Τι νόημα έχει στη ζωή σας σήμερα το να ταξιδεύετε;

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ταξιδευω γιατι αυτες τις 25 μερες αδειας εχω για να ΑΝΑΠΝΕΩ..τις αλλες 340 ζω με μηχανικη υποστηριξη.. κατασταση νεκρωσης!
Αψογο αυτο που ειπες νενα!!!!!
Για μενα τα ταξιδια ειναι (σε αντιθεση με πολλους απο αυτο το φορουμ) σπανιο και πολυτελες ειδος.
Δεν υπαρχει ουτε η ελευθερια ,ουτε οι παρεες για κατι τετοιο ...διοτι τα χρηματα θα τα μαζευα ..κουτσα στραβα.
Ετσι λοιπον περα απο τα κλασσικα και πολυ σωστα που ειπωθηκαν παραπανω ..εμενα τα ταξιδια ειναι το μεγαλο παραπονακι μου και ο νταλκας μου ...για να το θεσω σωστα.Ευελπιστω καποια στιγμη να καταφερω να ταξιδεψω περισσοτερο.
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
ευχαριστώ κοριτσι θλιβερό αλλά γεγονός!
Οι μέρες δεν είναι αρκετές, παραφιλάει κ η διαθεσιμότητα ε πολύ θελει ο ανθρωπος νομίζεις;για να μη μιλησω για τις μειωσεις!
παντως κακα τα ψεμματα όταν βλέπω π.χ. το giants causeway, highlands κτλ μου κοβεται η ανασα ούτε το να ερωτευτείς δεν είναι τόσο δυνατό!δεν σας πιανει κατι σαν δύσπνοια μπροστά στην τελειότητα?
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εμενα η δυσπνοια με πιανει που δεν μπορω να φτασω κοντα στην τελειοτητα..κλαψ λυγμ....
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Αυτό όμως ισχύει λίγο πολύ σε κάθε έρευνα. Άρα έτσι και αλλιώς τα όποια αποτελέσματα μιας τέτοιας έρευνας έχουν σχετική μόνο έννοια και δείχνουν μόνο τάσεις παρά απόλυτα μεγέθη. Αλλιώς ο πλήρης αγνωστικισμός.
Αλλο να γινεται μια ερευνα στο γενικο πληθυσμο οπότε το συμπερασμα θα ειναι αντιπροσωπευτικο και αλλο σε ενα φορουμ με φιλους των ταξιδιων. Τα αποτελεσματα δεν θα ειναι καθολου αντικειμενικα και η λογικη του "να το παιξω καπως" υπερβαλλεται δυσαναλογα.
Δεν ειναι δυνατο μια τετοια ερευνα να εχει αξιοπιστια. Οι δειγματοληψιες που πραγματοποιουνται απο τις εταιρειες τηλεφωνικα αφενος εχουν μεγαλυτερο στατιστικο δειγμα και αφετερου στηριζονται σε αυθορμητες απαντησεις της στιγμης και αυτο περιεχει ενα στοιχειο αξιοπιστιας. Αν εγω και εσυ κατσουμε ενα διωρο πανω απο τον υπολογιστη για να απαντησουμε, στην πραγματικοτητα "μαγειρεουμε" το αποτελεσμα.
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
αν εχεις παιδια να στα κοιτάξουμε τα συμπαθούμε οσο χρειαζεται!
μονο λεφτα μη ζητήσεις :) τα φροντιζουμε ως ειδος προς εξαφανιση!
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
στην Κλεο πηγαινε ;) πετάχτηκες από το πουθενα :)
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
αν εχεις παιδια να στα κοιτάξουμε τα συμπαθούμε οσο χρειαζεται!
μονο λεφτα μη ζητήσεις :) τα φροντιζουμε ως ειδος προς εξαφανιση!
Τα λεφτα ή τα παιδια ?:p:p
Thanks anyway κοριτσι....
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Τα λεφτα ή τα παιδια ?:p:p
Thanks anyway κοριτσι....
χαχα τα λεφτα!τα παιδια δεν είναι δυσκολο να τα κανει κανεις :) εκτος αν εχει θεμα υπογονιμοτητας φτυστε τον κορφο μας, μακρυα από μας! :)
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
ξεθαβω ενα παλιο αλλα ωραιο τοπικ! το ερωτημα μπορει να αντιστραφει.. τι νοημα εχει η ζωη χωρις ταξιδια; :)
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Πιστεύω ότι δεν μπορεί κάποιος να βρει το νόημα της ζωής μόνο μέσα από αυτά. Απόδειξη για αυτό, ότι άτομα που έχουν ταξιδέψει σε αμέτρητα μέρη είναι έτοιμα ανά πάσα στιγμή και με το παραμικρό, να εξαπολύσουν τόνους ειρωνείας, χλευασμού και κακίας. Αν έχεις βρει το νόημα της ζωής δεν τα βγάζεις όλα αυτά από μέσα σου.

Και για να απαντήσω στο αρχικό ερώτημα ,ανήκω στους ανθρώπους που έχει τόσο μεγάλο νόημα το να ταξιδεύω που είμαι διατεθειμένος να την βγάλω όλη την ημέρα με παξιμάδια και να διανυκτερεύσω στους δρόμους , αρκεί να μπορέσω να δω ένα μέρος έστω και για μία ημέρα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.298
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom