Σκιάθος Σκιάθος!

psyhas

Member
Μηνύματα
51
Likes
69
Καλησπερα σε ολους και καλο καλοκαιρι!
Φετος ειπα να γνωρισω και γω τις ομορφιες της Σκιαθου, στα μεσα Ιουλη. Αλλα εχω λιγο απογοητευτει με το θεμα διαμονη. Σε καποια που μου αρεσαν,η τιμη ειναι απιστευτα υψηλη ενω σε αλλα με πιο λογικη τιμη δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα. Γενικα δεν εχω καταληξει ουτε σε ποια τοποθεσια θα μεινω ουτε ποσα χρηματα θα ξοδεψω. Καποιοι γνωστοι που εχουν παει μου προτειναν το la piscine art (πανακριβο αν και το καλυτερο μαλλον), bourtzi hotel (δεν εχει παρκινγκ),skiathos palace ( αλλοι καλα αλλοι οχι τοσο καλα λογια, ειναι και στις κουκουναριες αλλα αυτο δεν με πειραζει αφου θα εχω αυτοκινητο). Εχω βρει και ενα skiathos garden cottages, που μου φανηκε πολυ καλο αλλα χωρις δωματια για την περιοδο που θελω...
Καμια βοηθεια? Δεν θελω να ξεφυγω πανω απο 100€ την βραδια,αντε μεχρι 110 ,αλλα οχι και 180 που ζητανε μερικοι..
 

catsouli

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπερα και καλως σας βρηκα!
Ειμαστε ενα ζευγαρι 20 ετων και θελουμε να επισκεφτουμε τη Σκιαθο στα τελη Ιουνη για 1 εβδομαδα.
Μας ενδιαφερει ενα δωματιο απο 20-35€ και απ'ο,τι ειδαμε εχουμε αρκετες επιλογες.Μας αρεσε πολυ ενα καταλυμα στις Αχλαδιες αλλα :
-Παροτι δεν παμε για clubbing,θελουμε να μπορουμε να πιουμε ενα ποτο το βραδυ.Εχουμε επιλογες;
-Ειδαμε οτι η παραλια ειναι οργανωμενη,θα μπορουμε να παμε για μπανιο εκει που τελειωνουν οι ομπρελες ή θα χουμε θεμα;
-Τι τιμες εχουν τα θαλασσια ταξι;Υπαρχουν κτελ μεχρι αργα; (1-2)
-Υπαρχει επιλογη απο ταβερνες ή θα τρωμε καθε μερα στην ιδια; (σημειωτεον,οχι χασαποταβερνες)
-Εαν μεινουμε στη χωρα,υπαρχει καλη παραλια κοντα ωστε να μην παιρνουμε συνεχεια το κτελ;
-Που θα μας προτεινατε να μεινουμε;

Αυτα τα λιγα (!!) που δεν καταφερα να βρω μεσω των προηγουμενων θεματων για τη Σκιαθο.Ευχαριστω εκ των προτερων :D
 

Kiki123456

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σας,
Είμαι 22 ετων και θα επισκεφτώ με τις φιλες μου τη σκιαθο στις 29 Αυγούστου. Παρατηρώ όμως ότι club οπως το pure κλείνουν αυτή την περίοδο. Θα έχει κόσμο και club να βγούμε και να διασκεδάσουμε ή θα ειναι πιο χαλαρά? Ευχαριστώ
 

Papagias

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
θέλω να πάω Σκιάθο με την κοπέλα μου το καλοκαίρι. θα πάω από Άγιο Κωνσταντίνο.
Αλλά θα ήθελα να μάθω αν χρειάζεται να νοικιάσω αμάξι ; επίσης συμφέρει να πάρω το δικό μου μαζί; και που θα μου προτείνατε να μείνω ώστε να είμαι κοντά σε μπαράκια για δυνατό παρτάρισμα !

http://www.booking.com/hotel/gr/mpa...637ac303235b51X6;type=total;ucfs=1&#hotelTmpl
για αυτο το καταλημα τι γνωμη έχετε;
 
Last edited by a moderator:

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Η Σκιάθος εχει λεωφορεία τους καλοκαιρινους μήνες που εξυπηρετούν αρκετά καλά. Τώρα αν πάρεις αυτοκίνητο θα είσαι ακόμη πιο άνετος αλλά δες το κόστος του πλοίου. Ισως νοικιάσεις εκεί ενα για λιγότερες μέρες όταν θέλεις να πας κάπου που δεν σε εξυπηρετεί το λεωφορείο.
Για το ξενοδοχείο που λες καλό είναι σχετικά κεντρικό (δεν ειναι και τεράστια η Σκίαθος) νέα παιδιά είσαστε όποτε λίγη ανηφόρα δεν σας πειράξει εε??Η άλλη επιλογή ειναι να μείνεις κοντα σε παραλία αλλά δεν θα εχει τοση νυχτερινή ζωή ...
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Μέσα στο μυαλό μου είσαι Papagias, και εγώ ήθελα να ρωτήσω για Σκιαθο! Ενδιαφερόμαστε να πάμε αρχές Αυγούστου, που θα γίνεται χαμός από κόσμο λογικά. Πόσο νωρίς πρέπει να κλείσουμε δωμάτια για να μην έχουν εξαντληθεί τα πάντα; Έχετε να προτείνετε κάποιο κατάλυμα, τίποτα ενοικιαζόμενα δωμάτια κατά προτίμηση;
 

geopap

Member
Μηνύματα
208
Likes
234
Αν ξέρεις τις ημερομηνίες που θα πας κλείσε από τώρα ξενοδοχείο. Εννοείτε μέσα στην χώρα θα μείνεις εάν θέλεις να παρτάρεις. Οι τιμές ποικίλουν, από τα φτηνά και άσημα (45-50€/δίκλινο) μέχρι όσο θες.
Αμάξι δεν χρειάζεται το νησί. Ένας δρόμος είναι με συχνά δρομολόγια λεωφορείου και τα καλύτερα "κονέ" μέσα σε αυτά!
 

Νantia

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υόρκη
Καλησπερα σε ολους! 3-9 Σεπτεμβρη σκεφτομαστε με τον φιλο μου να παμε Σκιαθο,οσοι εχετε παει Σεπτεμβρη μηνα πως ειναι απο αποψη κοσμου,ζωης κ καιρου? καθε πληροφορια καλοδεχουμενη
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.807
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom