ΗΠΑ Νέα Υόρκη - Απορίες

sheik

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Διαβάζω ότι το ηλεκτρονικό τσιγάρο δεν επιτρέπεται πουθενά στη νέα Υόρκη, ούτε καν στα πάρκα. Δηλαδή εγώ αν προχωράω και ατμιζω θα με πιάσουν και θα μου δώσουν κλήση;

Επίσης ισχύει ότι δεν μπορείς να πάρεις στα χέρια ένα κουτάκι μπύρα ας πούμε και να αραξεις στο πάρκο να την πιεις;
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ελα Χριστε!! Καλα εχουν βγαλει τετοιο νομο;Εδω το 2009 ενταξει το 2009 θα μου πεις , σε ανοιχτο χωρο μπορουσες να καπνισεις ανετα κ μαλιστα μου ζητουσαν κ τρακες οι καημενοι γιατι τα τσιγαρα ηταν πανακριβα γυρω στα 12 ευρω, τη στιγμη που στην Ελλαδα εκαναν περιπου 2.5 με 3.
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
312
Likes
169
Διαβάζω ότι το ηλεκτρονικό τσιγάρο δεν επιτρέπεται πουθενά στη νέα Υόρκη, ούτε καν στα πάρκα. Δηλαδή εγώ αν προχωράω και ατμιζω θα με πιάσουν και θα μου δώσουν κλήση;

Επίσης ισχύει ότι δεν μπορείς να πάρεις στα χέρια ένα κουτάκι μπύρα ας πούμε και να αραξεις στο πάρκο να την πιεις;
τσιγαρο απαγορευεται σε κλειστους χωρους στην νεα υορκη ακομα και σε ανοιχτους , ειχα παει θυμαμαι στο 230 fifth στο rooftop και ειχε εναν αλλα χωρο αποκρυσμενο που επιτρεποταν να καπνιζεις. Να περπατας και να καπνιζεις ενοειται οτι επιτρεπεται η μπορεις να πας στην ακρη του πεζοδρομιου και να καπνισεις. Τωρα οσο αναφορα το θεμα της μπυρας ναι απαγορευεται να κρατας καπιο μπουκαλι αλκοολ και να πινεις η να αραξεις σε καπιο παρκο και να πινεις μπυρες. πολλη τουριστες δεν το ξερουν αυτο τα βαζουν σε μια σακουλα η σε σε κατι αλλο να μην φενεται οτι πινουν μπυρα και ολα οκ.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Το κάπνισμα επιτρέπεται στον δρόμο.(τιπ...πάρε μεταλλικό μικρό τασάκι,για να μην τα πετάς κάτω)Δεν επιτρέπεται,έξω απο δημόσια κτίρια αλλα και ιδιωτικά,που συνήθως σε ενημερώνουν με κάποια ταμπέλα,για την απόσταση που αν καπνίζεις πρέπει να μείνεις μακριά.Σύνηθες φαινόμενο,καπνίζοντες εργαζόμενοι του κτηρίου,να βρίσκονται στην άλλη γωνία....
Το ηλεκτρ.τσιγάρο απαγορεύεται και αυτό σε χώρους που απαγορεύεται και το κανονικό.Στα πάρκα απαγορεύεται...εκτός απο το πάρκιν και δρόμους γύρω από πάρκο...
https://www.nycgovparks.org/facility/rules/smoke-free
 
Last edited:

Lexuss

Member
Μηνύματα
312
Likes
169
η πλακα ειναι ενω στην νεα υορκη σε κλειστους χωρους απαγορευεται να καπνιζεις, στο μαιαμι καπνιζουν σε ολα τα club πχ.
 

STELLIOS

Member
Μηνύματα
24
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Toσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Ορλεανη
επεστρεψα
δεν εχω λογια για αυτη την πολη
αν νομιζεται οτι η Πραγα και η Βουδαπεστη ειναι οι ομορφοτερες πολεις οπως οι περισσοτεροι μην πατε στη Νεα Υορκη εκει τα Παρισια και τα Λονδινα ειναι ωραια χωριουδακια μπροστα της
Βοxeraki σ ευχαριστουμε πολυ για την εξυπηρετηση νασαι καλα !!
 

fanouli

Member
Μηνύματα
18
Likes
22
Κι εμείς περάσαμε τέλεια!Κάθε μερα μου λείπει και περισσότερο.Το Boxeraki μας κατασκλάβωσε με την εξυπηρέτηση!Ελπίζω να μπορέσουμε να ξαναπάμε σύντομα.
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
400
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ταξίδι-Όνειρο
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.305
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom