Ταξιδι στην Κρητη

Maria Vasiliki

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπερα σε ολους :)
Ειμαι καινουρια στο φορουμ και θα ηθελα να παρω καποιες πληρωφοριες αν βεβαια ειναι δηνατον.
Λεγαμε με το αγορι μου να επισκευθουμε την Κρητη φετος για καλοκαιρινες διακοπες κ θα ηθελα να μαθω σε ποιο μερος να μεινουμε γιατι ειναι τεραστειο νησι :shock: ερχομαστε απο Ελβετια, λιγο μακρια, κ θα θελαμε να περασουμε ωραιες διακοπες.

Βασικα εμεις λεμε να ερθουμε για τελος αυγουστου, 2 εβδομαδε;, που νομιζω να μην ειναι μεγατο το νησι με τουριστες.. Θα ηθελα να μαθω που ειναι ποιο ρομαντικα για να μεινουμε με πολη καθαρη κ ωραια θαλασσα κ χωρις πολους τουριστες.. αν ξερετε καποιες καλες ταβερνες με καλο, ελληνικο φαγητο κ οχι πανακριβα..

Οτιδηποτε αλλες συμβουλες ειναι καλωσοριμενες:)

Ευχαριστω πολυυ:):):)
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Καλησπερα σε ολους :)
Ειμαι καινουρια στο φορουμ και θα ηθελα να παρω καποιες πληρωφοριες αν βεβαια ειναι δηνατον.
Λεγαμε με το αγορι μου να επισκευθουμε την Κρητη φετος για καλοκαιρινες διακοπες κ θα ηθελα να μαθω σε ποιο μερος να μεινουμε γιατι ειναι τεραστειο νησι :shock: ερχομαστε απο Ελβετια, λιγο μακρια, κ θα θελαμε να περασουμε ωραιες διακοπες.

Βασικα εμεις λεμε να ερθουμε για τελος αυγουστου, 2 εβδομαδε;, που νομιζω να μην ειναι μεγατο το νησι με τουριστες.. Θα ηθελα να μαθω που ειναι ποιο ρομαντικα για να μεινουμε με πολη καθαρη κ ωραια θαλασσα κ χωρις πολους τουριστες.. αν ξερετε καποιες καλες ταβερνες με καλο, ελληνικο φαγητο κ οχι πανακριβα..

Οτιδηποτε αλλες συμβουλες ειναι καλωσοριμενες:)

Ευχαριστω πολυυ:):):)
Καλώς να μας έρθεις Μαρία ......αλλά διάλεξες λάθος εποχή....ή μάλλον με πολλούς πολλούς τουρίστες
Λιγότερους θα βρεις στο νομό Λασιθίου, οι παραλίες είναι πανέμορφες, αν πάλι θέλεις να πάρεις γεύση από τη Κρήτη σου προτείνω το Ρέθυμνο που για να έχεις πρόσβαση σε γειτονικούς νομούς
Μπορείς τη πρώτη εβδομάδα να είσαι στο Λασίθι, και τη δεύτερη Ρέθυμνο για να δεις και τα Χανιά
Κάνε αναζήτηση στις πληροφορίες που έχουμε δώσει και αν έχεις κάποια απορία στη διάθεση σου
 

doraki26

Member
Μηνύματα
131
Likes
9
εγω θεωρω οτι πιο πολλα να δεις εχει χανια και ρεθυμνο!! ηρθαν περισυ κατι φιλοι απο μοναχο και περασαν απιστευτα!!!!!
 

ΝΑΝΣΥ

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Παιδιά καλησπέρα και από εμένα!!!!Είμαι καινούργια στην παρέα σας και θέλω την βοήθεια σας!
Επιτέλους κατάφερα να κλείσω τις διακοπές μου στο πανέμορφο νησί σας! Τις πρώτες 10 μέρες του Αυγούστου....

Βοήθεια στα εξής :

1) εάν ξέρετε που μπορώ να μείνω κοντά στην παραλία Ελαφονήσι..

2) θα ήθελα να μου προτείνετε ωραία μέρη για φαγητό έτσι πιο ''ψαγμένα'' με ωραίους μεζέδες που χωρίς την βοήθεια σας δεν θα τα βρίσκαμε... Θα μείνω Χανία και Ρεθυμνο.

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ και καλό καλοκάιρι σε όλους!
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.506
Likes
7.698
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Παιδιά καλησπέρα και από εμένα!!!!Είμαι καινούργια στην παρέα σας και θέλω την βοήθεια σας!
Επιτέλους κατάφερα να κλείσω τις διακοπές μου στο πανέμορφο νησί σας! Τις πρώτες 10 μέρες του Αυγούστου....

Βοήθεια στα εξής :

1) εάν ξέρετε που μπορώ να μείνω κοντά στην παραλία Ελαφονήσι..

2) θα ήθελα να μου προτείνετε ωραία μέρη για φαγητό έτσι πιο ''ψαγμένα'' με ωραίους μεζέδες που χωρίς την βοήθεια σας δεν θα τα βρίσκαμε... Θα μείνω Χανία και Ρεθυμνο.

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ και καλό καλοκάιρι σε όλους!
υπαρχει ξενοδοχειο και δωματια ακριβως εκει στη παραλια και στη Χρυσοσκαλιτισα αρκει να δεις αν ειναι διαθεσιμαπχ
Νηρηίδες
Elafonisi Resort by Kalomirakis Family
Γλυκερια
Εβαινος
Αμυγδαλια ..
 

kill_bill

Member
Μηνύματα
183
Likes
261
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Αγία Πετρούπολη
Πάντως στη Χρυσοσκαλίτισσα δεν κουνιέται φύλλο, γιατί να μείνεις κοντά στο Ελαφονήσι το βράδυ; :)
 

prigipessa

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Παιδια γεια σας!εχετε να προτεινετε καποια επιχειρηση για ενοικιαση αυτοκινητου στο ρεθυμνο;κατι αξιοπιστο και σχετικα οικονομικο;νομιζω σε καποια συζητηση ειχε αναφερθει αλλα δεν μπορω να το βρω!
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου

ΝΑΝΣΥ

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
υπαρχει ξενοδοχειο και δωματια ακριβως εκει στη παραλια και στη Χρυσοσκαλιτισα αρκει να δεις αν ειναι διαθεσιμαπχ
Νηρηίδες
Elafonisi Resort by Kalomirakis Family
Γλυκερια
Εβαινος
Αμυγδαλια ..
EYXAΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩ βρηκα ενα!

απο θεμα φαγητου εχετε να μου πειτε???? χανια και ρεθυμνο...
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.506
Likes
7.698
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
EYXAΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩ βρηκα ενα!

απο θεμα φαγητου εχετε να μου πειτε???? χανια και ρεθυμνο...
στα Χανια.. χρυσοστομος, ταμαμ, 64 μεζεδοσχολειο,αρισμαρι, ακρογιαλι για ψαρι, γλωσιτσες, το πασιγνωστο θαλασσινο αγερι στα ταμπακαρια πανω στο κυμα, Μποεμ ..για Ρεθυμνοθα σου πει η παντογνωστης ευη...'rethimno''
 

ΝΑΝΣΥ

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
στα Χανια.. χρυσοστομος, ταμαμ, 64 μεζεδοσχολειο,αρισμαρι, ακρογιαλι για ψαρι, γλωσιτσες, το πασιγνωστο θαλασσινο αγερι στα ταμπακαρια πανω στο κυμα, Μποεμ ..για Ρεθυμνοθα σου πει η παντογνωστης ευη...'rethimno''

Ευχαριστωωωω
 

marianna k.

Member
Μηνύματα
186
Likes
534
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο
Ταξίδι-Όνειρο
Κoύβα
Καλησπέρα! Έχω κανονίσει ταξίδι για Κρήτη και θα ήθελα λίγη βοήθεια σχετικά με τη μετακίνηση. Προσγειώνομαι Ηράκλειο και θέλω να πάω Ρέθυμνο. Με μία πρόχειρη αναζήτηση που έκανα θα πρέπει από το αεροδρόμιο να πάρω αστικό για να πάω στο λιμάνι και από εκεί να πάρω το ΚΤΕΛ..ξέρει κανείς αν υπάρχει άλλος τρόπος;
Για να σας προλάβω, εκτός από αυτοκίνητο!
Ευχαριστώ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.158
Μηνύματα
882.414
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom