Ταξίδι του μέλιτος τον Αύγουστο!

aris@

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Εχω χασει την μπαλα! 30 Ιουλιου παντρευομαι και 1 Αυγουστου θελω να κανω ταξιδι και εχω μπερδευτει πληρως. Απο Ασια διαβαζω οτι παιζει αρνητικο κλιμα πηγα Λατινικη Αμερικη και τωρα κοιταω για Ελουντα , Αγ.Νικολαο μετα Κεφαλλονια Παξους και παλι φτου και απ την αρχη .

Θελω κατι το οποιο θα παρεχει πολυτελεια χαλαρωση μασαζ spa κλπ αλλα και ωραια νερα με πολιτισμο οχι καψιμο
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Αφρική πιστεύω εχει όσα ζητάς.Τανζανια,Μοζαμβικη,Νότια Αφρική,Σεϋχέλλες,Κενυα
 

aris@

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Μπορεις να μου προτεινεις κατι συγκεκριμενο για 01/08 με 08/08 μερος κλιμα κλπ

Εχει ξενοδοχεια high lux κλπ?
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Μπορεις να μου προτεινεις κατι συγκεκριμενο για 01/08 με 08/08 μερος κλιμα κλπ

Εχει ξενοδοχεια high lux κλπ?
Έχω γράψει παραπάνω σε ενα ποστ,ομως πιστεύω πως τέτοια ταξιδι θελει προγραμματισμό καιρο πριν. Για να βρεις και εισητηρια και σε καλη τιμη και φυσικα καλα ξενοδοχεια.Εγω θα πήγαινα 4-5 μερες σαφάρι Τα Ζανιά σε καλα lodges και μετα 5+ μερες στη Ζανζιβάρη ή Μοζαμβικη σε καποιο καλο resort.Για μενα η Αφρική ειναι ονειρο και εκει θα διάλεγα να παω.
 

aris@

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Συμφωνω σε αυτο που λες περι προετοιμασιας κλπ γι αυτο και σκεφτομαι μηπως θα ηταν καλο να κοιταξω νησι ελλαδα και χριστουγεννα να ξεχυθω σε τροπικο κλιμα?

Και ελλαδα που ????:(
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Αύγουστο οπου και να πας δε θα βρεις εύκολα ησυχία,δεν μπορω να προτείνω πολλα νησιά ήσυχα.Ελουντα ισως και σίγουρα στην υπεροχη Μανη.Αναλογα τι θέλετε και τι σας αρεσει.
 

aris@

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Κοιτουσα ελουντα τωρα σε πολυτελη ξενοδοχεια η αγ.Νικολαο και φαινονται τουλαχιστον απο φωτογραφια πολυ εντυπωσιακα αλλα αξιζει λες?
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Δεν μπορω να πω με σιγουριά αλλα η περιοχη ειναι ιδανική και φημισμένη για πολυτελή και σχετικά ήσυχη διαμονή στην Ελλαδα.Ομως δε γνωρίζω ολα τα ξενοδοχεια ,πιστεύω πως τα περιςςοτερα ειναι πραγματικα αξιόλογα και έχουν καλη πελατεία.Εχουν πολυ καλες υπηρεσίες και αξίζουν τα χρήματα τους.
 

Maria_ptst

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΚΡΗΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλησπέρα σε όλους!
Την προηγούμενη εβδομάδα παντρευτήκαμε με τον καλό μου και αυτές τις μέρες κοιτάμε για να κλείσουμε το γαμήλιο ταξίδι μας για τον Αύγουστο!
Θελουμε να κάνουμε ένα ταξίδι εκτός Ευρώπης το οποίο να συνδιάζει ένα εξωτικό νησί για χαλάρωση αλλά και έναν προορισμό που να δούμε πράγματα. Μας προβληματίζει πολύ ο καιρός για τον Αύγουστο που κοιτάμε αλλά δυστυχώς δεν έχουμε την επιλογή για να πάμε κάποιον άλλο μήνα....
Θα ήθελα να αναφέρω ότι αυτή τη στιγμή κοιτάμε την επιλογή της Αφρικής (Τανζανια - Ζανβιβαρη) και θα ήθελα τη γνώμη σας είτε για τον συγκεκριμένο προορισμό είτε για κάποιον άλλο!
Κοιτάμε για ένα ταξίδι που θα μας μείνει αξέχαστο και το οποίο δεν θα το καναμε ευκολα υπό άλλες συνθήκες!
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
905
Likes
4.003
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Χαβάη (εξαρτάται και από το μπάτζετ αλλά νομίζω πως οι χώρες για σαφάρι έτσι κι αλλιώς είναι ακριβές);

Εκτός Ευρώπης (ν)
Εξωτικά νησιά (ν)
Πράγματα να δεις (ν) - σε κάθε νησί μείναμε 11 μέρες, έχεις πράγματα να δεις και να κάνεις και για 2 βδομάδες
Επίσκεψη τον Άυγουστο (ν)

Είναι αξέχαστος προορισμός, αλλά και το σαφάρι υποθέτω πως είναι!
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Κι εγώ Τανζανία - Ζανζιβάρη ή Ζιμπάμπουε- Μοζαμβίκη προτιμώ, είναι ακριβά μέρη και χρειάζεται πολυ οργανωση για να κάνεις οικονομία πιστεύω. Αν δεν ε΄χεις θεμα με το οικονομικό θα βρείς πολλα πακέτα σε μεγάλα τοπικά ή όχι πρακτορεία, εξιδεικευμένα σε σαφαρι στην Αφρική, και σε καταλύματα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.123
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom