Μη αναγνωρισμένα κράτη

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.294
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαγκλαντες
Αχρειοι! Αμα σου πω ότι στο διαβατηριο φιγουράρει φαρδιά πλατιά η βίζα θα μου θυμώσεις πολύ? Φαντάσου ότι ξέχασαν να μου το ζητήσουν και με φωναξαν οταν έφευγα απο τον ελεγχο για να το δουν. Το έδειξα και μου το επέστρεψαν.
Κρίμα πάντως....
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.294
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαγκλαντες
Οχι γιατί πολύ απλά οι Αμπχάζιοι δεν την κολλούν στο διαβατήριο, απλά στην δίνουν. Ετσι οταν πήγα στο φυλάκιο του βαριεστημένου Γεωργιανού στρατιώτη (κάτι που μπορούσα να αποφύγω και να μπω κατευθείαν στο λεωφορείο χωρίς καν να ασχοληθεί) την είχα στην τσέπη μου.
 
Μηνύματα
10
Likes
1
Εαν εισελθω από την ρωσια,η οποία αναγνωρίζει το κράτος αυτό,θα σφραγιστεί διαβατήριο;

Μου αρέσει να βλέπω στο διαβατήριο μου τις χώρες που έχω επισκεφτεί και θα ήθελα να σφραγιστεί,ΕΑΝ ΔΕΝ δημιουργήσει πρόβλημα (δεν έχω σκοπό να πάω μετά στην Γεωργία)
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.294
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαγκλαντες
Ναι θα σφραγιστεί. Ως εκ τουτου θελεις βιζα ρωσίας 2πλης Το γραφω 3-4 ποστ πιο πανω
 

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.163
Μάλιστα...και δεν θα έχω πρόβλημα να μπω σε άλλη χωρα εκτός α πο την γεωργία;μήπως ξέρετε;
Κανένας δεν νοιάζεται, πλην Γεωργιανών.
Πάντως θα είναι κρίμα να βρεθείς στην περιοχή και να μην επισκεφτείς τη Γεωργία. Ο γεωργιανός Καύκασος είναι μακράν αγριότερος και κοινωνικά πιο ενδιαφέρων απ' ο,τι ο αμπχαζιανός, με απόλυτο highlight την επαρχία του Tusheti (δρόμοι ανοιχτοί μόνο από τέλη Ιουνίου μέχρι μέσα Σεπτεμβρίου).
Για τα κάπως ζόρικα ανά τον κόσμο περάσματα συνόρων ρίξε μια ματιά και σ' αυτό το σάιτ http://caravanistan.com/border-crossings/abkhazia/
Είναι updated και έχει αρκετές χρήσιμες πληροφορίες.
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Πω πω..μιλάει η εμπειρία, διαβάζουμε κι εμείς οι υπόλοιποι! Άντε να επανασχεδιάσω το ταξίδι τώρα, να χωρέσει και η Αμπχαζία εκτός της Γεωργίας και Αρμενίας. Να είστε καλά, κυρίες :)
 
Μηνύματα
10
Likes
1
Κανένας δεν νοιάζεται, πλην Γεωργιανών.
Πάντως θα είναι κρίμα να βρεθείς στην περιοχή και να μην επισκεφτείς τη Γεωργία. Ο γεωργιανός Καύκασος είναι μακράν αγριότερος και κοινωνικά πιο ενδιαφέρων απ' ο,τι ο αμπχαζιανός, με απόλυτο highlight την επαρχία του Tusheti (δρόμοι ανοιχτοί μόνο από τέλη Ιουνίου μέχρι μέσα Σεπτεμβρίου).
Για τα κάπως ζόρικα ανά τον κόσμο περάσματα συνόρων ρίξε μια ματιά και σ' αυτό το σάιτ http://caravanistan.com/border-crossings/abkhazia/
Είναι updated και έχει αρκετές χρήσιμες πληροφορίες.
Θα δω πως θα το σχεδιάσω εάν αποφάσισε να πάω.... ευχαριστώ για τις πληροφορίες!
 

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.163
Πω πω..μιλάει η εμπειρία, διαβάζουμε κι εμείς οι υπόλοιποι! Άντε να επανασχεδιάσω το ταξίδι τώρα, να χωρέσει και η Αμπχαζία εκτός της Γεωργίας και Αρμενίας. Να είστε καλά, κυρίες :)
Και Ναγκόρνο Καραμπάχ για να είναι πλήρες. Δυο μερούλες τις αξίζει και το'χεις δει (περίπου) όλο!
 

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.163

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.533
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom