Τουρκία Κωνσταντινούπολη πληροφορίες

Μηνύματα
257
Likes
685
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη

vasiliss

Member
Μηνύματα
917
Likes
8.347
Επόμενο Ταξίδι
Οδικό στην ;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Ρωσία -Ισλανδία - Περού
Πως γίνεται να ισχύουν και τα δυο?:D
Εγώ μιλάω για πριν δύο χρόνια. Ο πολύς κόσμος ήταν κυρίως μουσουλμάνοι. Την συγκεκριμένη περίοδο φαντάζομαι ότι λόγω των πολλών βομβιστικών επιθέσεων οι "υπόλοιποι" τουρίστες σπανίζουν.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Τουρίστες τους τελευταίους μήνες και λόγω των βομβιστικών επιθέσεων και της γενικότερης κατάστασης έχει πολύ λίγους (συγκριτικά με άλλες χρονιές).
Η περίοδος του ραμαζανιού είναι ιδιαίτερη για τους μουσουλμάνους και μετά τη δύση του ηλίου έχει πολύ κόσμο στους δρόμους, καθώς μέσα στη μέρα προσπαθούν να περιορίσουν τις δραστηριότητές τους και το απογευματόβραδο βγαίνουν για φαγητό, για να συναντήσουν συγγενείς-φίλους κλπ.
 

mpampis1979

Member
Μηνύματα
490
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΝΖΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
εγινε! ΙΝΔΙΑ 2018
εχει παει κανεις Πολη σε περιοδο ραμαζανιου;τι σημαινει πρακτικα για τους τουριστες;ειναι ολα κλειστα-φαγαδικα κτλ μεχρι τη δυση του ηλιου;
στην πρωτη επισκεψη μου στην Πολη ειχα παει περιοδο ραμαζανιου.ολα ειναι ανοιχτα αλλα ο κοσμος ειναι ασυλληπτα πολυς! (τουλαχιστον πριν 2 χρονια).να φανταστεις στην περιοχη του εμινονου δεν μπορουσες να κανεις βημα κ στο τραμ ποδοπατηθηκα!!! αλλα ειναι τοσο ομορφα που δεν με ενοχλησε τιποτα!
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
στην πρωτη επισκεψη μου στην Πολη ειχα παει περιοδο ραμαζανιου.ολα ειναι ανοιχτα αλλα ο κοσμος ειναι ασυλληπτα πολυς! (τουλαχιστον πριν 2 χρονια).να φανταστεις στην περιοχη του εμινονου δεν μπορουσες να κανεις βημα κ στο τραμ ποδοπατηθηκα!!! αλλα ειναι τοσο ομορφα που δεν με ενοχλησε τιποτα!
σίγουρα αυτό δεν ισχύει τώρα, η Πόλη ήταν άδεια....
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
ΜΠαμπη οταν λες για κοσμο στην περιοδο του ραμαζανιου αναφερεσαι στη μερα ή τη νυχτα;
@Eftichia ποτέ ήσουν εκεί;δεν είχε τουρίστες η γενικά ψυχη;
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
ΜΠαμπη οταν λες για κοσμο στην περιοδο του ραμαζανιου αναφερεσαι στη μερα ή τη νυχτα;
@Eftichia ποτέ ήσουν εκεί;δεν είχε τουρίστες η γενικά ψυχη;[/QUOTE
Ημουν το προηγουμενο Σαββατοκυριακο μεχρι την Τριτη.Δεν ειχε πολλους τουριστες,αλλα και γενικοτερα ουτε πολυ κοσμο,στην Ιστικλαλ ας πουμε, λιγα πραγματα ακομα και το βραδυ.Αλλα και στο πιερ λοτι, ημασταν 2-3 παρεες, που οσες φορες εχω παει στο παρελθον γινοταν χαμος! Γενικως,κινηθηκαμε ανετα και με το αυτοκινητο, που ειναι απαγορευτικο!
 
Last edited by a moderator:

mpampis1979

Member
Μηνύματα
490
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΝΖΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
εγινε! ΙΝΔΙΑ 2018
ΜΠαμπη οταν λες για κοσμο στην περιοδο του ραμαζανιου αναφερεσαι στη μερα ή τη νυχτα;
@Eftichia ποτέ ήσουν εκεί;δεν είχε τουρίστες η γενικά ψυχη;
πριν 2 χρονια που πηγα σε περιοδο ραμαζανιου ειχε παρα πολυ κοσμο τοσο την μερα οσο κ τη νυχτα.στην τεραστια πλατεια sultanahmet γινοταν το αδιαχωρητο, οπως κ στο eminonu.τωρα ισως κ με τα επεισοδια που γινονται κατα καιρους ο κοσμος να φοβαται να επισκευθει την Πολη.εγω μετραω τις μερες για να βρεθω ξανα εκει... ;)
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
20 του μηνα γυρισα κ γω καμια διαφορα.Ολα ανοιχτα κ παρα πολυ κοσμος.Βγηκα μαλιστα κ σε κλαμπ κ το αλκοολ ερεεε αφθονο τι ραμαζανι
..μου λετε.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
πριν 2 χρονια που πηγα σε περιοδο ραμαζανιου ειχε παρα πολυ κοσμο τοσο την μερα οσο κ τη νυχτα.στην τεραστια πλατεια sultanahmet γινοταν το αδιαχωρητο, οπως κ στο eminonu.τωρα ισως κ με τα επεισοδια που γινονται κατα καιρους ο κοσμος να φοβαται να επισκευθει την Πολη.εγω μετραω τις μερες για να βρεθω ξανα εκει... ;)
Και εγωωωωω 7 /7
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.613
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom