Αθηνα, ό,τι συμβαινει και μας ενδιαφερει!

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
0.02.01.179914adc7ae323182552eefdfefb5339b0bb67f34321630d2f67e1f8417fd32_full_zpskws1xtfg.jpg

Η εκδίκηση της γυφτιάς [καμιά σχέση με τους Ρομά, αυτοί (όταν) κλέβουν το κάνουν για να επιβιώσουν και με κάποιο είδος αξιοπρέπειας]. Απορώ που κανένας δεν μιλάει για τίποτα πλέον.
(πηγή skyscraper city)
 
Last edited:

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.279
View attachment 148312
Η εκδίκηση της γυφτιάς [καμιά σχέση με τους Ρομά, αυτοί (όταν) κλέβουν το κάνουν για να επιβιώσουν και με κάποιο είδος αξιοπρέπειας]. Απορώ που κανένας δεν μιλάει για τίποτα πλέον.
(πηγή skyscraper city)
Και που να δείς την κατάσταση που επικρατεί στο πνευματικό κέντρο του Δήμου Αθήνας στην Ακαδημίας με όλες σχεδόν τις προτομές σπασμένες...Και άλλα πολλά....
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Και που να δείς την κατάσταση που επικρατεί στο πνευματικό κέντρο του Δήμου Αθήνας στην Ακαδημίας με όλες σχεδόν τις προτομές σπασμένες...Και άλλα πολλά....
Για αυτό μίλησα για Ρομά που πολλοί υποστηρίζουν ότι είναι πίσω από κλοπές χάλκινων γλυπτών (και του πνευματικού κέντρου) που καταλήγουν σε χυτήρια (όπως και καλώδια, καπάκια κ. ά). Αυτό κρύβει ίσως απελπισία ίσως και όχι.
Η περίπτωση της ελληνικής ταγκιάς είναι κάτι διαφορετικό. Για μένα είναι πολύ χειρότερο από αυτό που κάνει ο ISIS στα μνημεία του Ιράκ και της Συρίας, ο θρησκευτικός φανατισμός έχει προκαλέσει χειρότερα πράγματα από αυτό. Αν υπάρχει κάποια δικαιολογία για το θολό ιδεολογικό υπόβαθρο του ISIS, στην περίπτωση της Αθήνας που καταστρέφεται συνεχώς υπάρχει μόνο θολωμένο μυαλό (και χαρτζιλίκι από μαμά , παππού, γιαγιά για το βλαμμένο καμάρι τους).
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
χαχα με τρολάρεις για τον ενθουσιασμό μου ε?
Χαχαχαχαχα μα να σου αρεσει τοσο πολυ; Βασικα απο την παραλιακη μου μοιαζει με ενα τεραστιο τσιμεντενιο κτηριο, καπως σαν να με πνιγει.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Χαχαχαχαχα μα να σου αρεσει τοσο πολυ; Βασικα απο την παραλιακη μου μοιαζει με ενα τεραστιο τσιμεντενιο κτηριο, καπως σαν να με πνιγει.
Έχεις δίκαιο για την παραλιακή αν και υποψιάζομαι ότι το άθλιο ντουβάρι θα κρυφτεί από αναρριχόμενα φυτά ή από κάθετο κήπο ή από κάποιο γλυπτό. Βασικά δεν με συγκινεί τόσο το ίδιο το κτήριο αλλά η ιδέα ότι κάτι καλό μπορεί να γίνει σε μια πόλη που καταστρέφεται αδιάλειπτα. Ας ελπίσουμε ότι η συνέχεια στο Ελληνικό θα είναι περισσότερο εντυπωσιακή αρχιτεκτονικά, ένα ελληνικό Canary wharf ας πούμε, ονειρεύομαι το ξέρω, αλλά μέχρι τότε μια τελευταία φωτό.
snfcc 2.jpg
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
5.364
Χαχαχαχαχα μα να σου αρεσει τοσο πολυ; Βασικα απο την παραλιακη μου μοιαζει με ενα τεραστιο τσιμεντενιο κτηριο, καπως σαν να με πνιγει.
Πήγα προχθές. Αν και δεν είμαι οπαδός της μοντέρνας αρχιτεκτονικής θα το χαρακτήριζα αξιόλογη προσπάθεια. Στα υπέρ του το στοιχείο του νερού. Η τεχνητή λίμνη πρέπει να έχει μήκος πάνω από 150 μέτρα. Έχει επίσης περισσότερο πράσινο από ότι ανέμενα. Στα μείον ο θόρυβος από τον δρόμο, όταν κοιτάς την ωραία θέα προς Πειραιά, από το ψηλότερο σημείο του κτιρίου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom