Ryanair Χειραποσκευή Ryanair

Rosseta_stoned

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Ποιές είναι οι διαστάσεις;

Ακριβώς διαστάσεις δεν μπορώ να βρω. Πριν που την μετρησα αδεια στο υψός ήταν λίγο πάνω από 50 αλλά πιστεύω αν πιεστεί δεν θα υπάρξει πρόβλημα να πέσει κάτω απο 50 cm. Για τις άλλες διαστάσεις θα την γεμίσω με τα πράγματα που θα πάρω και θα ξαναστείλω.

οι διαστάσεις πάνω κάτω μου βγαίνουν οι ίδιες με αυτές που δίνει η ryanair σαν οριο. Αν πατήθει και λίγο δεν θα ειναι μια χαρά?
 
Last edited by a moderator:

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά

STKF

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
5.364
οι διαστάσεις πάνω κάτω μου βγαίνουν οι ίδιες με αυτές που δίνει η ryanair σαν οριο. Αν πατήθει και λίγο δεν θα ειναι μια χαρά?
Για να σου βγαίνουν οι διαστάσεις ίδιες με αυτές που δίνει η Ryanair σε σακίδιο 65lt, δύο τινά συμβαίνουν. Η κάποια διάστασηι δεν μετρήθηκε σωστά η το σακίδιο( το οποίο λέει η εταιρεία ότι είναι 65 lt) στην πραγματικότητα δεν είναι τόσα λίτρα., αλλά πολύ μικρότερο.
 

JohnMarousi

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλημερα σας. Πρωτη φορα γραφω στο φορουμ!
Εκλεισα εισητηρια για την επομενη εβδομαδα προς Θεσσαλονικη ( απο Αθηνα) με την Ryanair χωρις extra αποσκευες. Εχω μια βαλιτσα τυπου αεροδρομιου, η οποια στο σωμα χωρις τα ροδακια και την λαβη ειναι σχεδον στις διαστασεις της Ryanair(58χ40χ22), αλλα με την λαβη και τα ροδακια υπερβαινει κατα 5 εκατοστα το υψος. Πιστευεται θα εχω προβλημα στον ελεγχο;
Επισης δεν βρισκω πουθενα αν επιτρεπονται τα βαρακια στη χειραποσκευη ( αλτηρες + δισκοι), παντα εντος των επιτρεπτων οριων στο βαρος! Γνωριζει καποιος κατι παραπανω;

Ευχαριστω εκ των προτερων.
 

Attachments

panpan

Member
Μηνύματα
6.872
Likes
26.665
Μία χειραποσκευή ανά επιβάτη* με βάρος έως 10 κιλά και μέγιστες διαστάσεις 55 cm x 40 cm x 20 cm, συν 1 μικρή τσάντα έως 35 x 20 x 20 cm.
https://www.ryanair.com/gr/el/useful-info/help-centre/faq#1-1
Αυτά είναι τα όρια της χειραποσκευής.Είσαι μέσα στα όρια;Κανένα πρόβλημα
είσαι εκτός ορίων;Αναλαμβάνεις την ευθύνη μόνος σου.Είναι απλό.
Φαντάσου να σου πω ότι δεν έχεις πρόβλημα και να σε τσακώσουν.
Θα με βρίζεις από το πρωί μέχρι το βράδυ.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.034
Θα έχεις 58+5=63 εκ.ύψος :rolleyes-80:...ρίσκο.
Αλλά έχω και την απορία,πόσο θα ζυγίζουν τα βαράκια για να είσαι και σωστός στο βάρος;
 

JohnMarousi

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Συνολικα ειναι 2 αλτηρες ( 2 κιλα ο καθενας , και 4 χ 1 κιλο δισκακια). Αλλα ειμαστε 2 επιβατες, συνεπως θα μπορεσω να χωρισω το βαρος σε 4 και 4.
Τωρα για την βαλιτσα ειμαι και εγω προβληματισμενος διοτι εχω διαβασει και απο εδω οτι στο εσωτερικο ειναι πιο ελαστικος ο ελεγχος.
 

requiem

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλημέρα...σε όλους!

Να κάνω μια ερώτηση...

Όταν λέμε χειραποσκευή στη Ryanair μπορεί να είναι και ένα μικρό σακ-βουαγιάζ...;

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά...!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.159
Μηνύματα
882.461
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom