Σαντορίνη Εστιατόριο με τέλεια θέα στη Σαντορίνη

JOANNOULA

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Γεια σας παιδια!
Εχουμε κλεισει για Σαντορινη τελος Ιουλιου και επειδη τη μερα που φτανουμε εχει γενεθλια το ετερον ημιση θα ηθελα να μου προτεινετε εστιατοριο (προτιμω στην Οια) με τελεια θεα για να περασουμε το βραδυ των γενεθλιων. Θα προτιμουσα να ειναι σε καποιο σημειο που να μπορουμε να βλεπουμε και τα σπιτακια στην Οια και οχι μονο το ηλιοβασιλεμα για να παρουμε μια πρωτη γευση απο το νησι μιας και πρωτη φορα παμε. Απο οικονομικης αποψης νομιζω μεχρι 100-120 ευρω max μπορουμε να δωσουμε για σαλατα, 2 κυριως και ενα απλο κρασακι. αν ειναι και πιο φτηνο ακομη καλυτερα μιας ναι δεν ειμαστε ατομα που μας αρεσει το πααααρα πολυ κυριλε σε σημειο που να νιωθεις αβολα. Απλα το μονο που θελω ειναι να εχει τελεια θεα για να μας μεινει αξεχαστο.
Σας ευχαριστω παρα πολυ!!
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Σου προτείνω το ιταλικό εστιατόριο Feredini στην Οία.Πολύ καλό φαγητό,φανταστική θέα,έχει και μπαλκονάκια με 1-2 τραπέζια μόνο και οι τιμές είναι λογικές.Για μια σπέσιαλ βραδυά είναι πολύ καλό.
Η τιμή για το φαγητό που αναφέρεις είναι γύρω στα 60-80 ευρώ,έχει και site, θα δεις λεπτομέρειες.
 

JOANNOULA

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Σε ευχαριστω παρα πολυ οντος φενετε πολυ καλο και σε πολυ προσιτες τιμες.
Ηθελα ομως να ρωτησω αν εχει καποιος προσωπικη εμπειρια η εχει ακουσει κριτικες για το Sphinx στην Οια καθως το βρισκω σε ολους τουσ τουριστικους οδηγους που εχω διαβασει.
Ευχαριστω παρα πολυ!
 

Mariaal

Member
Μηνύματα
13
Likes
5
Εγώ θα σας πρότεινα και το 1800. Ρίξε μια ματιά σε φωτογραφίες στο σάιτ του εστιατορίου. Είναι ένα από τα καλύτερα και πλέον κλασικά εστιατόρια στην Οία. Η θέα από το roof garden δεν παίζεται, η διακόσμηση και ο χώρος είναι άψογος. Δυστυχώς δεν έχω στο νου μου τιμές διότι όταν είχα πάει δεν πλήρωσα εγώ. Επιπλέον αν δεν κάνω λάθος πρέπει να έχει βραβευθεί και με χρυσό σκούφο.
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Δεν εχω παει στο Sphinx στο 1800 εχω πάει.Αλλά η θέα από το Feredini ειναι μοναδική,δεν περνάει κόσμος από κοντά σου,νοιώθεις ότι είσαι πριβέ,μόνο μουσική ακούς!
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
Απο οσο ξερω, το Sphinx δεν ειναι στην Οια αλλα στα Φηρα. Εχει καλο φαγητο με ιταλικες επιρροες και ειναι αρκετα ακριβο και τουριστικο. Το 1800 δεν θα το συνιστουσα.. ναι μεν εχει ωραιο περιβαλλον στο εσωτερικο του ως παλιο καπετανοσπιτο (στο οποιο ουτως η αλλως δεν θα καθησετε) και στον καταπρασινο κηπο του και οχι στην αδιαφορη ταρατσα του αλλα το φαγητο ειναι επιεικως μετριο και ακριβο για την ποιοτητα του. Το Feredini εχει ιταλικη κουζινα οχι υψηλων προδιαγραφων αλλα τουλαχιστον αξιζει για τη θεα και το περιβαλλον.
 

misha19

Member
Μηνύματα
359
Likes
1.274
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία-Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Round the world
Καλησπερα στη παρέα! Για όσους εχουν επισκεφθεί το Φερεντινο 2 ερωτησεις!
1. Μπορώ όταν θα κάνω κράτηση να ζητήσω τραπέζι στην άκρη?? Η τα δίνουν όπως νανε? Επειδή με την κοπέλα μου είμαστε σχετικά μικρή στην ηλικία και μικροδείχνουμε φοβάμε μην δεν μας παρουν στα σοβαρα όταν μας δουν και μας βάλουν όπου νανε ;p
2. Επίσης στης φωτογραφίες τους δεν εχουν καμία με την δύση του ήλιου. Ο ήλιος δεν δύει απέναντι απο εκεί?
Ευχαριστώ πολύ !!
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Καλησπερα στη παρέα! Για όσους εχουν επισκεφθεί το Φερεντινο 2 ερωτησεις!
1. Μπορώ όταν θα κάνω κράτηση να ζητήσω τραπέζι στην άκρη?? Η τα δίνουν όπως νανε? Επειδή με την κοπέλα μου είμαστε σχετικά μικρή στην ηλικία και μικροδείχνουμε φοβάμε μην δεν μας παρουν στα σοβαρα όταν μας δουν και μας βάλουν όπου νανε ;p
2. Επίσης στης φωτογραφίες τους δεν εχουν καμία με την δύση του ήλιου. Ο ήλιος δεν δύει απέναντι απο εκεί?
Ευχαριστώ πολύ !!
Πιστεύω οτι γίνονται κρατήσεις ,ας παρεις ενα τηλεφωνο να ρωτήσεις.Δεν εχει σημασια η ηλικια,πιστεύω σε αυτά τα μέρη ολοι οι πελάτες ειναι το ιδιο,αλλα για καλο τραπέζι ή να πατε νωρίς ή να κλείσετε τραπέζι.Αφου βρίσκεται στην καλντερα πιστεύω θα εχει θέα στη δυση, παντως εχει φανταστική θέα και καλο φαγητο!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Επίσης στης φωτογραφίες τους δεν εχουν καμία με την δύση του ήλιου. Ο ήλιος δεν δύει απέναντι απο εκεί?
Δες και στο tripadvisor. Μπορεί να μην "βλέπει" ηλιοβασίλεμα.
 

misha19

Member
Μηνύματα
359
Likes
1.274
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία-Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Round the world
ΟΚ θα κάνω κράτηση αν τελικά πάμε εκεί! Μπήκα και στο tripadvisor φώτο με ηλιοβασίλεμα δεν έχει.. φαίνεται οτι ο ήλιος δύει στα δεξιά απο το μαγαζί. Υπάρχει κάποιο άλλο που να μπορείτε να μου προτείνετε στην περιοχή που να βλέπει όμως ηλιοβασίλεμα? Επίσης το budget για 1 σαλάτα 2 κυρίως και 2 μπύρες είναι στα 100 ευρώ . Σας ευχαριστώ πολύ
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
ΟΚ θα κάνω κράτηση αν τελικά πάμε εκεί! Μπήκα και στο tripadvisor φώτο με ηλιοβασίλεμα δεν έχει.. φαίνεται οτι ο ήλιος δύει στα δεξιά απο το μαγαζί. Υπάρχει κάποιο άλλο που να μπορείτε να μου προτείνετε στην περιοχή που να βλέπει όμως ηλιοβασίλεμα? Επίσης το budget για 1 σαλάτα 2 κυρίως και 2 μπύρες είναι στα 100 ευρώ . Σας ευχαριστώ πολύ
Για εστιατορια στην Οια ακριβως στο ηλιοβασιλεμα πρεπει να κοιταξεις σε χαρτη, δεν ξερω ποια ειναι. Το ποσο που λες εινια μια χαρα για εκει.Σιγουρα θα υπαρχουν και ακριβοτερα αλλα δεν ξερω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.753
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom