Σαντορίνη Σαντορίνη Ερωτήσεις

Katerina ph

Member
Μηνύματα
63
Likes
14
@psilos3 πάντως στα περισσότερα θεωρείται high season απ'ο,τι έχω δει στα σαιτ τους (δεν έχω αρχίσει ακόμα τα τηλέφωνα). Κοιτάζω και Φολέγανδρο και ετσι είναι κι εκεί. Βέβαια πιστεύω απ'το τηλέφωνο θα το ρίχνουν πιο εύκολα
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.936
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
@psilos3 πάντως στα περισσότερα θεωρείται high season απ'ο,τι έχω δει στα σαιτ τους (δεν έχω αρχίσει ακόμα τα τηλέφωνα). Κοιτάζω και Φολέγανδρο και ετσι είναι κι εκεί. Βέβαια πιστεύω απ'το τηλέφωνο θα το ρίχνουν πιο εύκολα
Διαφωνώ. Συγκεκριμένα τους έκλεισα Σέριφο & Φολέγανδρο, 26 με 31 Αυγούστου.
Με τηλέφωνα, τα δίκλινα που έπαιζαν 60-70 υψηλή σεζόν τα βρήκαμε 45 και 50 στη Φολέγανδρο αντίστοιχα, και μάλιστα χωρίς μεγάλη δυσκολία.:)
Εσύ κοιτάς Σαντορίνη απο τη μία και Φολέγανδρο απο την άλλη; Τα άκρα..
 

Katerina ph

Member
Μηνύματα
63
Likes
14
Διαφωνώ. Συγκεκριμένα τους έκλεισα Σέριφο & Φολέγανδρο, 26 με 31 Αυγούστου.
Με τηλέφωνα, τα δίκλινα που έπαιζαν 60-70 υψηλή σεζόν τα βρήκαμε 45 και 50 στη Φολέγανδρο αντίστοιχα, και μάλιστα χωρίς μεγάλη δυσκολία.:)
Εσύ κοιτάς Σαντορίνη απο τη μία και Φολέγανδρο απο την άλλη; Τα άκρα..
Ναι έχεις δίκιο. Κι εγώ πιστεύω απ τα τηλέφωνα θα γίνουν πιο χαμηλές τιμές. Στα σάιτ όμως έχουν τη high season μέχρι 31 αρκετά. Τα 2 άκρα εννοεις από κόσμο φαντάζομαι ε?? :)
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.936
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Ναι έχεις δίκιο. Κι εγώ πιστεύω απ τα τηλέφωνα θα γίνουν πιο χαμηλές τιμές. Στα σάιτ όμως έχουν τη high season μέχρι 31 αρκετά. Τα 2 άκρα εννοεις από κόσμο φαντάζομαι ε?? :)
Ναι, τσεκάρεις στο ιντερνετ και παίρνεις τηλέφωνο. Τώρα τέλος Μαη δύσκολα να χει μείνει καμιά προσφορά ιντερνετική...
Άκρα εννοώ με κόσμο, βαβούρα, κίνηση κτλ.
Προσωπικά για το καλοκαίρι δε τα μπορώ πλέον τα μεγάλα νησιά. Ναι όλες τις υπόλοιπες εποχές, καμία σχέση, όχι όμως καλοκαίρι.
Και τη Σαντορίνη τη θεωρώ ''μεγάλο'' νησί για τα δεδομένα μου...
 

Katerina ph

Member
Μηνύματα
63
Likes
14
Ναι, τσεκάρεις στο ιντερνετ και παίρνεις τηλέφωνο. Τώρα τέλος Μαη δύσκολα να χει μείνει καμιά προσφορά ιντερνετική...
Άκρα εννοώ με κόσμο, βαβούρα, κίνηση κτλ.
Προσωπικά για το καλοκαίρι δε τα μπορώ πλέον τα μεγάλα νησιά. Ναι όλες τις υπόλοιπες εποχές, καμία σχέση, όχι όμως καλοκαίρι.
Και τη Σαντορίνη τη θεωρώ ''μεγάλο'' νησί για τα δεδομένα μου...
Ναι κι εγώ τη Σαντορίνη τη θεωρώ "μεγάλο" νησί από αυτή την άποψη. Η πρώτη μου επιλογή ήταν η Φολέγανδρος αλλά είδα τα ακτοπλοικά και σκέφτηκα τη Σαντορίνη για να εκμεταλλευτώ και την προσφορά της κοσμοτέ. Και η αλήθεια είναι ότι ήλπιζα ότι θα έχει μειωθεί λίγο ο κόσμος τέλος Αυγούστου. ;)
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.936
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Ναι κι εγώ τη Σαντορίνη τη θεωρώ "μεγάλο" νησί από αυτή την άποψη. Η πρώτη μου επιλογή ήταν η Φολέγανδρος αλλά είδα τα ακτοπλοικά και σκέφτηκα τη Σαντορίνη για να εκμεταλλευτώ και την προσφορά της κοσμοτέ. Και η αλήθεια είναι ότι ήλπιζα ότι θα έχει μειωθεί λίγο ο κόσμος τέλος Αυγούστου. ;)
Πολύ βαβούρα και πάλι, μηχανάκια, κίνηση, καυσαέριο, κόρνες κτλ.
Κατ εμέ η Σαντορίνη έχει 4-5 εκπληκτικά πράγματα να δεις και να κάνεις, που φυσικά δε τα συναντάς πουθενά αλλού, και απο κει και πέρα το απόλυτο τίποτα.
Το επιβεβαίωσα περυσι που έμεινα στο κλείσιμο των διακοπών 3 μέρες.
Κακή νύχτά, πολύ συνωστισμός, εξυπηρέτηση, μετακίνηση χάλια, θάλασσες μηδεν.
Είχα ευχαριστηθεί πολύ περισσότερο το νησί σε 4ήμερο Πάσχα, παρά καλοκαίρι.
Χτύπα μια Φολέγανδρο να γουστάρεις κατ εμέ..
 

Katerina ph

Member
Μηνύματα
63
Likes
14
Πολύ βαβούρα και πάλι, μηχανάκια, κίνηση, καυσαέριο, κόρνες κτλ.
Κατ εμέ η Σαντορίνη έχει 4-5 εκπληκτικά πράγματα να δεις και να κάνεις, που φυσικά δε τα συναντάς πουθενά αλλού, και απο κει και πέρα το απόλυτο τίποτα.
Το επιβεβαίωσα περυσι που έμεινα στο κλείσιμο των διακοπών 3 μέρες.
Κακή νύχτά, πολύ συνωστισμός, εξυπηρέτηση, μετακίνηση χάλια, θάλασσες μηδεν.
Είχα ευχαριστηθεί πολύ περισσότερο το νησί σε 4ήμερο Πάσχα, παρά καλοκαίρι.
Χτύπα μια Φολέγανδρο να γουστάρεις κατ εμέ..
Θα μπορούσες να μου πεις σε πμ (γιατί θα βγούμε οφ τοπικ) κάποιο δωμάτιο που προτείνεις για φολέγανδρο?
 

Santorinia

Member
Μηνύματα
7
Likes
15
Καλησπερα παιδια.... Εγω ειμαι απο τη Σαντορινη και ζω εδω χειμωνα καλοκαιρι οποτε μπορω να σας πω οτι χρειαζεστε....Αρχικα μην κανετε το λαθος και δεν ενοικιασετε καποιο μηχανακι η αμαξι....Τα δρομολογια δεν ειναι και πολυ συχνα (μισαωρο πανω κατω) και παντα θα πρεπει να πηγαινετε στη Φηρα (το κεντρο) για να αλλαξετε λεωφορειο...θα χασετε χρονο και απο κοστος δεν τα λες και οικονομικα( 1,50-2,00) τα ταξι ειναι λιγα στο νησι ακριβα και δυσκολα θα βρεις ειδικα ιουλιο αυγουστο.....οι δρομοι ειναι στενοι με ανηφορες και θελουν λιγη προσοχη.Αν δεν τρεχετε δεν θα εχετε κανενα προβλημα....οποιος θελει καποια αλλη πληροφορια ας μου πει...θα χαρω να βοηθησω...:)
 

jim788e

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
H γουρούνα είναι μεν τετράτροχη αλλά λογίζεται ως τρίκυκλο στην άδεια κυκλοφορίας αρα χρειάζεται δίπλωμα για μηχανάκι. Για σιγουριά πάρε τηλ σε ένα γραφείο ενοικιάσεων στην Σαντορίνη και ρώτησε. Επίσης δεν ξέρω την ηλικία σου αλλά κάτω από 21 χρονών ή δίπλωμα λιγότερο από 2 χρόνια δεν νοικιάζεις τιποτα!!!!!
Το σωστό είναι οτι όταν κάποιο όχημα έχει δυο τροχούς μπροστά θεωρείτε αυτοκίνητο λόγο του τρόπου που στρίβει. Π.χ. piaggio mp3

Άρα όλες η γουρούνες θέλουν δίπλωμα αυτοκινήτου εκτος απο οτι παλιες( δεν ξέρω αν υπάρχουν ακόμα) οι οποίες είχαν μια ροδα μπροστά.
 

ValiaSG

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σας!
Εχει παει κανεις Σαντορινη? Θα ηθελα να ρωτησω για μεταφορικο μεσο τι βολευει? Ακουσα πως τα λεωφορεια γεμιζουν ευκολα και δεν σταματανε καν στις στασεις. Οποταν δεν σκεφτομαστε για λεωφορεια. Τι θα μου προτεινατε? Αυτοκινητο ή μηχανακι? Τι βολευει περισσοτερο? Ευχαριστω!!
 

panosil

Member
Μηνύματα
117
Likes
70
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Καλησπέρα σε όλους, πρόκειται να πάμε μια παρέα 4 ατόμων Σαντορίνη αρχές Αυγούστου για μια εβδομάδα και θα ήθελα να ρωτήσω αυτούς που την έχουν επισκεφθεί ποια εστιατόρια (εκτός από τα gourmet που δεν τα πολυσυμπαθούμε) έχουν να μου προτείνουν, τα οποία να είναι (σχετικά) οικονομικά ! Ευχαριστώ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.636
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom