Πρόβλημα με κράτηση αεροπορικών εισιτηρίων

Despinadmk

Member
Μηνύματα
288
Likes
1.122
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλασκα... <3
Γλυκουλακια ειμαι στην δυσαρεστη θεση να πω οτι μαλλον την πατησα σαν πρωταρα! Μια συμβουλη....αποφυγετε να κλεισετε εισητηρια μεσω travelgenio.com οσο δελεαστικη και αν ειναι η τιμη! Εκλεισα αεροπορικα χωρις πριν να ψαξω για κριτικες για το συγκεκριμενο site. Ενταξει λεω...skyscanner αξιοπιστο θα ειναι. Μαλλον πως δεν ειναι και τόσο αφου η καρτα μου την μερα που εκανα την κρατηση δεν εγινε δεκτη ενω ειχε το ποσο που χρειαζοταν και αμεσως ελαβα email οτι η κρατηση μου ακυρωθηκε. Παρ'ολα αυτα με χρεωσαν 130 ευρω ετσι...δεν ξερω τον λόγο. Οταν προσπαθησα να επικοινωνησω μαζι τους τηλεφωνικα ημουν μια ωρα σε αναμονη και τις δυο φορες. Την πρωτη φορα μου ειπαν οτι χρεωσαν τους φόρους. Μου πεταξαν ενα hold on the line please και μου το εκλεισαν στην αρχοντομουτσουνα μου Και την δευτερη οτι αυτη ειναι η πολιτικη του travelgenio. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι απο τη στιγμη που εκεινοι ακυρωσαν την κρατηση την ιδια μερα γιατι να μου χρεωσουν τους φορους... (μαλλον δεν ηξερε τι αλλο να πει το κοριτσακι...και σιγα μην ειναι μονο 130 ευρω οι φοροι) η τι ειδους πολιτικη ειναι αυτη...χρεωνω 130 ευρω ενα λογαριασμό ετσι επειδη μπορω! Κατοπιν εορτης ετσι επειδη κυνηγαω και λιγο το δραμα για να με πληγωσω πιο πολυ ειπα να ψαξω κριτικες στο διαδίκτυο...επιβεβαιωθηκα οτι δεν ειναι αξιοπιστοι...πολλα παραπονα και αρνητικες κριτικες, εκλαψα, το πηρα αποφαση οτι τους χαρισα 130 ευρω και τωρα σας συμβουλευω μακρυά απο το travelgenio!
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
@Despinadmk τι περίπτωση είναι αυτή;ετσι 130 ευρώ;...μήπως υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος;
Πάντως και για σένα και για όποιον άλλο,το skyscanner είναι απλώς μηχανή σύγκρισης πρακτορείων και δεν είναι εγγύηση για κανένα απο αυτά!
Οποιος πληρώνει μπαινει στην πλατφόρμα του.
Ισως απλώς ισχύει ότι είναι υπαρκτά.
Στον χρήστη εναπόκειται να κρίνει την αξιοπιστία αυτών των γραφείων.
 

Despinadmk

Member
Μηνύματα
288
Likes
1.122
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλασκα... <3
Φφφ...τι να πω? Ειναι πως θα σου κατσει στο μυαλο...ειχα λοιπον στο μυαλο μου οτι μεχρι τωρα μεσω skyscanner ολα ειναι μια χαρα μεχρι που αποδειχθηκε το αντίθετο!φυσικα κ δεν φταιει η skyscanner αλλα το ξερο μου το κεφαλι και η δελεαστικοτατη τιμή που εμφανιστηκε μπροστα μου! Τυφλωθηκα..θολωσα τι να πω? Πάντως καμια απο τις δυο απαντησεις δεν ελυσαν την απορια μου και οταν απαιτουσα για τα λεφτα μου πισω απο τη στιγμη που δεν εκανα εγω την ακύρωση μου ειπαν να στειλω e mail. Μπαινω στο site τους και το κειμενο που μπορω να γραψω είναι μεχρι 400 χαρακτηρες. Μην μπερδευεστε...οχι 400 λεξεις. Χαρακτηρες. Τι να πρωτοπω η καψερη με 400 χαρακτηρες? Με τις υγειες μου!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Με την τράπεζά σου μίλησες;
 

Despinadmk

Member
Μηνύματα
288
Likes
1.122
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλασκα... <3
Με την τράπεζά σου μίλησες;
Φυσικα...πιστευα οτι ηταν καποια προεγκριση αρχικα και οτι θα τα εβλεπα παλι πισω στο υπολοιπο μου...δυστυχως εχει γινει χρεωση κανονικα. Και δεν μπορουν να κανουν κατι απο την στιγμη που εγω εδωσα τα στοιχεια της καρτας μου.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
Αν σου απάντησε η τραπεζα σου ετσι,η έπεσες σεάσχετο υπάλληλο η θέλει να σε ξεφορτωθεί.Ζήτα ακύρωση χρέωσης η όπως αλλιώς λέγεται με αιτιολογία ότι σε χρεώσαν κάτι που δεν ελαβες.Σίγουρα γίνεται!
Μην το αφήσεις!

Και δεν μπορουν να κανουν κατι απο την στιγμη που εγω εδωσα τα στοιχεια της καρτας μου.
Και επειδή τα έδωσες;;δηλαδή αν κάποιος σε χρεώσει παραπάνω,η σε χρεώσει κάτι που δεν ήθελες η παρήγγειλες τι θα πούν;;...εσύ φταίς που έδωσες τα στοιχεία σου;
 
Last edited by a moderator:

Despinadmk

Member
Μηνύματα
288
Likes
1.122
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλασκα... <3
Αν σου απάντησε η τραπεζα σου ετσι,η έπεσες σεάσχετο υπάλληλο η θέλει να σε ξεφορτωθεί.Ζήτα ακύρωση χρέωσης η όπως αλλιώς λέγεται με αιτιολογία ότι σε χρεώσαν κάτι που δεν ελαβες.Σίγουρα γίνεται!
Ειμαι σε αναμονη στο τηλεφωνο.... Να κανω την ερωτηση και στο τμημα εξυπηρετησης πελατων να δω τι θα μου πουν...ευχαριστώ πολυ ρε παιδια για την βοήθεια!!!! Μακαρι να βγαλω ακρη και θα τα καψω τα 130 ευρω και θα χορευω γυρω τους...αρκει να μην μου τα παρουν ετσι επειδη γουσταρουν!
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
Ειμαι σε αναμονη στο τηλεφωνο.... Να κανω την ερωτηση και στο τμημα εξυπηρετησης πελατων να δω τι θα μου πουν...ευχαριστώ πολυ ρε παιδια για την βοήθεια!!!! Μακαρι να βγαλω ακρη και θα τα καψω τα 130 ευρω και θα χορευω γυρω τους...αρκει να μην μου τα παρουν ετσι επειδη γουσταρουν!
Μην μείνεις μόνο στο τηλέφωνο....μάζεψε ότι στοιχεία έχεις και πήγαινε στην τράπεζα και ΑΠΑΙΤΗΣΕ να ακυρωθει η συνάλλαγή.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Ειμαι σε αναμονη στο τηλεφωνο.... Να κανω την ερωτηση και στο τμημα εξυπηρετησης πελατων να δω τι θα μου πουν...ευχαριστώ πολυ ρε παιδια για την βοήθεια!!!! Μακαρι να βγαλω ακρη και θα τα καψω τα 130 ευρω και θα χορευω γυρω τους...αρκει να μην μου τα παρουν ετσι επειδη γουσταρουν!
Από την στιγμή που έχεις σε μειλ την ακύρωση,δεν υπάρχει ούτε μια στο εκατομμύριο
να σε χρεώσουν για μια υπηρεσία που δεν σου έδωσαν.Θα ΑΠΑΙΤΉΣΕΙΣ
την ακύρωση της χρέωσης.
 

Despinadmk

Member
Μηνύματα
288
Likes
1.122
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλασκα... <3
Μου ειπαν να παω απο καταστημα της τραπεζας να κανω αιτηση για αμφισβητηση συναλλαγης κλπ κλπ.... Θα παρει λεει ομως αρκετο καιρο! Δεν πειραζει ας παρει όσο χρειαστει!!!! Αρκει να εχω θετικα αποτελεσματα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.674
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom