Δανία ΔΑΝΙΑ- μετακινησεις με τρενο ή λεωφορειο

pmaria

Member
Μηνύματα
90
Likes
44
καλησπέρα.
Έχω ερώτηση για συγκεκριμενη διαδρομή στη Δανία. Από το viborg (χωριο είναι προς τα πάνω) πως πάω στη legoland Billund? Προσπαθώ να βρω με τα τρένα, αλλά μου βγάζει πολύωρο ταξίδι (5-6 ωρες) και πολλές αλλαγές. Για να μην αναφέρω οτι δίνει δρομολογια (για κάποια τρένα) 4 φορες μόνο την εβδομάδα. Πολλές παράμετροι δηλαδή.
προτάσεις?
 

Zinopoulo

Member
Μηνύματα
27
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Έλα ντε...
Καλησπέρα!
Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το Rejseplanen (http://www.rejseplanen.dk/).. Ανάλογα με την ώρα και τη μέρα που θέλεις να ταξιδέψεις, θα σου βρει όλες τις εναλλακτικές. Από μια πρόχειρη αναζήτηση, από Viborg St έως το Legoland/Lalandia , που υποθέτω είναι τα σημεία που σε ενδιαφέρουν βρίσκω δρομολόγια με συνολικό χρόνο γύρω στις 3 ώρες..
 

anna-danah

Member
Μηνύματα
7
Likes
3
καλησπέρα.
Έχω ερώτηση για συγκεκριμενη διαδρομή στη Δανία. Από το viborg (χωριο είναι προς τα πάνω) πως πάω στη legoland Billund? Προσπαθώ να βρω με τα τρένα, αλλά μου βγάζει πολύωρο ταξίδι (5-6 ωρες) και πολλές αλλαγές. Για να μην αναφέρω οτι δίνει δρομολογια (για κάποια τρένα) 4 φορες μόνο την εβδομάδα. Πολλές παράμετροι δηλαδή.
προτάσεις?
Γεια!! Δεν ξέρω αν ακόμα ενδιαφέρεσαι να πας ή αν εχεις ήδη πάει αλλά θα μπορούσες να πας ααρχους (ή ώρχρους όπως το λένε και οι Δανοί) και μετά από εκεί να μετακινηθείς με λεωφορείο μέχρι την Legoland! Πάντως είμαι σχεδόν βέβαιη πως δεν πάει τρένο εκεί μόνο λεωφορείο!
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ονειρεμένο Ταξίδι
RTW
Στο Billund μπορείς να πας με λεωφορείο, αυτοκίνητο ή αεροπλάνο. Δε υπάρχει γραμμή του τρένου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.753
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom