Ιταλία Πληροφορίες για Νάπολη

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλησπέρα. Επειδή έχετε λίγες μέρες, εγώ θα σου πρότεινα την κοντινότερη εκδρομή δηλαδή Πομπηία, η οποία βέβαια σου "τρώει" μισή μέρα χαλαρά.
Το τι θα επιλέξεις έχει να κάνει και με τα δικά σου ενδιαφέροντα. Τι έχεις ονειρευτεί να επισκεφτείς; Την Κοστιέρα ή την Πομπηία;
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
μμμ δύσκολα μου βάζεις. Στην αρχή ήμουν σίγουρη για Πομπηία αλλά τώρα θέλω και λίγο από Κοστιέρα. Αντικειμενικά για σένα, τι από τα δύο αν δεν δω θα μετανιώσω?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
μμμ δύσκολα μου βάζεις. Στην αρχή ήμουν σίγουρη για Πομπηία αλλά τώρα θέλω και λίγο από Κοστιέρα. Αντικειμενικά για σένα, τι από τα δύο αν δεν δω θα μετανιώσω?
Ασυνηθιστη ερωτηση. Και τα δυο.
Πρακτικα τωρα η Πομπηια ανηκει στον αστικο ιστο της Ναπολης. Πηγαινε εκει. Ξεκινα πρωι το μεσημερι συνεχιζεις στην πολη. Η κοστιερα θελει ολη μερα κ παλι μια μικρη γευση θα παρεις. Σε 3 καθαρες μερες μην πατε. Μεινετε Ναπολη, άντε ενα πρωι Πομπηια. Σε αλλη εκδρομη Κοστιερα-Καπρι.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Αντικειμενική κρίση σε ένα τέτοιο ερώτημα δεν υπάρχει.
Επειδή έχεις πολύ χρόνο ακόμα μπροστά σου μέχρι τον Οκτώβριο ψάξτο κι άλλο αν θες, με έμφαση στους τρόπους και τους χρόνους μετάβασης.
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ασυνηθιστη ερωτηση. Και τα δυο.
Πρακτικα τωρα η Πομπηια ανηκει στον αστικο ιστο της Ναπολης. Πηγαινε εκει. Ξεκινα πρωι το μεσημερι συνεχιζεις στην πολη. Η κοστιερα θελει ολη μερα κ παλι μια μικρη γευση θα παρεις. Σε 3 καθαρες μερες μην πατε. Μεινετε Ναπολη, άντε ενα πρωι Πομπηια. Σε αλλη εκδρομη Κοστιερα-Καπρι.
Δεκτόν! Η Νάπολη δηλαδή θέλει ένα 3ημερο από μόνη της?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Δεκτόν! Η Νάπολη δηλαδή θέλει ένα 3ημερο από μόνη της?
Ανετα. Μιλαμε για μεγαλη πολη εκατομμυριων κατοικων με παμπολλα αξιοθεατα εντος κ εκτος. Μην ταλαιπωρηθειτε σε μετακινησεις. Καπρι θελει 1 γεματη μερα κ παλι...το ιδιο Κοστιερα. Αρα μεινετε Ναπολη και επιτοπου αποφασιστε αν θα πατε Πομπηια. Με προαστιακο πατε δεν χρειαζεται καμμια προετοιμασια. Αφιερωστε ενα πρωι και επιστρεψτε να χαρειτε την πολη. Τα υπολοιπα + Καζερτα σε επόμενο ταξιδι. Και μην ακουσω παλι για τριπ αντβαιμπουρδε σαιτ. Διαβασε εδω που θα φατε.
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
412
Likes
235
Επόμενο Ταξίδι
???
Γεια σας και πάλι! Φευγουμε για Νάπολη τη Δευτερα και θα μείνουμε μεχρι και Παρασκευη. Απ οτι ειδα υπαρχει η καρτα settimanale με 12 ευρώ για απεριόριστες διαδρομές μετρό κ λεωφορείων. Ξέρετε αν ισχύει ακόμα και για δρομολόγιο από & προς αεροδρόμιο;;
 

iopa22

Member
Μηνύματα
209
Likes
176
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Λας Βεγκας-Νορβηγια
Είσαι βέβαιος ότι κάνει 12€ γιατί εγώ είδα ότι η εβδομαδιαία κάρτα για ΜΜΜ έχει 15,80€. Βάλε το λίνκ που τη βρήκες.
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
412
Likes
235
Επόμενο Ταξίδι
???
Εχεις δικιο, 15,80 είναι το εβδομαδιαιο. Οπως και να χει, ξερεις αν ισχυει και για δρομολογια απο/προς αεροδρομιο; Γιατί προσφέρθηκε ο ιδιοκτήτης του Β&Β να μας πάρει με 15 ευρώ απο το αεροδρομιο...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom