Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Λοιπόν ερώτηση, μπορώ από light να πάω σε flex με μίλια ή έστω ν΄αγοράσω βαλίτσα με μίλια;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Α δεν ξέρω γι΄αυτό ρωτάω. Παλιότερα έχω την εντύπωση πως υπήρχε η δυνατότητα, δεν θα πάρω και όρκο όμως.
Ισως.Προσωπικά δεν το θυμάμαι ή το έχασα για παλαιότερα.Και για τώρα δεν το άκουσα ή το είδα πουθενά(και εδώ).Περιμένουμε λοιπόν να μας πει κάποιος που ίσως ξέρει.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Νέα συνεργασία,αναφέρονται όλες οι λεπτομέρειες.


Νέα συνεργασία Miles+Bonus με την Celestyal Cruises Ανακαλύψτε τα ελληνικά νησιά και τη Μεσόγειο ή εξερευνήστε τα μυστικά της Κούβας με αυθεντικά σχεδιασμένες κρουαζιέρες που αναδεικνύουν τις ομορφιές της κάθε περιοχής και παράλληλα κερδίστε:

- 5 μίλια εξαργύρωσης ανά ευρώ σε κάθε αγορά πακέτου κρουαζιέρας
- 1 μίλι εξαργύρωσης ανά ευρώ αγορών πάνω στο πλοίο

Μοναδική προσφορά γνωριμίας για την καλοκαιρινή σας κρουαζιέρα!
Κερδίστε διπλά μίλια εξαργύρωσης, 1€=10 μίλια εξαργύρωσης, με την αγορά της κρουαζιέρας «Ειδυλλιακό Αιγαίο» που πραγματοποιείται τον Ιούλιο και τον Αύγουστο, με το κρουαζιερόπλοιο Celestyal Crystal.
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
659
Λοιπόν ερώτηση, μπορώ από light να πάω σε flex με μίλια ή έστω ν΄αγοράσω βαλίτσα με μίλια;
Επειδή μ'ενδιαφέρει και μένα το θέμα,πήρα τηλέφωνο και ρώτησα και δυστυχώς δεν γίνεται ούτε η μετατροπή του ναύλου ,ούτε αγορά βαλίτσας με μίλια...δυστυχώς...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.938
Likes
40.786
Επειδή μ'ενδιαφέρει και μένα το θέμα,πήρα τηλέφωνο και ρώτησα και δυστυχώς δεν γίνεται ούτε η μετατροπή του ναύλου...
Μπορεί η μετατροπή του ναύλου μπορεί αν μην επιτρέπεται, αλλά κανείς δεν σου απαγορεύει (εφόσον υπάρχει διαθεσιμότητα) να ακυρώσεις το εισιτήριό σου, να χάσεις 20 ευρώ για διαδρομή με επιστροφή και να κλείσεις flex με περισσότερα μίλια. Εντάξει, τζάμπα δεν είναι αλλα καλύτερα 20 ευρώ παρά π.χ. 100 για βαλίτσα πήγαινε έλα σε ταξίδι στο Λονδίνο
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
659
Μπορεί η μετατροπή του ναύλου μπορεί αν μην επιτρέπεται, αλλά κανείς δεν σου απαγορεύει (εφόσον υπάρχει διαθεσιμότητα) να ακυρώσεις το εισιτήριό σου, να χάσεις 20 ευρώ για διαδρομή με επιστροφή και να κλείσεις flex με περισσότερα μίλια. Εντάξει, τζάμπα δεν είναι αλλα καλύτερα 20 ευρώ παρά π.χ. 100 για βαλίτσα πήγαινε έλα σε ταξίδι στο Λονδίνο
Συμφωνώ...και εγώ θα ήθελα να κάνω την μετατροπή ,όμως πια δεν έχει διαθεσιμότητα και η βαλίτσα κοστίζει 80 ευρώ,σχεδόν όσο μου στοίχισε το ένα εισιτήριο.....γιατί τόσο ακριβά;
 

johnny7

Member
Μηνύματα
13
Likes
6
Καλημέρα και καλές πτήσεις σε όλους.

Για αρχή να υποβάλω κι εγώ την απορία μου

Χρησιμοποιώντας το κουπόνι της A3 για upgrade αναφέρεται αυτό

Η συλλογή μιλίων είναι εφικτή σύμφωνα με το αρχικά αγορασμένο εισιτήριο και όχι βάσει του ναύλου στον οποίο πραγματοποιήθηκε η πτήση (Business Class)


Κοινώς συγκεντρώνονται τα μίλια για τα οποία έχεις πληρώσει το εισητήριο.

π.χ. skg-ath ναύλος s 500 μίλια αντί για 800 business

Η απορία μου λοιπόν είναι η εξής.

Για εισητήριο LH αγορασμένο κανονικά και εξαργύρωση μιλίων για update to business παίρνουμε τα μίλια του αρχικά αγορασμένου ναύλου;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.780
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom