Νησιώτικα διλήμματα

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Λευκάδα έχουμε πάει πέρσι, Σκιάθο πριν 2 χρόνια.
Από Μήλο τι εντυπώσεις έχεις;
Νησι με πολλές και όμορφες παραλίες, καλό φαγητό, διασκέδαση σε νορμάλ επίπεδα και με πολλά νεαρά ζευγάρια .
Αν καταλήξετε εκεί καλό θα ήταν να νοικιάσετε ένα μηχανάκι για λίγες ημέρες.
 

mr.mojorisin

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Νησι με πολλές και όμορφες παραλίες, καλό φαγητό, διασκέδαση σε νορμάλ επίπεδα και με πολλά νεαρά ζευγάρια .
Αν καταλήξετε εκεί καλό θα ήταν να νοικιάσετε ένα μηχανάκι για λίγες ημέρες.
σ ευχαριστώ πολύ.
καλή συνέχεια.
 

Giorgos23

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλημερα και καλως σας βρηκα. Χρειαζομαι συμβουλες για ησυχες διακοπες με το γυναικακι, παραλιες, φαι και ενδεχομενως ωραια χωρα. Δεν πειραζει Ιονιο η Αιγαιο. Οχι πολυκοσμιες, εχω γυρισει Μυκονο, Σαντορινη, Σκιαθο, Κερκυρα, Ιο, Παρο...κτλ
Εχω μια βδομαδα διακοπες, τωρα μεσα Ιουλη.

Σκεφτομαι για Αμοργο και Κουφονησια σαν πρωτη επιλογη
και
Παξους -Αντιπαξους για δευτερη

και γυρο της Κρητης σαν τελευταια επιλογη.

Τι λετε?

Εχει χασει καπως την μαγεια του τα Κουφονησια, ειχα παει 2006 και δεν εχω ξαναδει τετοια νερα! Αλλα εννοειται οτι αμα εχει γινει τοσο της μοδας, δεν αξιζει πλεον.

Επειδη διαβαζω οτι στους Παξους οι παραλιες εχουν βοτσαλο, θα ηθελα να μεινω μια βδομαδα στους Αντιπαξους. Ξερετε καποιο ξενοδοχειο η ενοικιαζομενο? Δεν μπορω να βρω τιποτα!
 
Last edited by a moderator:

doraf

Member
Μηνύματα
193
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Δε νομίζω να υπάρχουν ενοικιαζόμενα συους Αντίπαξους ούτε κ ξενοδοχείο. Εμείς είχαμε μείνει Παξούς κ κάθε μέρα πηγαίναμε Αντίπαξους..πιλύ φθηνά αλλά δεν θυμάμαι πόσο..ίσως η πιο ωραίες παραλίες που έχω πάει. Για Κουφονήσια δε γνωρίζω αλλά τους Παξούς τους συστήνω ανεπιφύλαχτα..να γνωρίζεις όμως πως πρόκειται κ για ακριβουτσικο νησί..καλά να περάσεις όπως κ ναχει
 

rubi

Member
Μηνύματα
85
Likes
773
Παξοι: πανεμορφο, μικρο, με πολυ πρασινο νησι. Στους αντιπαξους δεν υπαρχει καταλυμμα, μπορειτε να πατε ομως με καραβακι η με ενοικιαζομενη βαρκα για να απολαυσετε τις υπεροχες παραλιες (πχ. Βουτουμι) δεν απαιτειται διπλωμα για μικρη βαρκα
Κουφονησια: πανεμορφο, μικρο, επιπεδο
κυκλαδιτικο νησι (οχι πρασινο).Καταπληκτικες παραλιες με αμμουδιες.
Εχω παει και στα δυο και ειναι εξισου ομορφα. Θα σου προτεινα ομως τα κουφονησια
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
το καραβακι εγω το ειχα πετυχει 15 ευρω ... Δεν το λες και φτηνο... πριν χρονια ομως.
 

hliad1990

Member
Μηνύματα
52
Likes
3
Καλησπερα στην παρεα θα ηθελα για αλη μια φορα την βοηθεια σας ! Λογο οικονομηκων και λογο πληροτητας στο αιγαιο ειπαμε να επισκεφτουμε το ιονιο φετος με την ζακυνθο να μας ενδιαφερει περισσοτερο ! Ειμαστε απο θεσσαλονικη ζευγαρι 26 και 23 ετων και θα θελαμε την βοηθεια σας στο αν αξιζει σε θεμα θαλλασων και αν καποιοσ ξερει για την περιοχη λαγανας που ειναι το διαμερισμα που κλεισαμε ευχαρισω πολυυυ
 

geopap

Member
Μηνύματα
208
Likes
234
google παραλίες Ζάκυνθος και θα δεις φώτος πολλές αν αξίζουν και ποιες από αυτές. Αμάξι θα έχετε? Λαγανά μια χαρά θα πίνετε ποτάρες με τους Άγγλους και τις τρέλες τους
 

hliad1990

Member
Μηνύματα
52
Likes
3
Ναι θα εχουμε αμαξι απλα με ανυσηχει λιγο αυτο με τους ξενους γιατι ξερω τι κανουν οταν σουρονουν
 

geopap

Member
Μηνύματα
208
Likes
234
Ναι θα εχουμε αμαξι απλα με ανυσηχει λιγο αυτο με τους ξενους γιατι ξερω τι κανουν οταν σουρονουν

Εαν έχεις αμάξι λύνονται όλα τα προβλήματα. Η πόλη είναι 10 λεπτά μακρυά. Οπότε το βραδυ θα βγαίνετε πόλη και αν θέλετε και στα κλαμπς προς Αργασι.
Απλά προσοχή που θα παρκαρεις το αμάξι όταν θα είσαι στο Λαγανά.
 

geopap

Member
Μηνύματα
208
Likes
234
έχουν γραφτεί και πολλές ιστορίες για τη Ζάκυνθο και για παραλίες και για φαγητό.
Επιγραμματικά: Οι μεγάλες παραλίες με beach bar είναι προς το Βασιλικό. (porto zorro, banana και Άγιος Νικόλαος).
Μετά ή παραλία του Γέρακα ωραίες κόλπος με λίγες ξαπλώστρες και πολλά αυγά.
Λίμνη Κεριού.
Προς το Βόρειο κομμάτι δεν έχει κάτι το εντυπωσιακό.
και εννοείτε καραβάκι από την πόλη για Ναυάγιο και μπλε σπηλιές.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom