Κύθηρα αμαξι στα Κύθηρα;

meniaaa

Member
Μηνύματα
81
Likes
14
Καλησπερα σας παιδια. Σαν καινουργια και εγω στο forum εχω εντυπωσιαστει απι τις πληροφοριες που παρεχονται εδω. Θα ηθελα να ρωτησω σκεφτομαι φετος ννα παω διακοοες στα κυθηρα, χρειαζομαι απαραιτητα αμαξι; με συγκοθνωνια δε βολευει ; ευχαιστω πολυ εκ των προτερων :)
 
Μηνύματα
17
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Σαλτσμπουργκ
Προτείνω αυτοκίνητο. Εμείς πήγαμε με τα παιδιά μας (μικρές ηλικίες), και μπορέσαμε και είδαμε αρκετά μέρη. Οι αποστάσεις είναι μεγάλες.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Πιστεύω ότι είναι απαραίτητο το αυτοκίνητο.Λόγω αποστάσεων και όχι πολύ καλής συγκοινωνίας.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Αυτοκινητο οπωσδηποτε. Στις παραλιες.... δεν πανε σε ολες λεωφορεια. Χωρια που σε καποιες παει χωματοδρομος.
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.100
Τα Κύθηρα ειναι μεγάλο νησι, εχει χωριά παραθαλάσσια αλλά και "ορεινά" τα ΚΤΕΛ τουλάχιστον πριν χρόνια που πήγα εγω δεν βολεύουν λόγω μη τακτικών δρομολογίων και το αυτοκίνητο ειναι απαραίτητο πραγματικά σε αυτο το νησί. Εκτός και αν εχεις στο μυαλό σου να μείνεις σε ενα παραθαλάσσιο μερος και να μην εξερευνήσεις το νησί , πράγμα που ειναι κρίμα γιατί θα χάσεις πολλά.....
Οταν αποφασίσεις για τις ημερομηνίες που θα πας να κάνεις κράτηση στο καράβι για το αυτοκίνητο οπωσδήποτε!!!Ειχαμε παει Αύγουστο και στο λιμάνι στη Νεάπολη εξελισσόταν μικρά δράματα (αναμονή αν ακυρωθεί κάποια θέση στο γκαράζ) με ανθρώπους που θελαν να περάσουν απέναντι χωρις να εχουν κράτηση για το αυτοκίνητο.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Οντως τα εισιτηρια ειναι πονεμενη υποθεση στα Κυθηρα. Μεγαλη προσοχη κ προκρατηση κ για την ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ..την εχω πατησει.
 

kourkoumbini

Member
Μηνύματα
140
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Lisboa :)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος Λατινικής Αμερικής
Οπωσδήποτε αμάξι, δεν το συζητάμε καν. οπως είπαν και οι προηγούμενοι, το κτελ πάει σε συγκεκριμένες παραλίες και κάνει πολύ λίγα δρομολόγια που -μεταξύ μας-δεν βολεύουν καθόλου.
 

tziminhio

Member
Μηνύματα
192
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Παιδιά γνωρίζει κανείς αν υπάρχει πρατήριο με υγραέριο στα κύθηρα?
Ευχαριστώ
 

Katerinaboby

Member
Μηνύματα
88
Likes
77
Επόμενο Ταξίδι
Νορβηγία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Νότια Αμερική,
Καλησπέρα κι από μένα! Σε κανένα νησί δεν έχω πάει με αμάξι και τα εξερεύνησα όλα... ;)Αν δεν βολεύει το Κτελ, δεν υπάρχουν ταξί ή θαλάσσια ταξί (βάρκες που να σε μεταφέρουν σε παραλίες και με ραντεβού, να έρχονται να σε παίρνουν?):eek: Πείτε μου ΝΑΙ!! Γιατί σκέφτομαι για του χρόνου, να πάω.
Κι αν έχει κανείς, πληροφορίες για Αντικύθηρα, ας με διαφωτίσει, please!:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.517
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom