Γαμήλιο Ιταλία μόνοι ή με γκρουπ;

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Θράσος χρειάζεται. Εγώ έχω ένα βιβλιαράκι με διαλόγους, βρίσκω ότι θέλω και τους το λέω και μετά τους δίνω το βιβλιαράκι για να βρουν την απάντηση!!! :haha::xalara:
 

Vally

Member
Μηνύματα
98
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο (;)
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΥ,Καραϊβική, Μαρόκο
Θράσος και θάρρος από τους συμφορουμίτες!!!! :xalara:
Του ειπα: "Υπαρχει κι η γλωσσα του σωματος, υπαρχει κι η γνωση ισπανικων, καπως θα τη βρουμε την ακρη" :haha:
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Θράσος και θάρρος από τους συμφορουμίτες!!!! :xalara:
Του ειπα: "Υπαρχει κι η γλωσσα του σωματος, υπαρχει κι η γνωση ισπανικων, καπως θα τη βρουμε την ακρη" :haha:
2016 εχουμε υπάρχουν κ τα translators. Με του google θα κανετε τη δουλεια σας..
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Θράσος και θάρρος από τους συμφορουμίτες!!!! :xalara:
Του ειπα: "Υπαρχει κι η γλωσσα του σωματος, υπαρχει κι η γνωση ισπανικων, καπως θα τη βρουμε την ακρη" :haha:
Η δική μου γνώση στην Ιταλικήν φτάνει μέχρι το ...freddo. Παίρνω ταξί για Φιουμιτσίνο και ο οδηγός δεν ξέρει λέξη αγγλικά. Και όμως μιλάγαμε σε όλη τη διαδρομή. Λίγο το βιβλιαράκι (ναι είμαι κλασικός και μ'αρέσει) λίγο η καλή διάθεση (sε διακοπές ήμασταν!) και όλα ήταν απλά. Έλα γαμπρέ αγόρι μου, osato!!!
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
Θράσος και θάρρος από τους συμφορουμίτες!!!! :xalara:
Του ειπα: "Υπαρχει κι η γλωσσα του σωματος, υπαρχει κι η γνωση ισπανικων, καπως θα τη βρουμε την ακρη" :haha:
Άμα ξέρετε και ισπανικά τι ανησυχείς; Σχεδόν τα πάντα θα καταλαβαίνετε. Η ώρα η καλή και καλό ταξίδι....
 

Vally

Member
Μηνύματα
98
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο (;)
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΥ,Καραϊβική, Μαρόκο
Προσωπικα, δε φοβαμαι τιποτα. Πριν 5 χρόνια (προ συζυγου) σε ελληνοιταλικο γαμο, συνεννοουμουν με Ισπανικα κι Αγγλικα. :haha:
Να 'στε καλά πάντως!!! Είστε φοβερή υποστήριξη!!!
 

Vally

Member
Μηνύματα
98
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο (;)
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΥ,Καραϊβική, Μαρόκο
Λοιπον, κλεισαμε στο locanda antico casin στην περιοχη san marco. Ειδα που καπου το προτεινε ο jimp. Ελπιζω να μην εκανα πατατα. Να ρωτησω; το οτι ζηταει χρεωστικη ελπιζω να μην κρυβει τιποτα; επιπλεον, διαβαζω απο πολλους οτι το φαι στη Βενετια ειναι απαραδεκτο. Εχετε να προτεινετε κατι;
Επιπλεον, προτασεις για Βερονα και Φλωρεντια (διαμονη και φαγητο) ειναι δεκτες. :)
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Λοιπον, κλεισαμε στο locanda antico casin στην περιοχη san marco. Ειδα που καπου το προτεινε ο jimp. Ελπιζω να μην εκανα πατατα. Να ρωτησω; το οτι ζηταει χρεωστικη ελπιζω να μην κρυβει τιποτα; επιπλεον, διαβαζω απο πολλους οτι το φαι στη Βενετια ειναι απαραδεκτο. Εχετε να προτεινετε κατι;
Επιπλεον, προτασεις για Βερονα και Φλωρεντια (διαμονη και φαγητο) ειναι δεκτες. :)
Το αποφάσισε ο γαμπρός;;;!!!
Για ξενοδοχείο στη Φλωρεντία εγώ έχω κλείσει στο Hotel De Lanzi, είναι κέντρο 150 μέτρα από Piazza del Duomo. Είμαι στο προγραμματισμό ακόμα και δεν έχω ολοκληρωμένες προτάσεις για φαγητό. Έχω τσεκάρει τη Trattoria Osteria da Què Ganzi για bistecca fiorentina. Επίσης για παγωτό gelateria della passera
 
Last edited:

Vally

Member
Μηνύματα
98
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο (;)
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΥ,Καραϊβική, Μαρόκο
Περιμένω να δω κι ο zampeiros τι κανονιζει, γιατι απο ο,τι φαινεται σχεδιαζουμε το ιδιο γαμηλιο, τις ιδιες ημερομηνιες! :haha:
 

VasileiosArch.

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Διαβάζοντας και εγώ την ανάρτηση και τις απαντήσεις,
τελικά τί έκανες;;;

μπορείς να βοηθήσεις και εμάς που προβλήματιζόμαστε για το ίδιο ταξίδι;
 

Vally

Member
Μηνύματα
98
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο (;)
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΥ,Καραϊβική, Μαρόκο
Διαβάζοντας και εγώ την ανάρτηση και τις απαντήσεις,
τελικά τί έκανες;;;

μπορείς να βοηθήσεις και εμάς που προβλήματιζόμαστε για το ίδιο ταξίδι;
Τελικα πηγαμε 3 μερες Βενετία, 1 Βερονα και 4 μερες Φλωρεντία. Επειδη τα ειχα οργανωσει κι ήξερα τι θα δουμε και τι οχι, στο τελος μας έμειναν 2 μερες που δεν ειχαμε τι να κανουμε. προσωπικά ΛΑΤΡΕΨΑ τη Βενετια και στενοχωρεθηκα που πηγαμε εκει πρωτα και μετα φυγαμε. χωρια που ειχα αναποδια κι ετρεχα ατο νοσοκομείο χανοντας την τελευταια μερα. Αν ηξερα θα εκοβα μια μερα απο τη Φλωρεντία. οταν αξιωθω θα γραψω και την ιστορία του ταξιδιου. ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.701
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom