Γαλλία Μετακινήσεις στο Παρίσι, καρτα απεριοριστων διαδρομων

Billouk

Member
Μηνύματα
495
Likes
1.628
Καλημέρα,

Θα ήθελα να ρωτήσω αν η κάρτα navigo εκδίδεται από CDG και αν περιλαμβάνει και το RER από αεροδρόμιο εώς κέντρο Παρισιού?
 

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ
Καλημέρα,

Θα ήθελα να ρωτήσω αν η κάρτα navigo εκδίδεται από CDG και αν περιλαμβάνει και το RER από αεροδρόμιο εώς κέντρο Παρισιού?
Καλημέρα και ναι και στα 2.
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
Έχω δύο απορίες αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει.
Αν πάρω mobilis για ζώνες 1-5 περιλαμβάνονται και τα λεωφορεία 350 και 351 από αεροδρόμιο ντε γκολ;
Και δεύτερον ένα απλό εισιτήριο του μετρό για πόση ώρα ισχύει; Κι αν χρειαστεί να αλλάξω συρμό για να πάω στον προορισμό μου χρειάζομαι και δεύτερο εισιτήριο;
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.187
Likes
4.046
Έχω δύο απορίες αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει.
Αν πάρω mobilis για ζώνες 1-5 περιλαμβάνονται και τα λεωφορεία 350 και 351 από αεροδρόμιο ντε γκολ;
Και δεύτερον ένα απλό εισιτήριο του μετρό για πόση ώρα ισχύει; Κι αν χρειαστεί να αλλάξω συρμό για να πάω στον προορισμό μου χρειάζομαι και δεύτερο εισιτήριο;
Αν αλλάξετε γραμμή μέσα στο μετρό δεν πληρώνεται άλλο εισιτήριο από όσο θυμάμαι. Αρκεί να μην βγείτε δηλαδή από τις μπάρες.
 

g3org3T.

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Τόκυο
Ρίξτε και μια ματιά στο PARIS VISITE, κόστισε 61€ για 5 μέρες συμπεριλαμβανομένων μετακινήσεων απο και προς αεροδρόμιο ντε Γκώλ. Και ατελείωτες μετακινήσεις με μετρό. 1-5 γραμμές αν θυμάμαι καλά.
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
Ρίξτε και μια ματιά στο PARIS VISITE, κόστισε 61€ για 5 μέρες συμπεριλαμβανομένων μετακινήσεων απο και προς αεροδρόμιο ντε Γκώλ. Και ατελείωτες μετακινήσεις με μετρό. 1-5 γραμμές αν θυμάμαι καλά.
Δεν με συμφέρει γιατί δεν θα βγούμε εκτός πόλης εκτός από αεροδρόμιο ντε γκολ, που στην επιστροφή έχουμε κλείσει εταιρία, και Βερσαλλίες αλλά θα αγοράσουμε ημερήσιο εισιτήριο για εκείνη την ημέρα που θα μας κοστίσει 16.60 για μένα και 8.35 για την κοπέλα μου! Για τα υπόλοιπα θα χρειαστούμε για 3 μέρες μια δεκάδα εισιτήρια το πολύ δηλαδή άλλα 14 ευρώ, σύνολο 59 ευρώ. Ενώ για την Visite θέλουμε 100 ευρώ για 3 μέρες και την τέταρτη θα χρειαζόμασταν πάλι εισιτήρια ή 120 ευρώ για 5 μέρες (που εμείς θα κάτσουμε 4). Γι αυτό ρωτάω για την διάρκεια του εισιτηρίου στο μετρό.
 

ribo7

Member
Μηνύματα
177
Likes
170
Θα είμαι Παρίσι Παρασκευή πρωί με Κυριακή αργά το βράδυ. Τι κάρτα συμφέρει? Ισχύει οτι πρώτη Κυριακή του μήνα τα μουσεία ειναι δωρεάν για τα βασικά εκθέματα? Να αφήσω το Λούβρο για Κυριακή (5 Ιουνίου)?
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
4.332
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Ε μην το συζητας καθολου. Μονο για αεροδρομιο και για disney θα ξοδεψετε περισσοτερα απο την εβδομαδιαια navigo. Οποτε χωρις αμφιβολια καρτα.
Συμπεραίνω λοιπόν, φίλε tripakias ως official εκπρόσωπος του φόρουμ στο Παρίσι :), πως θα μου πεις πως κι εμένα με συμφέρει η navigo αφού θα είμαι Τρίτη έως Σάββατο και με ενδιαφέρει το GDG και οι Βερσαλλίες. Σωστά;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.020
Likes
12.107
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ασυζητητι


27,15€ θα σου στοιχισει η Navigo (και θα σου μεινει η καρτα για επομενο ταξιδι), ενω θες 27,10€ μονο για Roissy & Versailles (ή στην καλυτερη 24€ αν μενεις Pont de Sevres).
 
Last edited by a moderator:

teoper

Member
Μηνύματα
88
Likes
135
Το καλοκαιρι θα ειμαι παρισι απο Τεταρτη εως Τεταρτη. Τι συμφερει να χρησιμοποιησω σαν καρτα για τις μετακινησεις μου με τα ΜΜΜ?
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.020
Likes
12.107
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Το καλοκαιρι θα ειμαι παρισι απο Τεταρτη εως Τεταρτη. Τι συμφερει να χρησιμοποιησω σαν καρτα για τις μετακινησεις μου με τα ΜΜΜ?
Πως θα φτασεις και θα φυγεις απο Παρισι; Αεροπορικως; Απο ποιο αεροδρομιο; Θες να βγεις εκτος Παρισιου; Disney, Versailles etc? Και ποσο χρονων θα εισαι τοτε;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.739
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom