Ισλανδία Πάνω από κάθε προσδοκία..πέρα από κάθε φαντασία... Ισλανδία 2016!

Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Μπράβο παιδιά, εύχομαι γρήγορα να διαβάσουμε την καινούργια σας ταξιδιωτική ιστορία! Ανήκω κι εγώ στο group των ''Ισλανδόπληκτων'' και μάλιστα την επισκεφθήκαμε πολύ πρόσφατα με τον άντρα μου από Μ.Παρασκευή έως 2/5/2016. Πολύ σύντομα θα ανεβάσω και την δική μου εμπειρία από το ύπέροχο αυτό ταξίδι!!!
Πήγατε για τετραήμερο δηλαδή Ισλανδία;; Πότε προλάβατε βρε; :) Το μέρος πραγματικά αξίζει, αξίζει την κάθε στιγμή!
 

Arkoudou

Member
Μηνύματα
55
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες-Μπρυζ-Γάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Νορβηγικα Φιορδ - Ν.Υόρκη
Ο δαίμων του τυπογραφείου Κωνσταντίνε:), παρασύρθηκα από τη δική σας ιστορία! Ξεκινήσαμε Παρασκευή 22/4/2016 με κατεύθυνση προς Λονδίνο, διανυκτερεύσαμε στο αεροδρόμιο και την επόμενη πετάξαμε για Ρεϋκιαβίκ. Και έχεις δίκιο το μέρος αξίζει περισσότερες από μία επισκέψεις! Εμείς τολμήσαμε να πάμε και βόρεια Ισλανδία, κάναμε το Ring Road με πολλές δυσκολίες από δρόμο που οδηγεί στο Elgistadir και μετά, σφοδρή χιονόπτωση, μηδενική ορατότητα σε κάποια σημεία, ξέρεις τώρα, τα γνωστά:haha:. Αλλά μας αποζημίωσε τα υπέροχα τοπία και φυσικά το μπάνιο στη λίμνη Mytvan (θερμοκρασία εντός νερού 38 και εκτός -0.2!!!)
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
776
κ για εμενα η Ισλανδια ειναι η καλυτερη ταξιδιωτικη μου εμπειρια μεχρι τωρα, μακραν! νομιζω σιγα σιγα πρεπει να οργανωνω την επιστροφη μου εκει (ε περασαν σχεδον 4 χρονια!)...
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
κ για εμενα η Ισλανδια ειναι η καλυτερη ταξιδιωτικη μου εμπειρια μεχρι τωρα, μακραν! νομιζω σιγα σιγα πρεπει να οργανωνω την επιστροφη μου εκει (ε περασαν σχεδον 4 χρονια!)...
Ε ναι... να μη χάσεις τις εξελίξεις και τις αλλαγές :D Εμείς πάλι λέμε να πάμε όταν με το καλό έχουμε παιδάκια, να μάθουν το σωστό τρόπο διακοπών, εκεί στη φύση :cool:
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Πάνε 8 μέρες που επιστρέψαμε κι εμείς και οι εικόνες ακόμα γυρίζουν στο μυαλό μου.. Βασικά η Ισλανδία είναι το κλασικό μέρος που όσο και να το περιγράψεις με λόγια και όσες φωτό και να δείξεις, νιώθεις πως δεν μεταδίδεις ούτε το 20% της μαγείας του τόπου...
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Να και μια προσπάθειά μας μέσω video που έφτιαξε η σύζυγος, από το ταξίδι μας εκεί. Μήπως και πείσουμε και τους τελευταίους ότι το μέρος είναι άλλος πλανήτης :) Και, μιας και μόλις επιστρέψαμε από Χανιά, θα πρέπει να τελειώσω και την περιγραφή του ταξιδιού, το ξέρω :D
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
5.364
Βρίσκω την ευκαιρία μετά από αυτό το εξαιρετικό βίντεο να εκτελέσω μία παραγγελία. Να μεταφέρω τα συγχαρητήρια άλλων ατόμων, φυσιολάτρες όλοι τους, που είδαν τις φωτογραφίες της ταξιδιωτικής σας ιστορίας και αντέδρασαν με επιφωνήματα θαυμασμού.
 

DRAKFIREMAN

Member
Μηνύματα
272
Likes
243
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη-Ιαπωνία
Πολύ όμορφη η περιγραφή και ακόμα πιο ωραίες οι φωτογραφίες.Να είστε πάντα καλά και να κάνετε άφθονα ταξίδια.
 

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.165
Μπράβο παιδιά, θαυμάσιο υλικό, τι να λέμε τώρα...! Ως ανήκουσα στο κλαμπ των Ισλανδόπληκτων από το 2009 καταλαβαίνετε ότι ρούφηξα αδηφάγα την κάθε λεπτομέρεια και παρακολούθησα με αβυσσαλέο φθόνο τις περιπατητικές σας περιπέτειες. Και βέβαια μ' έπιασαν για πολλοστή φορά οι τύψεις για τη δική μου ταξιδιωτική ιστορία (και) στην ισλανδική ενδοχώρα που ξεροσταλιάζει κάτι χρόνια ημιτελής...
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Βρίσκω την ευκαιρία μετά από αυτό το εξαιρετικό βίντεο να εκτελέσω μία παραγγελία. Να μεταφέρω τα συγχαρητήρια άλλων ατόμων, φυσιολάτρες όλοι τους, που είδαν τις φωτογραφίες της ταξιδιωτικής σας ιστορίας και αντέδρασαν με επιφωνήματα θαυμασμού.
Να είστε καλά, παιδιά! Σύντομα θα ανεβάσω και τις υπόλοιπες φωτογραφίες και ιστορίες από τις τελευταίες μέρες, νομίζω θα εκτιμήσετε κι άλλα πράγματα ως φυσιολάτρες :) Δε θα κουραστώ ποτέ να το λέω, το μέρος είναι ο απόλυτος προορισμός για ανθρώπους σαν κι εσάς-μας ;)
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Μπράβο παιδιά, θαυμάσιο υλικό, τι να λέμε τώρα...! Ως ανήκουσα στο κλαμπ των Ισλανδόπληκτων από το 2009 καταλαβαίνετε ότι ρούφηξα αδηφάγα την κάθε λεπτομέρεια και παρακολούθησα με αβυσσαλέο φθόνο τις περιπατητικές σας περιπέτειες. Και βέβαια μ' έπιασαν για πολλοστή φορά οι τύψεις για τη δική μου ταξιδιωτική ιστορία (και) στην ισλανδική ενδοχώρα που ξεροσταλιάζει κάτι χρόνια ημιτελής...
Εσύ προηγήθηκες κατά πολύ (ο Glymur ήταν τότε ακόμη ο ψηλότερος καταρράκτης της Ισλανδίας :haha: ). Εμείς πάλι λέμε ένα από τα επόμενα καλοκαίρια με το καλό, να πάμε ακόμη πιο έτοιμοι για εξερεύνηση της βόρειας πλευράς, δεν μπορούμε να το αφήσουμε έτσι..
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Να και μια προσπάθειά μας μέσω video που έφτιαξε η σύζυγος, από το ταξίδι μας εκεί. Μήπως και πείσουμε και τους τελευταίους ότι το μέρος είναι άλλος πλανήτης :) Και, μιας και μόλις επιστρέψαμε από Χανιά, θα πρέπει να τελειώσω και την περιγραφή του ταξιδιού, το ξέρω :D
:clap::clap::clap:Alena поздравления!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.777
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom