Γαλλία Μόνη στο Παρίσι

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.428
Likes
7.805
Ας μην πιασουμε την μπιχλα του Λονδινου καλλιτερα..Το χειροτερο που μυρισα στη ζωη μου ειναι η ξυνη μποχα απο υγρα παλτα στο μετρο,μαζι με απλυτα συνηθως σωματα..ασε.
Εσυ ομως παραβλεπεις την μποχα γιατι σου αρεσει εκει.Νομιζω το πιο σωστο το ειπε μια δικια μου που καναμε Παρισι και στο καπακι Λονδινο με Γιουροσταρ.Υπεροχο το Λονδινο,φανταστικο,επιβλητικο...μετα το Παρισι ομως χανει..

Ενω αν μπεις σε λεωφορειο στην Αθηνα μυριζει ο ντε παρφαμ ιδρωτιλ...
 

tade_efi

Member
Μηνύματα
95
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Costiera Amalfinata
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο γύρος του κόσμου
παιδιά, σας ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον και τις πληροφορίες!
 

Travel alone

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Καλησπέρα,

Ελπίζω κάποιος να δει το μήνυμά μου.
Λοιπόν, δεν έχω ταξιδέψει μόνη μου ούτε εντός ούτε εκτός αλλά το Παρίσι είναι όνειρο ζωής. Οι απόψεις που έχω διαβάσει για τα ταξίδια τα οργανωμένα δε με δελεάζουν αλλά και το να φύγω μόνη μου με φοβίζει. Θα εκτιμούσα τις εμπειρίες σας!!
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Καλησπέρα,

Ελπίζω κάποιος να δει το μήνυμά μου.
Λοιπόν, δεν έχω ταξιδέψει μόνη μου ούτε εντός ούτε εκτός αλλά το Παρίσι είναι όνειρο ζωής. Οι απόψεις που έχω διαβάσει για τα ταξίδια τα οργανωμένα δε με δελεάζουν αλλά και το να φύγω μόνη μου με φοβίζει. Θα εκτιμούσα τις εμπειρίες σας!!
Αν είναι για λίγες μέρες πχ 4-5 και θέλεις να δεις πολλά πράγματα που ούτως η άλλως έχει το Παρίσι τότε ίσως είναι και καλύτερα να είσαι μόνη ... Γιατί θα έχεις πολύ λίγο χρόνο ελεύθερο... απαιτείται βέβαια οργάνωση και ξεποδάριασμα ... ε όταν θα κάθεσαι για φαγητό η καφέ εκεί ίσως καταλάβεις ότι είσαι μόνη αλλά πιάνεις και καμιά κουβέντα με άλλους τουρίστες ή Γάλλους ...
 

Travel alone

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Καλημέρα,
σκεφτόμουν να πάω με τον Ακάδημο για 6 μέρες και επειδή Disneyland και Νορμανδία δεν πρόκειται να πάω τρεις μέρες θα είμαι ούτως ή άλλως μόνη μου. Απλά τα σχόλια στη σελίδα για τα groups με έχουν απογοητεύσει!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.201
Καλημέρα,
σκεφτόμουν να πάω με τον Ακάδημο για 6 μέρες και επειδή Disneyland και Νορμανδία δεν πρόκειται να πάω τρεις μέρες θα είμαι ούτως ή άλλως μόνη μου. Απλά τα σχόλια στη σελίδα για τα groups με έχουν απογοητεύσει!
Εννοείς τα σχόλια εδώ στο φόρουμ;

Ναι γενικά είμαστε κατά των ομαδικών και ιδιαίτερα για την Ευρώπη που είναι εύκολος προορισμός.Γιατί πιστεύουμε ότι και τα χρήματα είναι περισσότερα αλλά και είναι καλό να κάνει κάποιος ότι θέλει(ανάλογα με τα ενδιαφέροντα του) και να μην ομαδοποιείται.Τώρα το μόνη εξαρτάται και από την ηλικία κτλ.Λές ότι δεν το έχεις ξανακάνει και το Παρίσι είναι όνειρο ζωής.Αν δεν τολμήσεις μόνη σου,πάνε με το πρακτορείο από το να μένεις πίσω.Στο επιτρέπουμε για μια φορά:)
 

Travel alone

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Ναι από το φόρουμ σας εννοούσα.
Κι εμένα η ομαδοποίηση δε με τρελαίνει. Ευχαριστώ για τα ενθαρρυντικά σχόλια!!
 
Μηνύματα
33
Likes
102
Καλησπέρα,

Ελπίζω κάποιος να δει το μήνυμά μου.
Λοιπόν, δεν έχω ταξιδέψει μόνη μου ούτε εντός ούτε εκτός αλλά το Παρίσι είναι όνειρο ζωής. Οι απόψεις που έχω διαβάσει για τα ταξίδια τα οργανωμένα δε με δελεάζουν αλλά και το να φύγω μόνη μου με φοβίζει. Θα εκτιμούσα τις εμπειρίες σας!!
Δε νομιζω οτι υπαρχει κατι να φοβηθεις σε ενα ταξιδι μονη σ!
Ειναι μια μεγαλη ,πανεμορφη πολη και εχει τοσα να δεις που δε θα βαρεθεις καθολου!Κανεις και το προγραμμα σ μονη σ χωρις να εχεις γκρινιες για το ποιος κουραστηκε ή τι θελει να δει ο καθενας!
Για Παρισι ουτε εγω θα επελεγα κατι οργανωμενο!
Οσο για την ασφαλεια,την ημερα δε νομιζω οτι υπαρχει προβλημα,οσο για το βραδυ δε νομιζω οτι θα ξημερωνεσαι εξω οποτε μια χαρα.
Εγω οταν πηγα,ειχε σταση στα 20 μ. απο το ξενοδοχειο οποτε ημουν ανετη!
Βεβαια ειχα παρεα,2 καλες μ φιλεςΑλλα καποιες φορες ευχομουν να ειχα παει μονη μ για τους λογους που σ ανεφερα.
Και δε νομιζω να βαρεθεις......εχει πραγματικα ωραιους αντρες οπου σε χαιρετανε καθε λιγο και λιγακι!Αν σε βρουν και μονη σ σε ενα καφε πιστευω θα σ πιασουν σιγουρα κουβεντα!!!:p;)
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.201
Ναι από το φόρουμ σας εννοούσα.
Κι εμένα η ομαδοποίηση δε με τρελαίνει. Ευχαριστώ για τα ενθαρρυντικά σχόλια!!
Το ταξίδι είναι σύντομα;Προλαβαίνεις να το οργανώσεις μόνη σου;Αν είναι σύντομα και το κόστος βγαίνει περίπου το ίδιο,τότε ίσως είναι καλύτερα να πάς με το πρακτορείο καθώς όπως κατάλαβα έχεις την δυνατότητα να μην ακολουθήσεις όλο το πρόγραμμα(Νορμανδία) και να κάνεις δικό σου πρόγραμμα αυτές τις μέρες.
 

Travel alone

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Αν το οργανώσω μόνη μου-που προλαβαίνω γιατί είναι για Αύγουστο- είναι περίπου 300 ευρώ λιγότερα!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.799
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom