Γαλάζιες σημαίες 2016

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.009
Τέτοια θέματα βάζετε και λυσσάμε όσοι δεν έχουμε κάνει ακόμα τα πρώτα θαλάσσια μπάνια :surf1:....
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Για τον προγραμματισμό τα βάζουμε ;) Να διαλέξουμε τις "καλύτερες"!
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Σημαίνει κάτι το γεγονός ότι δε βλέπω τους Εγκρεμνούς για παράδειγμα σ' αυτή την κατηγορία, ενώ η παραλία της Περαίας εδώ παραπέρα έχει τη σημαιούλα της;; :rolleyes:
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Σημαίνει κάτι το γεγονός ότι δε βλέπω τους Εγκρεμνούς για παράδειγμα σ' αυτή την κατηγορία, ενώ η παραλία της Περαίας εδώ παραπέρα έχει τη σημαιούλα της;; :rolleyes:
Δεν πληρει καποιοαπο τα32-33 κριτηρια.
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Δεν πληρει καποιοαπο τα32-33 κριτηρια.
Δεν περίμενα σοβαρή απάντηση, ρε φίλε Samion. Λίγο ρητορική η ερώτηση, μιας το κριτήριο της απόρριψης διαφόρων "υγρών" σε διάφορες παραλίες δε νομίζω να τηρείται και πάντα. Καλαθάς, Χανιά, 2008, είχε φυσικά γαλάζια σημαία. Τώρα, ακόμη και σκέτη λάσπη να είναι αυτό, για τα μάτια του κόσμου δεν κοτσάρεις τη σημαία. Άποψή μου, μιας και θυμάμαι ακόμη τις αντιδράσεις ντόπιων και τουριστών επί αρκετές μέρες.
DSC01344.JPG
DSC01342.JPG
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Η παραλια δεν τηρει κριτηρια ασφαλειας λουομενων. Ειδες φωτο τελευταιες η εισαι ακομα στα παλια?...
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Η παραλια δεν τηρει κριτηρια ασφαλειας λουομενων. Ειδες φωτο τελευταιες η εισαι ακομα στα παλια?...
Οι φωτογραφίες είναι δικές μου, από τότε που ζούσα εκεί. Και τότε είχε γαλάζια σημαία η συγκεκριμένη, και τώρα επίσης όπως βλέπω. Η ερώτηση ήταν πιο πολύ για χαβαλέ, μιας και δε νομίζω να πιστεύει κανείς ότι τα κριτήρια τηρούνται για όλες τις παραλίες. Απλά θυμήθηκα τη συγκεκριμένη
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Οι φωτογραφίες είναι δικές μου, από τότε που ζούσα εκεί. Και τότε είχε γαλάζια σημαία η συγκεκριμένη, και τώρα επίσης όπως βλέπω. Η ερώτηση ήταν πιο πολύ για χαβαλέ, μιας και δε νομίζω να πιστεύει κανείς ότι τα κριτήρια τηρούνται για όλες τις παραλίες. Απλά θυμήθηκα τη συγκεκριμένη
Εννοείς για τους Εγκρεμνούς μάλλον, sorry. Απ' όσο βλέπω, ούτε και τα προηγούμενα χρόνια ήταν, αλλά ας δεχτούμε ότι δεν πληρεί τα κριτήρια ασφάλειας (μήπως τα πληρεί το Πόρτο Κατσίκι δηλαδή;). Η κουβέντα μου είχε να κάνει κυρίως με παραλίες που έχουν τη σημαία, και προσωπικά έχω αναρωτηθεί σε αρκετές γιατί. Άσε κριτήρια και τα σχετικά, μιλάμε για κοινή λογική. Και το Νόμπελ ειρήνης το έχει πάρει ο Τζίμι Κάρτερ και η Ευρωπαϊκή Ένωση, τι να κάνουμε :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.557
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom