Γαλλία Μόνη στο Παρίσι

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ρωσια
Ταξιδευω μονη συχνα και ειμαι γιαγια.Οι 2 βδομαδες μονη στο Παρισι ηταν ονειρο.Ταξιδεψε οπως και οταν και οσο μπορεις.Να μην μετανοιωνεις για κατι που δεν εκανες ενω μπορουσες..
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ρωσια
να προσθεσω οτι εχω πετοφοβια και μου περνει 2 μερες να φτασω..ειναι ευκολο..
 

Travel alone

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Μπορείτε να μου προτείνετε ξενοδοχεία στο κέντρο του Παρισιού και σε καλόφημες γειτονιές?
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
4.331
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Αν το οργανώσω μόνη μου-που προλαβαίνω γιατί είναι για Αύγουστο- είναι περίπου 300 ευρώ λιγότερα!!
Και δεν έχεις φτιάξει ακόμα βαλίτσα; :D

Το κάνετε να ακούγεται πολύ εύκολο...Ευχαριστώ πολύ!!!
Όταν δυσκολεύομαι να πάρω μια απόφαση σκέφτομαι αυτό που είχα διαβάσει κάπου: Το να σκεφτόμαστε ένα ζήτημα είναι πολύπλοκο αλλά εύκολο. Το να κάνουμε κάτι γι αυτό είναι απλό αλλά δύσκολο.
 
Last edited by a moderator:

Paris81

Member
Μηνύματα
18
Likes
5
Καλημέρα και από μένα! Εύχομαι καλό ταξίδι, είτε μόνη, είτε με γκρουπ. Θα περάσεις υπέροχα όπως και να χει, αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Το ωραίο με το Παρίσι είναι ότι νιώθεις σαν να βρίσκεσαι διαρκώς σε ένα υπαίθριο μουσείο, μπορείς απλώς να περιπλανιέσαι. Αν έχεις λιγοστό χρόνο μην τον σπαταλήσεις σε αναμονή σε ουρές. Θα έλεγα πχ. να μην ανέβεις στον Πύργο του Αιφελ. Μπορείς απλά να τον πλησιάσεις και να περπατήσεις στους κήπους του Τροκαντερό. Αν θέλεις θέα από ψηλά δεν είναι ανάγκη να τον ανέβεις, μπρορείς να πας να πιεις καφέ στην ταράτσα του Μπομπούρ και να δεις την πόλη από ψηλά. Αν είσαι μόνη πάρε μια κάρτα απεριορίστων διαδρομών για τα μέσα μεταφοράς και χρησιμοποίησε το μετρό που υπάρχει σε κάθε γειτονιά και περνάει ανα 2 λεπτά. Επίσης αν είσαι φιλότεχνη προμηθεύσου μια κάρτα επίσκεψης μουσείων, θα σε γλιτώσει από ατέλειωτες ώρες αναμονής για να μπεις στα μουσεία. Η ΝΟρμανδία είναι επίσης υπέροχη, ιδιαίτερα Bayeux, Deauville, Trouville , Honfleur αλλά θα έλεγα να μην τα μπουκώσεις όλα σε ένα ταξίδι.
Περιττό να σου πω ότι ζηλέυω ήδη!!
 

Travel alone

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Ευχαριστώ και πάλι. Έχει χρησιμοποιήσει κανείς το Paris pass? Η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα πολύ να ανέβω στον πύργο του Άιφελ. Θα μείνω 6-7 μέρες.
 

Estet

Member
Μηνύματα
234
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Λυών
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τόκιο
Ευχαριστώ και πάλι. Έχει χρησιμοποιήσει κανείς το Paris pass? Η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα πολύ να ανέβω στον πύργο του Άιφελ. Θα μείνω 6-7 μέρες.
Δεν το εχω χρησιμοποιησει, αλλα για τον πυργο του Αιφελ εφοσον μεινεις μια εβδομαδα να ανεβεις οπωσδηποτε. Απλως οπλισου με υπομονη γιατι εχει μεγαλες ουρες οπως και στα περισσοτερα αξιοθεατα του Παρισιου...
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.356
Likes
6.701
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Happy Slam, AO

doraf

Member
Μηνύματα
193
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Κλείσε τα εισιτήρια μέσω internet και δεν έχεις να φοβάσαι ούτε ουρές ούτε τπτ;)
 

Travel alone

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Καλησπέρα,
ευχαριστώ για όλα. Τελικά μου άλλαξαν την άδεια και για τις ημερομηνίες που μπορώ να φύγω τελικά με συμφέρει με group και διάλεξα το Ginis. Έμαθα ότι έχει καλή ξεναγό και θα έχω και 3 μέρες ελεύθερες άρα περιμένω προτάσεις!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom