Γενικά Camping στο Αιγαίο

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ονειρεμένο Ταξίδι
γύρος του κόσμου
Το ελεύθερο camping είδα να "παίζει" πολύ φέτος σε τρία σημεία της ΒΔ Σκύρου.
 

mitsmag

Member
Μηνύματα
96
Likes
12
Ονειρεμένο Ταξίδι
Roadtrip Ισπανίας
Τι γίνεται με το ελευθερο στην Ικαρία και στην Σαμοθράκη; Φέτος είδα μαλιστα και μια ανακοινωση απο το Δημο Ικαρίας να αποτρεπει τους καμπίστες να πανε στο νησι. Λετε να εχουν στημενη ενεδρα;; Παντως ειναι κουραστικο να αλλαζεις μερος στην σκηνη καθε μερα για να αποφύγεις τους μπατσους. Όποιος παει φετος να μας δωσει τα φωτα του τι επικρατεί.
 

efich

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Καλησπερα! Σκεφτομαστε να παμε διακοπες με το φιλο μου σε καποιο νησι του αιγαιου σε οργανωμενο καμπινκ χωρις μεταφορικο μεσο! Μας ενδιαφερει η τοποθεσια του καμπινκ (ωραια παραλια, σκιερο κτλ )και η καθαριοτητα. Τωρα για το νησι δεν υπαρχει συγκεκριμενη προτιμηση. Οποιος μπορει ασ δωσει τα φωτα του :) ευχαριστω!
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.559
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
αν και δεν εχω παει σε πολλα στο αιγαιο για να κανω την συγκριση ωραιο καμπινγκ ,οργανωμενο και καθαρο με καλη παραλια ακριβως μπροστα ειναι αυτο στην σεριφο. η χωρα ομως ειναι ψηλα. απο σκια χανει (ή εχανε οταν πηγα πριν 4 χρονια) εχει καποιες καλαμωτες αλλα δεν ειναι σιγουρο οτι θα βρεις. η σεριφος ειναι πολυ ωραια αν σου αρεσει αυτο το στυλ, ξεραιλα, χρυση αμμος κλπ.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.966
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Επιβεβαιώνω για το καμπινγκ στη Σέριφο, μου άρεσε το όλο κλίμα (δεν έμεινα, απλή επίσκεψη), νεαρόκοσμος, πολύ εύκολη πρόσβαση, κοντά σε όλα.
Επίσης καλή επιλογή από όλες τις απόψεις, και καθαρό, το καμπινγκ της Αιγιαλής στην Αμοργό. Εξίσου όμορφο και σκιερό!
 

efich

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
ευχαριστω πολυ παιδια! μηπως γνωριζετε και σε καποιο αλλο νησι ετσι με περισσοτερο πρασινο? οχι τοσο ξεραιλα ρε παιδι μου :) Το καμπινκ της Αιγιαλης νομιζω ειδα σε αλλο θεμα οτι εχει γενικα πολυ κοσμο φασαρια κτλ. Τι λες αληθευει?
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
ευχαριστω πολυ παιδια! μηπως γνωριζετε και σε καποιο αλλο νησι ετσι με περισσοτερο πρασινο? οχι τοσο ξεραιλα ρε παιδι μου :) Το καμπινκ της Αιγιαλης νομιζω ειδα σε αλλο θεμα οτι εχει γενικα πολυ κοσμο φασαρια κτλ. Τι λες αληθευει?
Πριν 3 χρονια ένας φίλος μου είχε κάνει camping στο Μολυβο της Λέσβου κ μου είπε τα καλύτερα. Όσο για το νησί από πράσινο κ ομορφιές όσες θέλεις! Το νησί το έχω επισκεφθεί κ εγώ κ το λάτρεψα. Πάντως για το camping από πρώτο χέρι δεν μπορώ να σου πω, γιατί δεν κάνω
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.279
Ονειρεμένο Ταξίδι
ολη η γη
ευχαριστω πολυ παιδια! μηπως γνωριζετε και σε καποιο αλλο νησι ετσι με περισσοτερο πρασινο? οχι τοσο ξεραιλα ρε παιδι μου :) Το καμπινκ της Αιγιαλης νομιζω ειδα σε αλλο θεμα οτι εχει γενικα πολυ κοσμο φασαρια κτλ. Τι λες αληθευει?
Τη ναξο την απερριψες? Το νησι ειναι πιο πρασινο και πολυ μεγαλυτερο βεβαια. Αλλα μπορεις να πας σε αρκετα μερη με κτελ ειτε παραλιακα ειτε στα ορεινα.

Εδω μπορεις να βρεις πληροφοριες για διαφορα καμπινγκ σε ολη την χωρα (κριτικες, παροχες κ.τ.λ). Ισως σε βοηθησει στην επιλογη σου.
http://www.e-camping.gr
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.798
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom