Ryanair Ερωτήσεις για Ryanair v.2

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.199
Την Τράπεζα σου πρέπει να ρωτήσεις τι επιβάρυνση υπάρχει στήν χρέωση σε διαφορετικό νόμισμα.
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
417
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αιγυπτος
Δοκίμασε να ανοίξεις πρώτα μια καρτέλα στο browser σου κ να κανείς αναζήτησή για το Κέρκυρα Κατοβιτσε. Κρατά αυτή την καρτέλα. Άνοιξε μια δεύτερη κ κάνε αναζήτησή το Μοντλιν Κέρκυρα. Μετά επέστρεψε στην πρώτη καρτέλα χωρίς να κλείσεις την δεύτερη κ δοκίμασε μια μέρα πριν η μια μέρα μετά, ή οποία μέρα έχει πτήση για να επιλέξεις μια τιμή. Μετά κάνε το ίδιο κ στη δεύτερη καρτέλα με τα ζλότι δλδ δοκίμασε την προηγούμενη η την επόμενη διαθέσιμη μέρα. Φυσιολογικά θα σού τα μετατρέψει αυτόματα σε ευρώ επειδή στην πρώτη καρτέλα δούλευες με ευρώ. Ελπίζω να έγινε κατανοητό όπως το περιγράφω κ να δουλέψει
Καλά να περάσεις
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Ποιο ειναι το προβλημα να κλεισεις σε ζλοτυ; Η τραπεζα θα σε χρεωσει το αντιστοιχο σε ευρω.
 

werip

Member
Μηνύματα
280
Likes
126
Απλα καποιες τραπεζες χρεωνουν μεχρι και 2-3% προμηθεια για την μετατροπη του νομισματος οταν χρησιμοποιουνται χρεωστικες καρτες...Για ποιο λογο να μην τα γλυτωσει αυτα τα χρηματα;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Καλά ο καθένας ας γλυτώνει όσα μπορεί αλλά σε ένα ταξίδι τη διαφορά θα την κάνουν τα 1 ή 2 ευρώ; Μέχρι να το κλείσεις για να μάθεις τη χρέωση πιθανότερο είναι να ανέβει η τιμή του εισιτηρίου.
 

World Nomad

Member
Μηνύματα
142
Likes
208
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπόρα Μπόρα
Να ρωτήσω για την εφαρμογή της Ryanair. Ενώ την είχα κατεβάσει στο κινητό μου και λειτουργούσε κανονικά, έχοντας πραγματοποιήσει αρκετά ταξίδια με το boarding pass εκεί, ξαφνικά πριν 3 μερες μου έβγαλε μήνυμα "η εφαρμογή Ryanair σταμάτησε". Ότι και να έκανα το ίδιο μήνυμα. Την απεγκατέστησα και πήγα google play να την ξαναεγκαταστήσω, αλλα δεν μου την εμφανίζει καν! Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να παίζει;;
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.083
Likes
1.644
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η γη ολάκερη!
Στο δικό μου κινητό η εφαρμογή δουλεύει κανονικά...
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Να ρωτήσω για την εφαρμογή της Ryanair. Ενώ την είχα κατεβάσει στο κινητό μου και λειτουργούσε κανονικά, έχοντας πραγματοποιήσει αρκετά ταξίδια με το boarding pass εκεί, ξαφνικά πριν 3 μερες μου έβγαλε μήνυμα "η εφαρμογή Ryanair σταμάτησε". Ότι και να έκανα το ίδιο μήνυμα. Την απεγκατέστησα και πήγα google play να την ξαναεγκαταστήσω, αλλα δεν μου την εμφανίζει καν! Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να παίζει;;
Έμπα στην σελίδα της ραυαν με το κινητό,κατέβασε την σελίδα κάτω-κάτω και
από εκεί διάλεξε την εφαρμογή που θέλεις.
 

thalia_2012

Member
Μηνύματα
51
Likes
107
Επόμενο Ταξίδι
Ηνωμένο Βασίλειο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κρήτη
Γεια σας...σχετικά φρέσκια γκάφα, γνωστή σε πολλούς...κλασικό λάθος σε ένα γράμμα του ονόματος.Η διαφορά βρίσκεται ότι έκλεισα με την κομπαλτ(με 30 ευρώ) η οποία δεν έχει ανοίξει ακόμα την ονλάιν διόρθωση(η χρέωση απ ότι διάβασα είναι στα 100 ευρώ). Έτσι ζητάω τη γνώμη των έμπειρων ταξιδιωτών αν αξίζει να πάρω τηλ. για διόρθωση ενός γράμματος ή έχω ελπίδες να μη το προσέξουν... Αν πάλι, κάνω μια δήλωση ταυτοπροσωπίας (σε περίπτωση που το παρατηρήσουν στο αεροδρόμιο της Λάρνακας) είμαι καλυμμένη;
Υ.Γ. Στο τόπικ της ραιαν εχει απαντηθεί αλλά δε ξέρω πως αντιμετωπίζει κάτι τέτοιο η κομπαλτ...
Υ.Γ2. Δεν ήξερα και που να το ρωτήσω...
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ονειρεμένο Ταξίδι
RTW
Συνήθως μπορείς να κάνεις λάθος μέχρι 3 γράμματα, εφόσον αυτά δε αλλάζουν την "ουσία" του ονόματος.
Πχ αν έγραψες Πέτρος αντί για Παυλός (3 γράμματα άλλα αλλάζει η "ουσία", δε θα σε περάσουν) αλλά αν αντι για Πέτρος έγραψες Παιτρός, δε θα υπάρξει πρόβλημα.
 

thalia_2012

Member
Μηνύματα
51
Likes
107
Επόμενο Ταξίδι
Ηνωμένο Βασίλειο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κρήτη
Συνήθως μπορείς να κάνεις λάθος μέχρι 3 γράμματα, εφόσον αυτά δε αλλάζουν την "ουσία" του ονόματος.
Πχ αν έγραψες Πέτρος αντί για Παυλός (3 γράμματα άλλα αλλάζει η "ουσία", δε θα σε περάσουν) αλλά αν αντι για Πέτρος έγραψες Παιτρός, δε θα υπάρξει πρόβλημα.
αααα ωραία...άρα θα κάνω τον Κινέζο όταν φτάσει εκείνη η στιγμή γιατί ξέχασα στο thaleia το e μόνο (καλά, ντιπ για ντιπ:confused:)
Ευχαριστώ πολύ!
 

werip

Member
Μηνύματα
280
Likes
126
Συνήθως υπάρχει και ενδεχόμενο να μην κοιτάνε καν το boarding pass κατά τη διαδικασία επιβιβασης, ειδικά έτσι βιαστικά όπως γίνεται. Μην σε αγχώνει καθόλου. Ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία είσαι.

Καλό ταξίδι!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.786
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom