Ιταλία Μιλάνο - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

depy!!!

Member
Μηνύματα
730
Likes
1.851
Επόμενο Ταξίδι
Λάος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Με βανάκι στη Νορβηγία
Μπροστα απο το stazione centrale φευγουν λεωφορεια διαφορων εταιρειων για Μπεργκαμο. Διαδρομη περιπου 1 ωρα, κοστος εισητηριου 5 ευρω και δρομολογια συχνα.
 

konv

Member
Μηνύματα
75
Likes
7
Φυσικά κάθε πληροφορία καλοδεχούμενη...

1) Θα ήθελα να ρωτήσω την γνώμη σας σχετικά με την περιοχή του ξενοδοχείου που σκέφτομαι να κάνω κράτηση (γνωρίζω ότι είναι 11 στάσεις με το μετρό από το κέντρο), http://hiltongardeninn3.hilton.com/...KN0EMEA1GI2DMH3LocalSearch4DGGenericx6MILGIGI, αλλά το budget μου είναι χαμηλό και μου φάνηκε καλό σαν 4άστερο...

2) Επίσης θα ήθελα να μου πείτε τι συμφέρει για τις μετακινήσεις. Υπάρχει κάρτα απεριορίστων διαδρομών για μετρό,τραμ, λεωφορείο; Υπάρχει για 1,2,4 ημέρες; Με συμφέρει κάτι άλλο;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...
 

georgeofi

Member
Μηνύματα
18
Likes
1
Καλησπέρα σας,
αρχές Ιούλη πηγαίνω Μιλάνο τετραήμερο,θέλω να ρωτήσω επειδή έχω διαβάσει ότι δεν έχει την πληθώρα αξιοθέατων της Ρώμης αν αξίζει μία ημερήσια στο Τορίνο ή στη Γένοβα (Κόμο δεν θέλουμε).
Επίσης,θέλω να μάθω αν υπάρχει κάποια περιοχή σαν το φοβερό Trastevere της Ρώμης,πιο πολύ για φαγητό και ποτό το βράδυ.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
και εγώ τις περιοχές Navigli και Brera σου προτείνω.
 

prefontaine

Member
Μηνύματα
132
Likes
176
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όκλαντ , Νέα Ζηλανδία
Πλέον στο Navigli γίνεται σκοτωμός στην κυριολεξία...
Εαν κάποιος θέλει μεν νυχτερινή ζωή με λιγότερο κοσμο προκειμενου να μετακινηθεί πιο ανθρώπινα θα πρότεινα Μπρέρα και Κόρσο Κόμο.
Ωραία είναι και στο Navigli , απλά έχει υπερβολικά πολύ κόσμο.

Τώρα για καφέ και παγωτό μπορώ να προτείνω στην περιοχή της μπρέρα για χαλαρό καφέ το tiramisu-delishoes.com (απίστευτο μπάνιο...μπορείς να ζήσεις εκεί μέσα!) και για παγωτό εκεί κοντά το amorino.com . Βρίσκονται μετά την πινακοθήκη και είναι πιο χαλαρά από την υπερβολική κίνηση και ουρά των κεντρικών.
 

jb1989

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Την εβδομάδα 21-27 Νοεμβρίου θα πάμε με την κοπέλα μου-για καλή μου τύχη μισή Ιταλίδα- ταξιδάκι στη 2η πατρίδα της. Λέμε τις μισές μέρες να μείνουμε Μιλάνο και τις άλλες μισές να πάμε Φλωρεντία(παίζει και η αγαπημένη μου ομάδα βλ.ΠΑΟΚ) για να δούμε και τον αγώνα.
Σκέφτομαι να μείνουμε 21-24 Μιλάνο, 24-26 Φλωρεντία και στις 26 να επιστρέψουμε Μιλάνο μιας και πετάμε πρωί πρωί για Θεσσαλονίκη από Μπέργκαμο.
1ον λέτε να μέναμε Μπέργκαμο καλύτερα την τελευταία μέρα ώστε να δούμε λίγο και την πόλη; Επίσης πιστεύετε ότι χωράει και κάτι ακόμα στο πρόγραμμά μας; Πληροφοριακά, μάλλον θα μετακινούμαστε με τρένο αλλά αν συμφέρει ίσως το σκεφτούμε και για ενοικίαση. Τέλος, ανακάλυψα αυτό το ξενοδοχειάκι στο Μιλάνο και μου φαίνεται πολύ καλό http://www.booking.com/hotel/it/iso...b_price_type=total;type=total&;lang=el;cdl=it . Πώς το βλέπετε; Η περιοχή είναι καλή;
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.140
Likes
5.325
1ον λέτε να μέναμε Μπέργκαμο καλύτερα την τελευταία μέρα ώστε να δούμε λίγο και την πόλη;
Να μείνετε Μπέργκαμο. Η παλιά πόλη είναι γραφική, πολύ όμορφη και διαφορετική από τις άλλες δύο.
Η περιοχή είναι καλή;
Τον Ιούνιο 2014 που είχα πάει είχε πολύ έντονη νυκτερινή ζωή.:xalara:
 

Malin

Member
Μηνύματα
10
Likes
7
Καλησπέρα και απο εμένα!
Θα ταξιδέψω μονη μου αρχές Νοεμβρίου και θα ήθελα να μου πείτε...
1) Είναι πιο ακριβά τα ταξί απο τη Ρώμη;
2) Αξίζει να κανεις ολα σου τα ψώνια στο κεντρο η είναι καλη επιλογή και το αεροδρόμιο. (Ταξιδεύω με Aegean)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.603
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom