Ερώτηση SOS: Πολίτες εκτός ΕΕ

DreamSPR

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Σε ευχαριστώ θερμά!! Να είσαι καλα!! Γνωρίζω ήδη περί γάμου αλλά θα πρέπει να εχω ελληνική υπηκοότητα! Διαφορετικά θα ισχυεί ο γάμος αλλά δε θα είναι η ίδια νόμιμη! (αυτό μου εχουν δώσει να καταλάβω δηλαδη!) Θα παρω υπηκοότητα μετά το Γενάρη του 2017! Πραγματικά σε ευχαριστώ ;)
 

arabickostas

Member
Μηνύματα
461
Likes
1.501
θα πρέπει να εχω ελληνική υπηκοότητα! Διαφορετικά θα ισχυεί ο γάμος αλλά δε θα είναι η ίδια νόμιμη! (αυτό μου εχουν δώσει να καταλάβω δηλαδη!)
Αυτό το έχεις τσεκάρει σίγουρα? Μου κάνει εντύπωση το ότι ενώ εσύ είσαι νόμιμος και μόνιμος κάτοικος Ελλάδας (Μάλιστα με κτηση Ελληνικής υπηκοότητας συντομα) η κοπέλα σε περίπτωση γάμου δεν δικαιείται να μέινει επίσης νόμιμα μαζί σου. Έχω την υποψία ότι απο τη στιγμή που εσύ είσαι νόμιμος κάτοικος και η υποψήφια σύζυγος θα μπορεί (Με τη λογική αυτή οποιοσδήποτε Μη Έλληνας που ζει νόμιμα στην Ελλάδα, δεν μπορεί να παντρευτεί υπήκοο ΜΗ ζώνης Σένγκεν, πραγμα το οποίο ακούγεται αφύσικο)..Σε κάθε περίπτωση και έτσι να είναι υπομονή λίγο ακόμα. Καλή συνέχεια!!!
 

Filippos Toursoun

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Καλησπερα. Ειμαι τουρκος υπηκοος και μενω μονιμα στην Ελλαδα. Εχω αδεια παραμονης και θα ηθελα να μαθω, αν γνωριζετε, αν μπορω να ταξιδεψω στην τυνησια απο ελλαδα.
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Καλησπερα. Ειμαι τουρκος υπηκοος και μενω μονιμα στην Ελλαδα. Εχω αδεια παραμονης και θα ηθελα να μαθω, αν γνωριζετε, αν μπορω να ταξιδεψω στην τυνησια απο ελλαδα.
Εφόσον έχεις τουρκική υπηκοότητα, δε χρειάζεσαι visa για Τυνησία. Αν θες μπορείς και να το επιβεβαιώσεις στην πρεσβεία της Τυνησίας.
 

Filippos Toursoun

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Ναι θα ρωτησω και θα μαθω σιγουρα.. και εγω εχω την εντυπωση πως μπορω να ταξιδεψω απλα ηθελα και μια γνωμη απο το site εδω. Ευχαριστω για την ανταποκριση! Καλο βραδυ!
 

AdaTsaousai

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σας, θα ήθελα τη βοήθεια σας. Είμαι Αλβανίδα με άδεια παραμονής δεύτερης γενιάς και θέλω να ταξιδέψω στην Ιταλία. Χρειάζεται visa ή το διαβατήριο με την άδεια παραμονής αρκούν;
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Καλησπέρα σας, θα ήθελα τη βοήθεια σας. Είμαι Αλβανίδα με άδεια παραμονής δεύτερης γενιάς και θέλω να ταξιδέψω στην Ιταλία. Χρειάζεται visa ή το διαβατήριο με την άδεια παραμονής αρκούν;
Διαβατήριο με άδεια παραμονής, και καλό ταξίδι. ;)
 

Arjana

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Εγω ειμαι απο την Αλβανια με ελληνικη υπηκοτητα και θελω να ταξιδεψω στη Αγγλια ο αντρας μου εχει χαρτια ως σύζυγος Ελληνιδας μπορει να ταξιδεψει μαζι μου στην Αγγλια?χρειαζεται βιζα για να ταξιδεψει μαζι μου???
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Εγω ειμαι απο την Αλβανια με ελληνικη υπηκοτητα και θελω να ταξιδεψω στη Αγγλια ο αντρας μου εχει χαρτια ως σύζυγος Ελληνιδας μπορει να ταξιδεψει μαζι μου στην Αγγλια?χρειαζεται βιζα για να ταξιδεψει μαζι μου???
Μπορεί να ταξιδέψει μαζί σου, κάνοντας την online αίτηση στο ανάλογο site (δες τα προηγούμενα posts, το αναφέρω), και μετά περνώντας και τη μίνι συνέντευξη στην Αθήνα με ραντεβού που κλείνεις online.
 

Arjana

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Μπορεί να ταξιδέψει μαζί σου, κάνοντας την online αίτηση στο ανάλογο site (δες τα προηγούμενα posts, το αναφέρω), και μετά περνώντας και τη μίνι συνέντευξη στην Αθήνα με ραντεβού που κλείνεις online.
Εγω θελω να φυγω αυριο εχω κλιση εισιτήρια τι μπορω να κανω σε μια μερα?σας παρακαλω πολυ πειτε μου τι να κανω τελευταια στιγμη?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.671
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom