ΗΠΑ Διευκρίνιση για ESTA

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.481
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
1.ναι μπορεις και πιο πριν. Ειχα κανει παλια εντος εξαμηνου πριν τη ληξη. Ενα τηλ βεβαια θα σε σωσει απο κοπο.
Θα με "σώσει" και από καμιά πεντακοσιαριά ευρώ πάντως... δεν είναι φτηνά τα τηλέφωνα.
2. Κατι τετοιο επισημα δεν ισχυει. Η βιζα ειναι δεκαετης προς το παρον. Ισα ισα που τα πραγματα με το Ιραν ειδικα συνεχως βελτιωνονται..
Του Τζιοβάνι του είπαν ότι εξαρτάται ανά περίπτωση. Για τη δική του, τη δεκαετή την ξεχνά...
Δυστυχως δεν μου εμελλε να δω αυτο το ESTA. Μια ζωη βιζα..
Κι εγώ μια από τα ίδια και την προτιμώ. Ελπίζω να τη γλιτώσω.

Ωραία τώρα, ερώτηση. Επειδή πολύ συχνά Ελλάδα δεν είμαι, για να κλείσω ραντεβού στην αμερικάνικη πρεσβεία, μπορώ να επιλέξω εγώ πότε θα πάω για συνέντευξη; Πόσο καιρό πριν πρέπει να τους πάρω για ραντεβού; Τηλεφωνικά γίνεται ή ηλεκτρονικά;
 

berry berry

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτιμόρη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Χαιρετε! θα ήθελα να ρωτήσω τι συμπληρώσατε στην αιτήση εκει που λέει current or previous employer. Είμαι φοιτήτρια και είχα δουλέψει ένα καλοκαίρι σε ξενοδοχείο, πρέπει να το γράψω; Μου φαίνεται ελαφρώς ανούσια αλλά τυπικά είναι previous employment. Ευχαριστώ για τη βοήθεια :)
 

kougis

Member
Μηνύματα
328
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Υπαρχει περίπτωση να μη μου εγκρίνουν την ESTA?
Είμαι έτοιμος να κλείσω για Μάιο.
Είμαι Δημόσιος υπάλληλος
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Δεν έχω ακούσει,να μην δίνουν έγκριση εξαιτίας του επαγγέλματος.
 

dimivar

Member
Μηνύματα
54
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Moscow
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Θελω να ρωτήσω κατι!!! Μια τετραμελής οικογένεια οταν θα μπει στο σάιτ να βγάλει την εστα θα πρεπει να κανει ομαδική αίτηση η για το καθε άτομο και μια αίτηση!! Επισης τα παιδιά θα μπορούν κανουν αίτηση ατομική αφου ειναι κατω των 18??? περιμενω τα φώτα σας
 

Valkyre

Member
Μηνύματα
16
Likes
6
Καλημερα παιδια. Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. Πρακτικα το ταξιδι μου ειναι καθολα ετοιμο, αεροπορικα ξενοδοχεια και Εστα ολα ετοιμα. Και μαλιστα εδω και μηνες εχω φτιαξει το Esta το οποιο και ειναι κανονικα approved.

Στο esta εχω βαλει την διευθυνση του ξενοδοχειου.

Η ερωτηση μου ειναι επειδη βρηκα αλλο ξενοδοχειο, εαν θα υπαρχει προβλημα να παω και να κανω update την esta με την διευθυνση του νεου ξενοδοχειου. Πηγαινω γυρευοντας σε τετοια περιπτωση; Υπαρχει περιπτωση να δημιουργησει υποψιες ή κατι αλλο ξερω γω; Ρωταω γιατι εχει φοβηθει το ματι μου με το Esta... Μη φαμε και ακυρο...

Ευχαριστω πολυ.
 

Cave_man

Member
Μηνύματα
297
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλησπέρα παιδιά
Όταν κάποιος είναι στρατιωτικός τι μπορεί να συμπληρώσει την παρακάτω εικόνα;
 

master1706

Member
Μηνύματα
303
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη, ξανά!!
Θελω να ρωτήσω κατι!!! Μια τετραμελής οικογένεια οταν θα μπει στο σάιτ να βγάλει την εστα θα πρεπει να κανει ομαδική αίτηση η για το καθε άτομο και μια αίτηση!! Επισης τα παιδιά θα μπορούν κανουν αίτηση ατομική αφου ειναι κατω των 18??? περιμενω τα φώτα σας
Αν και άργησα να απαντήσω, κάνεις ομαδική αίτηση.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.753
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom