The Official Offtopic v5

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Σορυ και παλι βρε παιδια αλλα εκανα τσεκ ιν με easy και δεν μου ζητησε πουθενα αριθμο ταυτοτητας. Εκτυπωσα το boarding pass και παλι δεν υπαρχει πουθενα ο αριθμος. Επρεπε να φαινεται καπου; Θυμαμαι λαθος;
Μην αγχώνεσαι όλα καλά, στο barcode είναι όλες οι πληροφορίες που χρειάζεται η εταιρεία.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Ευχαριστω! γενικα πριν τη "μικρη" μας ειχα χρονο να οργανωσω τα παντα! Τωρα αγχωνομαι γιατι δεν προλαβαινω να τα κανονιζω ολα στα ταξιδια... Ειδικα Βερολινο νομιζω ειμαι τελειως αδιαβαστη!!!! Ασε που τα ονοματα στα Γερμανικα μου φαινοντα σαν τα κινεζικα! καμια σχεση με τη γλωσσα...
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Πριν από λίγες ώρες, το διαστημόπλοιο της NASA Juno μπήκε σε τροχιά γύρω από τον πλανήτη Δία. Εκεί θα παραμείνει για 20 μήνες, δίνοντας πληροφορίες για τα χαρακτηριστικά και την ατμόσφαιρα του πλανήτη. Αν πάτε στο σάητ της ΝΑΣΑ μπορείτε να κατεβάσετε εφαρμογή η οποία εκτός από χαρτογράφηση επίγειων και εντός του ηλιακού συστήματος φαινομένων, περιέχει περιήγηση μέσω του διαστημοπλοίου στον γιγαντιαίο αυτό πλανήτη καθώς και σε replay τη στιγμή που μπαίνει σε τροχιά(κάτι που γενικά δε θεωρούνταν και δεδομένο ότι θα καταφέρει).
Ένα από τα πιο ενδιαφέροντα σημεία κατ'εμέ είναι η εξήγηση του φαινομένου του βορείου και νοτίου σέλατος(το σκότωσα; )(καλα προφανώς υπάρχει και η wikipedia αλλά δ'εν' το ίδιο), το οποίο είναι το πιο έντονο σε όλο το ηλιακό σύστημα.
 

Action

Member
Μηνύματα
117
Likes
411
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γαλλική Πολυνησία
Οι συνεντεύξεις για δουλειά είναι πάντα μια ενδιαφέρουσα εμπειρία. Πέρα από τα βασικά προσόντα για την δουλειά, όπως εκπαίδευση και εμπειρία, οι συνεντευκτές συχνά βάζουν στους υποψηφίους διάφορους γρίφους και ερωτήσεις παγίδες ή τους θέτουν ηθικά διλήμματα, για να δουν πως θα αντιδράσουν οι υποψήφιοι κάτω από πίεση. Συνήθως δεν υπάρχουν σωστές ή λάθος απαντήσεις, απλά οι συνεντευκτές θέλουν να δουν απλά τον τρόπο σκέψης. Κάθε τόσο,όμως, εμφανίζεται ένας υποψήφιος, που δίνει κάποια αναπάντεχη και έξυπνη απάντηση και τους αφήνει όλους άφωνους. Ζητήθηκε από έναν άντρα να δώσει λύση στο ηθικό του δίλημμα σε μια συνέντευξη για δουλειά. Η απάντησή του ήταν πανέξυπνη. Οδηγείς με το αυτοκίνητό σου σε μια άγρια και βροχερή βραδιά. Περνάς μπροστά από μια στάση λεωφορείου και βλέπεις 3 ανθρώπους, που περιμένουν το λεωφορείο: 1. Μια ηλικιωμένη γυναίκα, που φαίνεται ετοιμοθάνατη. 2. Έναν παλιό φίλο,που κάποτε σου είχε σώσει την ζωή. 3. Την γυναίκα/ Τον άντρα των ονείρων σου. Ποιον από τους τρεις θα προσφερόσουν να πάρεις με το αυτοκίνητό σου, γνωρίζοντας, ότι μπορείς να πάρεις μόνο έναν; Σκέψου, πριν συνεχίσεις να διαβάζεις. Αυτό το ηθικό δίλημμα είχε τεθεί στην πραγματικότητα σε μια συνέντευξη για δουλειά. Θα μπορούσες να πάρεις την ηλικιωμένη γυναίκα, που είναι έτοιμη να πεθάνει, οπότε θα πρέπει να την σώσεις πρώτη. Ή θα μπορούσες να πάρεις τον παλιό σου φίλο, που κάποτε σου είχε σώσει την ζωή, οπότε τώρα θα ήταν η ιδανική ευκαιρία για να του το ξεπληρώσεις. Ή θα μπορούσες να πάρεις τον έρωτα της ζωής σου, γιατί μπορεί να μην τον ξαναέβρισκες ποτέ. Ο υποψήφιος που προσελήφθη, ανάμεσα σε άλλους 200 υποψηφίους, δεν δυσκολεύτηκε καθόλου να απαντήσει. Απλά απάντησε: “ Θα έδινα τα κλειδιά του αυτοκινήτου στον παλιό μου φίλο, για να πάει την ηλικιωμένη γυναίκα στο νοσοκομείο. Εγώ θα περίμενα μαζί με τον έρωτα της ζωής μου το λεωφορείο στην στάση.” Μην ξεχνάτε ποτέ να “σκέφτεστε έξω από τα συνηθισμένα.”
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Οδηγείς με το αυτοκίνητό σου σε μια άγρια και βροχερή βραδιά.
Η νύχτα είναι λες άγρια και βροχερή,άρα δεν μπορείς να πας κάπου με το έρωτα της ζωής σου χωρίς να γίνεις λούτσα και μέσα στο κρύο.Τι κάνεις λοιπόν;
Δίνεις τα κλειδιά στον έρωτα της ζωής σου,της λες να πάει με το αυτοκίνητο για να
μην βραχεί και για να δείξεις ότι είσαι και ψυχάρα της λες πάρε και την γριά μαζί σου.Πας με τον φίλο σου για μπύρες και μετά από καμιά δεκαριά έχεις ξεχάσει ότι γίνατε λούτσα.Η κοπελιά θα έρθει την επόμενη μέρα να σου επιστρέψει
το όχημα και θα αισθάνεται υποχρεωμένη για το καλό που της έκανες.(καταλαβαίνεις τι εννοώ.):)
Στην πρώτη περίπτωση η κοπελιά θα σκεφτόταν.Α τον βλάκα έδωσε το αυτοκίνητο
στον φίλο του να πάει στεγνός την γριά κι μ'άφησε στο κρύο να περιμένουμε το
λεωφορείο για να μου την πέσει.
Στην δεύτερη περίπτωση θα λέει.Ω τον μπαγάσα μου έδωσε το αυτοκίνητο του
να πάω στο σπίτι,στεγνή και με την μουσικούλα μου κι έκατσε αυτός στο κρύο
και την βροχή.Σωστός ο παίκτης.:)
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Η νύχτα είναι λες άγρια και βροχερή,άρα δεν μπορείς να πας κάπου με το έρωτα της ζωής σου χωρίς να γίνεις λούτσα και μέσα στο κρύο.Τι κάνεις λοιπόν;
Δίνεις τα κλειδιά στον έρωτα της ζωής σου,της λες να πάει με το αυτοκίνητο για να
μην βραχεί και για να δείξεις ότι είσαι και ψυχάρα της λες πάρε και την γριά μαζί σου.Πας με τον φίλο σου για μπύρες και μετά από καμιά δεκαριά έχεις ξεχάσει ότι γίνατε λούτσα.Η κοπελιά θα έρθει την επόμενη μέρα να σου επιστρέψει
το όχημα και θα αισθάνεται υποχρεωμένη για το καλό που της έκανες.(καταλαβαίνεις τι εννοώ.):)
Στην πρώτη περίπτωση η κοπελιά θα σκεφτόταν.Α τον βλάκα έδωσε το αυτοκίνητο
στον φίλο του να πάει στεγνός την γριά κι μ'άφησε στο κρύο να περιμένουμε το
λεωφορείο για να μου την πέσει.
Στην δεύτερη περίπτωση θα λέει.Ω τον μπαγάσα μου έδωσε το αυτοκίνητο του
να πάω στο σπίτι,στεγνή και με την μουσικούλα μου κι έκατσε αυτός στο κρύο
και την βροχή.Σωστός ο παίκτης.:)
σπάσε πλάκα να το δούμε από τον Παπακαλιάτη του χρόνου! αν βάλεις και καμιά σκηνή στην Εθνική Βιβλιοθήκη ή στο μετρό πάει και για όσκαρ λέω!
 

Action

Member
Μηνύματα
117
Likes
411
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γαλλική Πολυνησία
Η νύχτα είναι λες άγρια και βροχερή,άρα δεν μπορείς να πας κάπου με το έρωτα της ζωής σου χωρίς να γίνεις λούτσα και μέσα στο κρύο.Τι κάνεις λοιπόν;
Δίνεις τα κλειδιά στον έρωτα της ζωής σου,της λες να πάει με το αυτοκίνητο για να
μην βραχεί και για να δείξεις ότι είσαι και ψυχάρα της λες πάρε και την γριά μαζί σου.Πας με τον φίλο σου για μπύρες και μετά από καμιά δεκαριά έχεις ξεχάσει ότι γίνατε λούτσα.Η κοπελιά θα έρθει την επόμενη μέρα να σου επιστρέψει
το όχημα και θα αισθάνεται υποχρεωμένη για το καλό που της έκανες.(καταλαβαίνεις τι εννοώ.):)
Στην πρώτη περίπτωση η κοπελιά θα σκεφτόταν.Α τον βλάκα έδωσε το αυτοκίνητο
στον φίλο του να πάει στεγνός την γριά κι μ'άφησε στο κρύο να περιμένουμε το
λεωφορείο για να μου την πέσει.
Στην δεύτερη περίπτωση θα λέει.Ω τον μπαγάσα μου έδωσε το αυτοκίνητο του
να πάω στο σπίτι,στεγνή και με την μουσικούλα μου κι έκατσε αυτός στο κρύο
και την βροχή.Σωστός ο παίκτης.:)
Χμ! Με μία μόνο κίνηση έχεις το τηλέφωνό της και την ... εύνοιά της.
Μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι!
 

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.296
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Η νύχτα είναι λες άγρια και βροχερή,άρα δεν μπορείς να πας κάπου με το έρωτα της ζωής σου χωρίς να γίνεις λούτσα και μέσα στο κρύο.Τι κάνεις λοιπόν;
Δίνεις τα κλειδιά στον έρωτα της ζωής σου,της λες να πάει με το αυτοκίνητο για να
μην βραχεί και για να δείξεις ότι είσαι και ψυχάρα της λες πάρε και την γριά μαζί σου.Πας με τον φίλο σου για μπύρες και μετά από καμιά δεκαριά έχεις ξεχάσει ότι γίνατε λούτσα.Η κοπελιά θα έρθει την επόμενη μέρα να σου επιστρέψει
το όχημα και θα αισθάνεται υποχρεωμένη για το καλό που της έκανες.(καταλαβαίνεις τι εννοώ.):)
Στην πρώτη περίπτωση η κοπελιά θα σκεφτόταν.Α τον βλάκα έδωσε το αυτοκίνητο
στον φίλο του να πάει στεγνός την γριά κι μ'άφησε στο κρύο να περιμένουμε το
λεωφορείο για να μου την πέσει.
Στην δεύτερη περίπτωση θα λέει.Ω τον μπαγάσα μου έδωσε το αυτοκίνητο του
να πάω στο σπίτι,στεγνή και με την μουσικούλα μου κι έκατσε αυτός στο κρύο
και την βροχή.Σωστός ο παίκτης.:)
R - E - S - P - E - C - T !!!
:clap:
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom