Καλοκαίρι στα σύβοτα Θεσπρωτίας

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
σ ευχαριστώ πολύ,

δεν είναι θέμα χρημάτων, αλλά οι μέρες δεν βολεύουν , έτσι όπως έφτιαξα το πρόγραμμα, και αν της άλλες μέρες είναι σχεδόν παρόμοιες στάσεις θα είναι μια χαρά!
Ναι μην ανησυχείς είναι πολύ ωραίες οι εκδρομές όλες τις μέρες! Καλά να περάσεις:D
 

pantelos13

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
ενα εχω να σας πω ωραια τα συβοτα γενικα ομως η αγενεια κ η φιλαργυρια στις παραλιες ειναι παροιμιωδης!!! στη ζαβια μου ζητησαν απο τη ψησταρια στη παραλια 1? για να κανω ντουζ!!! ημαρτον!!! στη παραλια της δεης η αγενεια δεν εχει οριο! αυτα κ μονο σε προτρεπουν να δυσφημησεις το μερος για μια μεριδα ζωων! κριμα για τους υπολοιπους...
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
απο περιεργεια, το πλυσιμο ποδιων ποσο πηγαινε; Ήταν φτηνοτερο απο το ντουζ;:bleh:
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.858
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
ενα εχω να σας πω ωραια τα συβοτα γενικα ομως η αγενεια κ η φιλαργυρια στις παραλιες ειναι παροιμιωδης!!! στη ζαβια μου ζητησαν απο τη ψησταρια στη παραλια 1? για να κανω ντουζ!!! ημαρτον!!! στη παραλια της δεης η αγενεια δεν εχει οριο! αυτα κ μονο σε προτρεπουν να δυσφημησεις το μερος για μια μεριδα ζωων! κριμα για τους υπολοιπους...
δεν ειναι σε ολες τις παραλίες στα Συβοτα ετσι οπως τα περιγράφεις!

εμεις αποκομήσαμε εντελώς αντιθετη εντύπωση στην Μπέλα Βράκα, την περασμένη Πέμπτη

καθώς κατεβαίναμε προς την παραλία, καποιο παλικάρι μας εδωσε το τηλέφωνό του από μια καντίνα που υπήρχε εκει, λεγοντας οτι κάνει ιντελίβερι στην παραλία από σάντουιτς κ καφέδες...

οταν φτάσαμε εκει, και θέλαμε να πιούμε τον φραπέ μας και το νερό μας πήραμε τηλέφωνο να παραγγείλουμε...
και μετά απο εύλογο χρονικό διαστημα μας τα έφερε.
μας έκανε η εντύπωση η τιμή του φραπέ:
2 Ε ...
λογική τιμή αν σκεφτεί κανεις για την δημοφιλέστερη παραλία στα Σύβοτα,
συν το ανέβα, κατέβα το μονοπάτι, συν το πέρασμα μεσα από τα νερά
και γενικά 4 μερες εκει δεν δημιουργήθηκε το παραμικρό παρατράγουδο σε καμία από τις οργανωμένες παραλίες που επικσεφτήκαμε, Βάλτος, Σαρακήνικο, Αγ, Παρασκευή, Μπέλα Βράκα κ Καραβοστάσι
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
την Πέμπτη πρωί φύγαμε από εκεί ;)

δεν είχαμε και εμείς κανένα παρόμοιο σκινηκό....αλλά για την παραλία Σαρακήνικο θύμωσα πάρα πολύ αφού είναι σχεδόν περιφραγμένη από τα εστιατόρια που βρίσκονται εκεί....

όλες που ανέφερες μια πιο ωραία απ'την άλλη..... το μόνο που αξίζει από τα ακουστά Σύβοτα κατά την γνώμη μου (αν πράγματι συνδιάζουν ένα με το άλλο)...
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.858
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
δεν είχαμε και εμείς κανένα παρόμοιο σκινηκό....αλλά για την παραλία Σαρακήνικο θύμωσα πάρα πολύ αφού είναι σχεδόν περιφραγμένη από τα εστιατόρια που βρίσκονται εκεί....
αυτό μας έκανε κ εμας εντύπωση, αλλα δεν υπήρχε το παραμικρό πρόβλημα στο να μην καθήσεις μακρυά απο τις ενοικιαζόμενες ξαπλώστρες...
στο ιδιο σκηνικό με τις περιφράξεις διαπιστώσαμε και συμβαίνει και στην παραλία του Λυχνου χωρίς ομως και εκει το παραμικρό προβλημα να απλώσεις την πετσέτα σου κάτω από την δική σου ομπρέλα!
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
ναι, σε αυτό έχεις δικιο, αλλά με αυτοκίνητο τι κάνεις εκεί;...εννοώ στην πρώτη....το μόνο πάρκινγκ είναι στην "αυλή" της ταβέρνας....αυτό δεν σε "υποχρεώνει" να κάτσεις στην ξαπλώστρα....

πολύ θύμωσα....από την στιγμή που δεν είναι νόμιμες ιδιοτικές παραλίες, πως είναι δυνατον;;;
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.858
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
ναι, σε αυτό έχεις δικιο, αλλά με αυτοκίνητο τι κάνεις εκεί;...εννοώ στην πρώτη....το μόνο πάρκινγκ είναι στην "αυλή" της ταβέρνας....αυτό δεν σε "υποχρεώνει" να κάτσεις στην ξαπλώστρα....

πολύ θύμωσα....από την στιγμή που δεν είναι νόμιμες ιδιοτικές παραλίες, πως είναι δυνατον;;;
αφου δεν ενοχλει τους τοπικούς εκει, εμεις τι να πούμε...
οταν φευγαμε απο το Σαρακήνικο, προσέξαμε μια πινακίδα για μια ταβέρνα του ...δεν θυμαμαι το μικρό το ονομα τώρα, η οποία ταβέρνα οπως ηταν στην άκρη του Σαρακήνικου και από μπροστά της υπήρξε χωματόδρομος που σημαινει εκει δεν υπηρχε παρκινγκ...
αυτη η ταβέρνα ηταν τερμα αριστερά της παραλίας στο Σαρακήνικο...

μιας και μιλάμε για παραλίες της περιοχής,,,
η μη οργανωμένη παραλία του Αγ. Σώστη, κατω απο το χωριό Ανθούσα με το ομώνυμο και εντυπωσιακό ξωκλήσι ηταν ολα τα λεφτά αν και ελαφρώς δυσβατη λογω χωματόδρομου 2,5 περιπου χιλιομέτρων
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
αυτό να μου πείς....πως δεν τους ενοχλεί....


η ταβέρνα ήταν του Χρήστου χαχαχχαχαχχαχαα:haha::haha::haha::haha::haha: ...εκτός αυτού του δρόμου υπάρχει και άλλος με ασφαλτο (αν προσεξες έναν δρόμο που πήγαινε αριστερά από αυτό που πήρες ) αρκετα πιο μπροστα πριν φτάσεις στην παραλία...σχεδον σε ενα χμ...εκει ηταν περιφραγμένα επισης αλλα φαίνοταν πιο φυσικά αφού υπήρχε ενα πέρασμα πιο φαρδύ απο ένα μέτρο :D

όσο για την Ανθούσα την οποία την λάτρεψα χωρίς κανένα συγκεκριμένο λόγο και θα αναφερθω στην αυτήν στην ιστορία που γράφω, την ανακαλύψαμε πηγαίνοντας προς την Αγ. Σώστη (ειδα την παραλία σε μια φωτο σε ένα μαγαζίνο που έχω και πραγματι μοιάζει μαγική)....αλλά δεν φτάσαμε εκεί ποτέ, λόγω του ότι μας είπανε ότι το δικό μας αυτοκίνητο δεν πηγαίνει (μικρό)....και ο καλός μου δεν έχει και ιδιαιτέρη θέληση για πεζοπορείες
 

vagelis1978

Member
Μηνύματα
19
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΛΤΑ
Καλησπέρα σε όλους. Σκέφτομαι με τη γυναίκα μου να πάμε ένα 4ημερο προς Σύβοτα μεριά. Εχω πάει και στον ποταμό Αχέροντα και στην Πάργα, απλώς ήθελα να ξέρω αν έχεις κανείς άποψη για το ξενοδοχείο Sivota Diamond Spa Resort; Τι τιμές παίζουν, αν είναι σε καλή τοποθεσία και αν έχει ημιδιατροφή. Ευχαριστώ πολύ.
 

carouzos

Member
Μηνύματα
218
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Μακαρι να ξερα...
Καλησπερα παιδια...ελπιζω καποιος να δει το μηνυμα μου...σκεφτομαι για αρχες ιουλιου συβοτα για 4-5 ημερες με γυναικα!!!εχω δει ενα καλο ξενοδοχειο στην περδικα..αξιζει να μεινει κανεις εκει?η οχι?μπορει καποιος να με βοηθησει?
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Καλησπερα παιδια...ελπιζω καποιος να δει το μηνυμα μου...σκεφτομαι για αρχες ιουλιου συβοτα για 4-5 ημερες με γυναικα!!!εχω δει ενα καλο ξενοδοχειο στην περδικα..αξιζει να μεινει κανεις εκει?η οχι?μπορει καποιος να με βοηθησει?
Καλημέρα! Εμεις είχαμε πάει πέρυσι τον Αύγουστο! Είχαμε μείνει εδώ https://www.booking.com/hotel/gr/pelagos-resort.el.html στην ουσία μέσα στην Πάργα αλλά όχι μέσα στον χαμό! Είναι πολύ όμορφο και σε πάρα πολύ ήσυχο σημείο! Στην Πέρδικα που πήγαμε είναι όμορφα αλλά εμείς δεν θα μέναμε εκεί! Αξίζει να πας για φαγητό και τα σχετικά αλλά μέχρι εκεί για εμάς! Δεν είναι και τόσο κοντά!

Συβοτα πήγαμε για μπάνιο φαγητό αλλά πάλι ως εκεί!
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.367
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom