Κύθηρα Που να μεινω στα κυθηρα??

tziminhio

Member
Μηνύματα
192
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Καλησπέρα σε όλη την παρέα.. Είμαστε 3 ζευγάρια κ σκεφτόμαστε Αμοργό ή Κύθηρα. Είμαστε πιο κοντά σε κύθηρα. Απο νυχτερινή ζωή τι λέει? Δεν μας ενδιαφέρει το κλαμπινκ, κανα ρακάδικο και χαλαρό ποτάκι. Επίσης είναι φθηνό σαν νησί. Κανα διαμέρισμα ή δωμάτια να μείνουμε έχει να προτείνει κάποιος??
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.274
Στο Καψάλι(κάτω από την χώρα) έχει ωραία ποτάδικα.Οι τιμές γενικά είναι κανονικές και όχι πολύ ακριβές.Αν δεν σας ενδιαφέρει η θέα θάλασσα μπορείτε να μείνετε στο κέντρο του νησιού(πχ Μυλοπόταμος) για να μοιράσετε τις αποστάσεις.Αυτοκίνητο απαραίτητο.
 

tziminhio

Member
Μηνύματα
192
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Στο Καψάλι(κάτω από την χώρα) έχει ωραία ποτάδικα.Οι τιμές γενικά είναι κανονικές και όχι πολύ ακριβές.Αν δεν σας ενδιαφέρει η θέα θάλασσα μπορείτε να μείνετε στο κέντρο του νησιού(πχ Μυλοπόταμος) για να μοιράσετε τις αποστάσεις.Αυτοκίνητο απαραίτητο.
Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα προτιμούσα βραδάκι να είμαστε κάπου κοντά για ποτό κλπ
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Καλησπέρα σε όλη την παρέα.. Είμαστε 3 ζευγάρια κ σκεφτόμαστε Αμοργό ή Κύθηρα. Είμαστε πιο κοντά σε κύθηρα. Απο νυχτερινή ζωή τι λέει? Δεν μας ενδιαφέρει το κλαμπινκ, κανα ρακάδικο και χαλαρό ποτάκι. Επίσης είναι φθηνό σαν νησί. Κανα διαμέρισμα ή δωμάτια να μείνουμε έχει να προτείνει κάποιος??
Καψάλι και Αγία Πελαγία για παραθαλάσσια, Λιβάδι και Ποταμός για κάτι λίγο πιο μακριά από τη θάλασσα, αυτές είναι οι προτάσεις μου για ποτό, με τη σειρά που τα αναφέρω. Φθηνό νησί, οπωσδήποτε αμάξι και προτείνω ένα βράδυ για φαγητό στη ταβέρνα της Φιλιώς στο Κάλαμο.
 

kourkoumbini

Member
Μηνύματα
140
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Lisboa :)
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Λατινικής Αμερικής
Φτηνό δεν το λες, αλλά και Μύκονος δεν είναι. :p Εγώ θα πρότεινα Λιβάδι που είναι κοντά σε Χώρα-Καψάλι που είναι η ζώνη διασκέδασης ας πούμε (και σίγουρα και πιο οικονομικό λόγω του ότι δεν είναι παραθαλάσσιο). Κάτι "άγριο" δε θα βρείτε, εννοώ είναι αρκετά χαλαρό νησί -δεν έχει τρελή νυχτερινή ζωή. Επίσης, οπωσδήποτε αμάξι.
 

tziminhio

Member
Μηνύματα
192
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ευχαριστώ. Έχεις να προτείνεις οικονομικά ενοικιαζόμενα δωμάτια ή ακόμα κ studio? Π΄ρα στο καστέλλο στο belvedere κ σε κάποια που επίσης έχουν πρτείνει εδώ μέσα αλλά είτε ήταν τσιμπημένες οι τιμές είτε δεν είχα διαθέσιμα για αρχές αυγούστου που θέλουμε..
 

hawk

Member
Μηνύματα
91
Likes
75
Ερώτηση , που μένω για ηρεμία στα Κύθηρα ; Οι παραλίες λένε τίποτα ; Θέλουμε πιο πολύ για παραλίες όχι για βράδυ ( έχω βρει στο Διακοφτί ή στην Αγία Πελαγία για διαμονή ) :)
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.274
Ερώτηση , που μένω για ηρεμία στα Κύθηρα ; Οι παραλίες λένε τίποτα ; Θέλουμε πιο πολύ για παραλίες όχι για βράδυ ( έχω βρει στο Διακοφτί ή στην Αγία Πελαγία για διαμονή ) :)
Οι παραλίες λένε αλλά για τις περισσότερες να είσαι έτοιμος για χωματόδρομους.Ωραία η Αγία Πελαγία αλλά δεν ξέρω για το βράδυ.Είνα και μακριά από την χώρα.Κάπου στο κέντρο του νησιού είναι καλύτερα για διαμονή.
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
4.332
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Ερώτηση , που μένω για ηρεμία στα Κύθηρα ; Οι παραλίες λένε τίποτα ; Θέλουμε πιο πολύ για παραλίες όχι για βράδυ ( έχω βρει στο Διακοφτί ή στην Αγία Πελαγία για διαμονή ) :)
Η Αγία Πελαγία δεν μου άρεσε και τόσο.
Αφού ζητάς ηρεμία συνιστώ ανεπιφύλακτα τα Μητάτα. Ειχα μείνει μια εβδομάδα και μου έμεινε αξέχαστο. Πολύ ήσυχο, γραφικό χωριό, στο κέντρο του νησιού με ωραία πλατεία και οικονομικότερα καταλύματα σε σχέση με τα παραθαλάσσια. Θα ξαναπήγαινα.
Παραλίες έχει πολλές. Αγαπημένη μου το Καλαδί, όπου αφού κατέβεις τα 100 σκαλοπάτια βρίσκεσαι στον παράδεισο! :)
 

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Πριν την ηρεμια στο νησι θα πρεπει να εξασφαλιστει ηρεμια οσο αναφορα τη μεταβαση. Πως θα γινει; με πλοιο απο Πειραια για τον επομενο μηνα τουλάχιστον το ξεχνάμε, το αλλο από Νεάπολη πρεπει να εισιτηρια να κλειστουν πολυ νωρις καθώς όλο το βάρος έχει πέσει σ αυτο...
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Ετσι και αλλιως ελαχιστοι ξεκιναγαν απο πειραια, δεν ηταν και το κνωσος παλας το βιντσετζος κορναρος! Εγω θα το σκεφτομουν να ταξιδεψω αχαχχα. Το πλοιο απο νεαπολη δεχοταν τον φορτο. Εχει 3-4 δρομολογια την ημερα , πιθανοτερα παρασκευες/σαββατο να εχει θεμα. Φετος επισης ο δρομος για νεαπολη βελτιωθηκε και μειωθηκε και χρονικα η διαδρομη.

Για διαμονη και εγω δεω θα διαλεγα αγια πελαγια καθως ειναι σχετικα μακρια για καθημερινη μετακινηση. Βρες κατι πιο κεντρικο. Και τα ορεινα ισως ειναι και πιο οικονομικα.
 

hawk

Member
Μηνύματα
91
Likes
75
Ευχαριστώ όλους για τις πλροφορίες , για τέλος Αυγούστου το κόβω να πηγαίνουμε , από Νεάπολη θα πάμε , δηλαδή οι αποστάσεις είναι μεγάλες ( είμαι των χιλιομέτρων εγώ γενικά , δεν κολώνω στα χιλιόμετρα ) ; ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.769
Μέλη
38.882
Νεότερο μέλος
aggelostzava

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom