Κριτήρια ταξιδιού

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Καλησπέρα σε ολα τα παιδια του φορουμ...

Σκεφτηκα να ανοιξω αυτο το θεμα ωστε να μπορει ο καθενας να εκφρασει την γνωμη μου με ποια κριτήρια ετοιμαζει και πραγματοποιει ενα ταξιδι.

Τι θελω να πω..Οι καιροι ειναι δυσκολοι...Σιγουρα κάποιοι απο εμας εχουν χρηματα,σιγουρα καποιοι αλλοι οχι..Αλλοι ειναι ντεμυ - ντεμυ...Αλλος μαζευει για να παει καπου που αγαπαει...Αλλος στερείται παρα πολλα για να κανει το ονειρο του πραγματικοτητα...Αλλος κανει ενα ταξιδι τον χρονο και αυτο αρκει..Αλλος κανει 5...

Για εμενα ας πουμε τα ταξιδια ειναι κατι που δεν μπορω να περιγράψω με λογια...Περιμενω σαν τρελος καθε φορα να ερθει ο καιρος ωστε να κανω το επομενο ταξιδι μαζι με την γυναικα μου... Κάθομαι ψαχνω,σχεδιαζω και νομιζω πως ηδη το ζω...Δυστυχώς λογο εποχης δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα και κόβουμε απο κατι..

Οταν ταξιδευω ξεχνιέμαι απ ολα...Οχι άγχη της ρουτινας ουτε τιποτα.

Λοιπον πιστευω πως θα ηταν πολυ ομορφο να εκφρασει ο καθενας το πως το βλεπει..Η και καποια tips..Το πως οργανωνει ο καθενας ας πουμε το ταξιδι του...

Αντε λοιπον καλη αρχη.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.079
Σίγουρα το βασικό κριτήριο είναι η έλξη που μου ασκεί ένα μέρος...πόσο πολύ θέλω να πάω...πόσο το ονειρεύομαι...
Από εκεί και πέρα επειδή όπως λες έχουμε κάποιους περιορισμούς(π.χ.χρήματος ,χρόνου κλπ) μπορεί να πάω πρώτα σε ένα μέρος που βρίσκεται χαμηλότερα στις ταξιδιωτικές μου επιθυμίες λόγω φθηνότερων αεροπορικών,εγγύτητας κλπ...

Πάντα όμως επιλέγω μέρη που για κάποιο λόγο μου κάνουν "κλικ", τα λαχταράω έστω και λίγο...Δεν βρίσκω π.χ. κανένα λόγο να πάω στο Ντουμπάι,εφόσον καθόλου δεν με ελκύει,μόνο και μόνο επειδή είναι must για κάποιους, και μάλιστα ένω έχω τουλάχιστον 15 μέρη στη bucket list μου που ακόμα δεν έχω δει και θέλω πολύ να δω και άλλα που τα έχω δει και δεν χορταίνω να τα ξαναβλέπω.:)
Αν τώρα φτάσω στο σημείο να έχω δει όλα όσα θέλω, τότε μπορεί να μπουν και κάτι τέτοιοι προορισμοί στα σχέδια....
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.511
Likes
7.700
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
βασικο κριτηριο ο τοπος και οι ανθρωποι του.. ο Νοεμβριος ηταν μεχρι τελευταια ο μηνας επιλογης ταξιδιου λογω περισσοτερων ημερων αδειας αλλα μετα την μαζικη απολυση απο το Αδωνη δεν υπαρχει θεμα πια...οποτε ευκαιρια φτηνων εισητηριων και φυγαμε...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.248
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom