Πακιστάν "Μη ξεχάσεις ν'αγοράσεις σεντόνια και πετσέτες για τα προικιά!" (by hydronetta & isabelle)

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
εγώ θα πρότεινα στον Def να χρηματοδοτεί τά ταξίδια σας για να απολαμβάνουμε και εμείς αυτά τα αριστουργήματα περιγραφών και φωτογραφιών για μέρη και χώρες που ούτε στον ύπνο μας δεν θα δούμε κάποιοι από εμάς.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
εγώ θα πρότεινα στον Def να χρηματοδοτεί τά ταξίδια σας για να απολαμβάνουμε και εμείς αυτά τα αριστουργήματα περιγραφών και φωτογραφιών για μέρη και χώρες που ούτε στον ύπνο μας δεν θα δούμε κάποιοι από εμάς.
:haha: έξοχη ιδέα!
Πάντως για όσους δεν το γνωρίζουν το ζεύγος Ζυρίνη είναι από παλιά, συνήθεις ύποπτοι ταξιδιωτικής αφήγησης, καθώς κείμενα και φωτογραφίες τους κοσμούσαν τις σελίδες του ένθετου Γεωτροπίου της Ελευθεροτυπίας και πλέον την προσωπική τους ιστοσελίδα αποκλειστικά αφιερωμένη στα ταξίδια τους
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Μαλλον θα ενσωματωθούν (αν συμφωνεί και το έτερον ταξιδιωτικό ήμισυ) ανά κεφάλαιο. Διαπίστωσα ότι είναι εύκολο με copy paste.
Και βέβαια η ιστορία θα αναγράφει ότι είναι ΚΑΙ δια χειρός isabelle!
Κατά τα λοιπά, θα έλεγα ότι μάλλον εγώ κάνω φιλότιμες προσπάθειες να τους φτάσω και στην γραφή και στην φωτογραφία. Άλλωστε αυτό το επιδεικνύει περίτρανα το προσωπικό τους site.
Το οποίο είναι απίστευτο! Πολλά μπράβο στο ζεύγος. Έχουν κάνει εξαιρετική δουλειά.
 

Giwrgos10

Member
Μηνύματα
219
Likes
926
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κάτι ΜΗ τουριστικό
Θερμά συγχαρητήρια κι από μένα για τις περιγραφές σας, για τις ονειρεμένες φωτογραφίες σας αλλά κυρίως για το θάρρος και την τόλμη να κάνετε ένα τέτοιο ταξίδι. Τα κοντινά των ντόπιων προσωπικά, κάνουν τη διαφορά!
 
Last edited:

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
.. με αρρωστησατε...χρειαζομαι επειγοντως γιατρο....
Kάτσε έχει και συνέχεια το πράγμα, ακόμα στους Kalash δεν φτάσαμε.:D
Ας όψονται τα τρεχάματα
 

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
529
Likes
2.599
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Αν θέλετε μπορούμε να αναλαβουμε τίς υπόλοιπες υποχρεώσεις σας και εσεις να συνεχίζετε το γραψιμο της ιστορία σας :p
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Αν θέλετε μπορούμε να αναλαβουμε τίς υπόλοιπες υποχρεώσεις σας και εσεις να συνεχίζετε το γραψιμο της ιστορία σας :p
Πιάνουν τα χέρια σου στα μπετά και τα πλακάκια;;
 

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
529
Likes
2.599
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Κάτι θα γίνει,αλλα κάθε τμ πλακακιων θα σας κοστίσει αλλη μια ιστορια στο φορουμ :) .
Πραγματικά εύχομαι να συνεχίζεται να μας ταξιδευεται σε σπανιους προορισμούς.
Για αλλη μια φορα , ευχαριστώ... Καλη συνέχεια
 

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.163
:welcome2:
εγώ θα πρότεινα στον Def να χρηματοδοτεί τά ταξίδια σας για να απολαμβάνουμε και εμείς αυτά τα αριστουργήματα περιγραφών και φωτογραφιών για μέρη και χώρες που ούτε στον ύπνο μας δεν θα δούμε κάποιοι από εμάς.
Πόσο, μα πόσο σωστό μου ακούγεται! :haha::haha::haha:

Και για να σοβαρευτούμε:

1. Χωρίς τον Hydronetta, ταξίδι στο Πακιστάν δεν θα είχε υπάρξει, τουλάχιστον για μένα και τον καλό μου. Πριν κάμποσα χρόνια, με τον σύντροφο Ζυρ πετούσαμε για οπουδήποτε χωρίς δεύτερη σκέψη, ακόμα και σε εμπόλεμες ζώνες (το έχουμε κάνει). Τώρα πια όμως έχουν αλλάξει δυστυχώς σημαντικά δεδομενα στη ζωη μας έτσι που, κακά τα ψεματα, χωρίς την γουρουνίσια ψυχολογική παρακίνηση δεν θα αποφάσιζα (κακώς, κάκιστα) να κινήσουμε προς Πακιστάν μεριά. Έτσι λοιπόν, πριν απ' όλα, οφείλω κατ' αρχάς ένα τεράστιο (και) δημόσιο ευχαριστώ στον αγαπημενο μου Παναγιώτη γι αυτό το κορυφαίο ταξίδι.

2. Με τη σειρά μου το θεωρώ χρέος μου να στηρίζω με κάθε ευκαιρία τον καθένα που "το σκέφτεται" αλλά διστάζει, και να του πω ψύχραιμα και τεκμηριωμένα: "Μην αφήνεις ύπουλα τροφοδοτούμενοι φόβοι να σε κρατάνε μακριά από τα όνειρά σου. Η άγνωστη ομορφιά των ξεχασμένων γωνιών του πλανήτη και, πάνω απ' όλα, η γνώση και η εμπειρία ζωής που θ' αποκομίσεις με την επίσκεψή σου εκεί είναι πολύ σπουδαία αγαθά για να αφήσεις να σου τα στερεί μια βρώμικα κατευθυνόμενη "ενημέρωση". Χρησιμοποιησε τη λογική σου, ενημερώσου σωστά και πολύπλευρα, οργανώσου, και ξεκίνα με αυτοπεποίθηση για κει πού το λέει η καρδιά σου. Έτσι κι αλλιώς - φαντάζομαι πια να το κατάλαβες - ο κόσμος δεν είναι ΠΟΥΘΕΝΑ ασφαλής."

3. Χωρίς τον Hydronetta όχι μόνο δεν θα είχε υπάρξει ταξίδι στο Πακιστάν, αλλά ούτε και ιστορία για το τράβελστόρις ως αποτέλεσμα της μνημιώδους στοχοπροσήλωσής του. Εγώ δυστυχώς είμαι πολύ σκόρπια, με πολλά και διάφορα ανοιχτά μέτωπα, (μεταξύ των οποίων και δύο ημιτελείς ιστορίες στο ένδοξο φόρουμ μας) για να πιάσω να γράψω ατάκα κι επί τόπου μια τόσο πλήρη και εμπεριστατωμένη αναφορά πακιστανικών πεπραγμένων. Κατά συνέπεια με τιμά όσο δεν παίρνει η πρόθεση του Παναγιώτη να κρατήσει στον βασικό κορμό της ιστορίας τις όποιες προσθήκες μου, το ίδιο όμως το συγγραφικό κοπιράιτ δεν μπορεί παρά να είναι καθαρά και ανόθευτα γουρουνίσιο. Άλλο βέβαια ο,τι συγκινήθηκα ταμάλα για την πρότασή του και όσα όμορφα (έστω και υπερβολικά) έγραψε για την πάρτη μου.

υ.γ. Και μιας και διανύω την Ημέρα των Ευχαριστιων (μου), να μη ξεχάσω να εκφράσω την ευαρέσκειά μου στο γουρουνάκι για την αναφορά που έκανε στο σάιτ μας (μαζί με τ' άλλα χρωστάω και μια σοκολατόπιτα για τη διαφημιση :haha:) καθώς και να ευχαριστήσω όσους είχαν την καλοσύνη να εκδηλώσουν το ενδιαφέρον τους. Παρά τον χρόνο που μου τρώει, ομολογώ ότι τ' αγαπάω και έχει στηθεί με πολύ μεράκι.
 
Last edited:

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Με τη σειρά μου το θεωρώ χρέος μου να στηρίζω με κάθε ευκαιρία τον καθένα που "το σκέφτεται" αλλά διστάζει, και να του πω ψύχραιμα και τεκμηριωμένα: "Μην αφήνεις ύπουλα τροφοδοτούμενοι φόβοι να σε κρατάνε μακριά από τα όνειρά σου. Η άγνωστη ομορφιά των ξεχασμένων γωνιών του πλανήτη και, πάνω απ' όλα, η γνώση και η εμπειρία ζωής που θ' αποκομίσεις με την επίσκεψή σου εκεί είναι πολύ σπουδαία αγαθά για να αφήσεις να σου τα στερεί μια βρώμικα κατευθυνόμενη "ενημέρωση". Χρησιμοποιησε τη λογική σου, ενημερώσου σωστά και πολύπλευρα, οργανώσου, και ξεκίνα με αυτοπεποίθηση για κει πού το λέει η καρδιά σου. Έτσι κι αλλιώς - φαντάζομαι πια να το κατάλαβες - ο κόσμος δεν είναι ΠΟΥΘΕΝΑ ασφαλής."
Μόλις μου χάρισες τον επίλογο της ιστορίας;;;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom