Γαλλία Ιταλία Μονακό Κυανή Ακτή (Νίκαια,Μονακό)

el de abajo

Member
Μηνύματα
202
Likes
586
σε αυτά τα 2 χωριά έχοντας λίγο χρόνο όχι...σε αυτά που αναφέρεις προφανώς και θα πήγαινα.
 

kiriestisavlis

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Θα τα τιμησω τα θαλασσινα και τα burger ομως νομιζω θα τα γευτω.Θα επανελθω με εμπειριες. Σας ευχαριστω ολους για τη βοηθεια.
 

Desiro

Member
Μηνύματα
285
Likes
625
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Θα τα τιμησω τα θαλασσινα και τα burger ομως νομιζω θα τα γευτω.Θα επανελθω με εμπειριες. Σας ευχαριστω ολους για τη βοηθεια.
https://www.tripadvisor.com.gr/Rest...138849-Reviews-Son_of_a_Bun-Monaco_Ville.html
To Burgerάδικο είναι αυτό!! Βεβαια ειναι διπλα ακριβως στην πιστα και δεν ξερω κατα ποσο θα εχεις προσβαση!! Ευχομαι να περασεις υπεροχα!! Ειναι ενα πολυ ωραιο ταξιδι!!!
 

zampeiros22

Member
Μηνύματα
80
Likes
1
https://www.tripadvisor.com.gr/Rest...138849-Reviews-Son_of_a_Bun-Monaco_Ville.html
To Burgerάδικο είναι αυτό!! Βεβαια ειναι διπλα ακριβως στην πιστα και δεν ξερω κατα ποσο θα εχεις προσβαση!! Ευχομαι να περασεις υπεροχα!! Ειναι ενα πολυ ωραιο ταξιδι!!!
Βλέπω το κατέχεις το θέμα της Κυανής Ακτής. Σκέφτομαι και εγώ για τέλος Αυγούστου. Θα μένουμε Νίκαια και το ξενοδοχείο είναι και κοντά στην θάλασσα. Οποιαδήποτε πληροφορία σχετικά με το φαγητό θα ήταν χρήσιμη.
 

Birigkokos

Member
Μηνύματα
99
Likes
102
Πως σας φαινεται το παρακατω προγραμμα? Διανυκτερευσεις και τα μερη που θα επισκεφθουμε.

4 villefranche sur mer (eze, monaco, cannes, menton)
1 Arles (Aix en Provence)
2 Carcassone (Toulouse)
2 Avignon (Gordes κτλ χωρια)
2 Grasse (saint paul de vence)

Το ταξιδι θα ειναι μεσα αυγουστου. Δεν ξερω αν ειναι καποια ωρα τις μερας καλυτερη για τις μετακινησεις, για την αποφυγη της κινησης.
Οτι παρατηρηση-συμβουλη δεκτη!!
 

Kyriakosm

Member
Μηνύματα
291
Likes
830
δυο διανυκτερεύσεις στο Grasse ειναι πολλές.Στις πρώτες ΤΕΣΣΕΡΕΣ διανυκτερεύσεις χωράνε το Saint Paul de VENCE και το Grasse.Την Avignon βάλτην μαζί με την Aix en Provence.τις διανυκτερεύσεις θα σου πρότεινα στην Aix en Provence.Την ARL να την δεις πηγαίνοντας προς Carcassone.


5 διανυκτερεύσεις villefranche SUR mer (EZE,Monaco,Cannes,Grasse,Saint Paul de VENCE.) Eαν μπορείς πρόσθεσε και Νικαια.


2διανυκτερευσεις Aix en Provence (Avignon,Gordes,χωριά )

4 διανυκτερεύσεις Carcassone ( ARL,Toulouse,ALBI,Narbonne)
 

Birigkokos

Member
Μηνύματα
99
Likes
102
Δυστηχώς λογω πιεσμενου χρόνου εχω κλεισει ηδη τις διανυκτερευσεις.. Οποτε η ερώτηση αφορουσε κυρίως στις εκδρομες και τα μερη που μπορουμε να δουμε βαση αυτων.
Οπως η πληροφορια σου για Νarbonne, που δεν την ειχα καν ακουστα και πρεπει να αξιζει μια επισκεψη.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Πως σας φαινεται το παρακατω προγραμμα? Διανυκτερευσεις και τα μερη που θα επισκεφθουμε.

4 villefranche sur mer (eze, monaco, cannes, menton)
1 Arles (Aix en Provence)
2 Carcassone (Toulouse)
2 Avignon (Gordes κτλ χωρια)
2 Grasse (saint paul de vence)

Το ταξιδι θα ειναι μεσα αυγουστου. Δεν ξερω αν ειναι καποια ωρα τις μερας καλυτερη για τις μετακινησεις, για την αποφυγη της κινησης.
Οτι παρατηρηση-συμβουλη δεκτη!!
Χάλια.
Η έμφαση σου πρέπει να είναι στην προβηγγία: Avignon, Arles, Orange, Tarascon, Baucaire, Saint-Maries-de-la-mer (& Camargue), Nimes, Pont-du-Gard, Beaux-de-Provence, Saint-Remy κλπ, αλλά και Cassis, Calanques, Marseille, κι εσύ έχεις πετάξει 6 μέρες στην Cote d' Azur (2 grasse kai 4 Villefrance). Οχι ότι δεν είναι ωραία η Cote d' Azure, αλλά...
Κατά τα άλλα, πολλά καρπούζια στην ίδια μασχάλη. Αν περιμένεις ότι σε 2 μέρες θα δεις και Carcassone και Toulouse, και Narbonne που λέει ο άλλος, και Montpellier που προσθέτω εγώ, και, και, και... δεν παίζει. Κατά τη γνώμη μου ακύρωσε το όλο αυτό, άστα για άλλη φορά, και άσε αυτές τις 2 μέρες στην Προβηγγία (2 ακόμα μέρες στην Avignon, ή μία στο Luberon (Apt) και μία στην Avignon).
 

Kyriakosm

Member
Μηνύματα
291
Likes
830
Πάντως εγώ ο άλλος είπα ότι στην Carcassone να κάνει 4 διανυκτερεύσεις.
 

Birigkokos

Member
Μηνύματα
99
Likes
102
Παντως και οι δυο δωσατε πολυτιμες πληροφοριες!
Δεν χρειάζεται να τσακώνεσται, και ο ενας και ο αλλος.. :bleh:
 

panagiotis.k

Member
Μηνύματα
205
Likes
725
Αγαπητοί συμφορουμίτες!

Θα ήθελα τη βοήθεια σας.

Πρώτη φορά έκλεισα εισητήρια χωρίς πολύ πολύ σκέψη! Κακό,καλό θα δείξει!

11-20 Αυγούστου για τη Nice.
Το μόνο που ξέρω είναι ότι μάλλον θα συναντήσω πολυκοσμία, αλλά λίγο οι άδειες λίγο η ιδέα για διακοπές σε αυτά τα μέρη δε το πολυσκέφτηκα.

Οπότε θα ήθελα τη βοήθεια σας σε πρώτη φάση για τη διαμονή ώστε να φύγει και αυτό το κομμάτι και μετά να προσπαθήσω με τις γνώσεις σας να βγει ένα πρόγραμμα.

Θα είμαστε δύο άτομα. Λογικά δε θα έχουμε μεταφορικό μέσο. Οπότε η μετακίνηση μας θα γίνεται βασικά με το τρένο και κάτι σε καραβάκι που είδα :haha:

Δεν έχουμε και τις πιο τρελές απαιτήσεις να δούμε τα πάντα στη περιοχή, άλλοστε πάμε και για λίγη ξεκούραση.

Στο δια ταύτα!
Να κλείσω και τα 9 βράδια διαμονή στη Nice, ώστε να την έχουμε ως βάση? Η είναι μέγα λάθος το σκεπτικό μου?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.675
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom