ΗΠΑ Εστα η Βιζα?

mailo_loa

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
χαιρετε! ειμαι 20 χρονων και πριν κανα 4μηνο εκανα αιτηση για τουριστικη βιζα στην αμερικη πρεσβεια την οποια και δεν δεχτηκαν γιατι μαλλον θεωρησαν οτι θελω να μεταναστευσω εκει! Παρολα αυτα ακουσα οτι γινετε να παω και χωρις βιζα αφου ο θειος μου ειναι αμερικανος υπηκοος! ισχυει κατι τετοιο? η υπαρχει καποιος αλλος τροπος να παω?
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Οχι,δεν ισχύει αυτό που άκουσες.
Κακώς πήγες για βίζα.
Αφού ήθελες να πας για τουρισμό,έπρεπε να κάνεις ήλεκτρονικά,αίτηση για την esta,που ισχύει για διαμονή στις ΗΠΑ μέχρι 3 μήνες.
Κάντην τώρα,απαντώντας ειλικρινά σε ερώτηση που έχει,αν σου έχουν αρνηθεί βίζα....Αν είναι αρνητική και η esta,τότε για ένα χρονικό διάστημα,δεν μπορείς να κάνεις τίποτα άλλο...
Διάβασε αυτά....
http://www.travelstories.gr/community/search/3446987/?q=Esta&t=post&o=date&c[title_only]=1

http://www.travelstories.gr/community/search/3446989/?q=Εστα&t=post&o=date&c[title_only]=1

Αν θέλεις πολύ να πάς,το πιο σωστό είναι να ρωτήσεις έναν δικηγόρο,με ειδίκευση σε αυτά τα θέματα....
 
Last edited by a moderator:

jokos_31

Member
Μηνύματα
73
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδια
Χαιρετω την παρεα... Πηραμε την αποφαση στην παρεα να παμε Νεα Υορκη τελη Οκτωβριου...Απλα υπαρχει ενα θεματακι... Ο ενας εχει Αλβανικο διαβατηριο, μηπως γνωριζετε αν υπαρχει διαφορετικη διαδικασια απο οτι για τους Ελληνες?
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Χαιρετω την παρεα... Πηραμε την αποφαση στην παρεα να παμε Νεα Υορκη τελη Οκτωβριου...Απλα υπαρχει ενα θεματακι... Ο ενας εχει Αλβανικο διαβατηριο, μηπως γνωριζετε αν υπαρχει διαφορετικη διαδικασια απο οτι για τους Ελληνες?
Θέλει βίζα....
http://tirana.usembassy.gov/mobile//visa-services.html
 

jokos_31

Member
Μηνύματα
73
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδια
Επειδη χαθηκα λιγο μπορει καποιος να μου πει βημα βημα τι πρεπει να κανουμε για να βγαλουμε visa και ποια visa???:rolleyes-80:

Θα παμε για βολτα 8-10 μερες...
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Επειδη χαθηκα λιγο μπορει καποιος να μου πει βημα βημα τι πρεπει να κανουμε για να βγαλουμε visa και ποια visa???:rolleyes-80:

Θα παμε για βολτα 8-10 μερες...
Δεν βγάζουμε βίζα,όταν πάμε για τουρισμό.Θα κάνεις την esta,που είναι ταξιδιωτική άδεια.Θα την κάνεις μόνο μεσω ιντερνετ και είναι το λινκ που έβαλε ο @ThanasisU2 .
 

jokos_31

Member
Μηνύματα
73
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδια
Δεν βγάζουμε βίζα,όταν πάμε για τουρισμό.Θα κάνεις την esta,που είναι ταξιδιωτική άδεια.Θα την κάνεις μόνο μεσω ιντερνετ και είναι το λινκ που έβαλε ο @ThanasisU2 .
Λοιπον επειδη το μετακινησαν το μηνυμα απο αλλο Topic θελει ενας φιλος μου να βγαλει βιζα γιατι εχει αλβανικο διαβατηριο. Για μενα ξερω οτι χρειαζομαι ESTA...
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Κλείνει ραντεβού στην πρεσβεία της Αμερικής, και ζητάει βίζα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.183
Μηνύματα
883.263
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom