Ryanair Ερωτήσεις για Ryanair v.2

spirto48

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Καλησπερα,τον αυγουστο θα ταξιδεψω για Χανια,το προβλημα μου ειναι οτι θελω να παρω μαζι μου την GoPro μαζι με τα αξεσουαρ της! Γνωριζεται αν επιτρεπονται τετοια αξεσουαρ στο τσαντακι της καμερας?Οταν λεω αξεσουαρ αναφερμαι σε κονταρι-σπαστο στιλ Selfiestick και μια λαβη σαν φουσκωτο που ειναι για την θαλασσα ωστε να επιπλεει!
51etCEG-QSL._SL1000_.jpg 71bZ1V3e2jL._SY355_.jpg
 

billvar

Member
Μηνύματα
132
Likes
166
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Καλησπερα,τον αυγουστο θα ταξιδεψω για Χανια,το προβλημα μου ειναι οτι θελω να παρω μαζι μου την GoPro μαζι με τα αξεσουαρ της! Γνωριζεται αν επιτρεπονται τετοια αξεσουαρ στο τσαντακι της καμερας?Οταν λεω αξεσουαρ αναφερμαι σε κονταρι-σπαστο στιλ Selfiestick και μια λαβη σαν φουσκωτο που ειναι για την θαλασσα ωστε να επιπλεει!
View attachment 148426 View attachment 148427
Έχω ταξιδέψει με σέλφι στικς χωρίς κανένα πρόβλημα
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ονειρεμένο Ταξίδι
RTW
Δε θα υπάρξει κανένα πρόβλημα
 

spirto48

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Μακαρι να ειναι ετσι γιατι ειναι ακριβα αξεσουαρ και αν μου πουν να τα πεταξω θα εχουμε φασαριες... Φιλε billvar στο ελεγξαν ή απλα περασε μαζι με τα πραγματα στην χειραποσκευη?
 

billvar

Member
Μηνύματα
132
Likes
166
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Μακαρι να ειναι ετσι γιατι ειναι ακριβα αξεσουαρ και αν μου πουν να τα πεταξω θα εχουμε φασαριες... Φιλε billvar στο ελεγξαν ή απλα περασε μαζι με τα πραγματα στην χειραποσκευη?
Τα έλεγξαν μαζί με την χειραποσκευή. Δεν χρειάστηκε να τα βγάλω.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ονειρεμένο Ταξίδι
RTW
Έχω πετάξει με τέτοιο σετ καμιά 20 αριά αεροδρόμια, ποτέ δε είχα πρόβλημα.
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Θα πάμε Λονδίνο 5-11 Αυγούστου και μόνο η Ryanair έχει πτήση μου μας βολεύει προς Θεσ/νίκη.Το πρόβλημα είναι ο άντρας μου που δεν την εμπιστεύεται γιατί έχει διαβάσει πολλά και φοβάται να πετάξει μ αυτήν την εταιρεία.Επειδή μένουμε μόνιμα Στουτγκάρδη και πετάμε μόνο με Aegean μιας και βολεύει το δρομολόγιο θέλει να πετάξουμε μαζί της.Είναι ταλαιπωρία να πάω πρώτα Αθήνα μετά Θεσ/νίκη και την επόμενη μέρα να ξαναπετάξω Αθήνα.Να μου πείτε εμπειρίες μ αυτή τη αεροπορική και τι να προσέξω μιας που δεν προλαβαίνω να διαβάσω λόγω μωρού.Ο αδερφός μου που μένει Λονδίνο και πετάει με Ryanair είναι ευχαριστημένος.Τα φώτα σας παρακαλώ.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ονειρεμένο Ταξίδι
RTW
Έχω κάνει κοντά στις 40 πτήσεις μαζί της και είμαι ΟΚ.
Πες στον άνδρα σου, να διαβάζει έγκυρες σελίδες αεροπορικού περιεχομένου, και όχι τύπου Espresso, Bild κτλ.
Μια χαρά εταιρία είναι.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
ή χειραποσκευή είναι μέχρι 10 κιλά. την βαλίτσα την αγοράζεις.
 

man26422

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Πρώτο "γεια" κι απο μενα σε ολη την ομάδα! Εχω περάσει άπειρα βράδια να διαβάζω ιστορίες της σελίδας μέχρι το πρωί και οφείλω να ομολογήσω οτι με βοήθησαν απίστευτα στα ταξίδια που έκανα μέχρι τώρα! Ενα μεγάλο μπράβο σε όσους μας δίνουν τα φώτα τους και κάποια στιγμή θα ανταποδώσω γράφωντας κι εγώ με τη σχετική μου απειρία και την ελπίδα να βοηθήσω ίσως κι εγώ με τη σειρά μου κάποιους. Για την ώρα θα ήθελα όποιος γνωρίζει να με πληροφορήσει γιατί έχω απελπιστεί...Πρόκειται να επισκεφθώ τον Οκτώβρη την Πολωνία αρχικά την Κρακοβία από Κατοβιτσε (λόγω απευθείας πτήσης με ryanair)και στη συνέχεια την Βαρσοβία.Θεέλω όμως να φύγω απο το Μοντλιν μετά καθώς υπάρχει κι από εκεί απευθείας πτήση και σκέφτηκα οτι είναι πολύ πιο βολικό έτσι απο το να γυρίζω πάλι πίσω στο Κατοβιτσε.Το πρόβλημα μου είναι οτι στην αναζήτηση εισιτηριών στη ryanair επειδή τα ψαχνω με απλή μετάβαση (πρώτα Κέρκυρα-Κατοβιτσε και μετα Μοντλιν-Κερκυρα ) η τιμή της επιστροφης βγαίνει σε ζλοτι κι όχι ευρω και δεν γνωριζω πως θα γίνει η πληρωμή απο την χρεωστική μου κάρτα.Γνωρίζει κανείς να μου πει αν γίνεται αυτόματα η μετατροπή του νομίσματος κι αν έχω εγώ επιπλέον χρεώσεις?Φυσικά η επικοινωνία με εκπρόσωπο της εταιρίας είναι αδύνατη και ζητάνε και αριθμό κράτησης ενω το πρόβλημα είναι οτι δεν έχω φτάσει μέχρι εκεί.Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.594
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom