Πρόβλημα με κράτηση αεροπορικών εισιτηρίων

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
Αυτό ετοιμαζόμουν να σου γράψω...την διαδικασία!
Ουφ...εκνευρίστηκα πρωινιάτικα!
Μην τα κάψεις...ετοίμασε ταξιδακι:)
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.631
Μου ειπαν να παω απο καταστημα της τραπεζας να κανω αιτηση για αμφισβητηση συναλλαγης κλπ κλπ.... Θα παρει λεει ομως αρκετο καιρο! Δεν πειραζει ας παρει όσο χρειαστει!!!! Αρκει να εχω θετικα αποτελεσματα!
Θα κάνεις αναφορά στην τράπεζα γιατί σου χρέωσαν ένα ποσό χωρίς την έγκριση σου.Εσύ έδωσες έγκριση για το ποσό της αξίας του εισιτηρίου,δεν πήρες εισιτήριο
δεν πήραν λεφτά.Τα 130 που πήραν είναι κλοπή και δεν έχουν την έγκριση σου.
υγ
Ερώτηση.
Δεν έχει το ον λαιν μπάνκινγκ σας τρόπο ακύρωσης συναλλαγής που έγινε χωρίς
την συναίνεση σας;
 

Despinadmk

Member
Μηνύματα
288
Likes
1.122
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλασκα... <3
Η χρεωση εχει ηδη γινει...δεν ειναι καν δεσμευμενα...ειναι χρεωμενα! Και οσο διαβαζω παντου σχολια για το συγκεκριμενο γραφειο, πρακτορείο, ιστοτοπο δεν ξερω πως να το πω μαλλον το εχει σύστημα να κανει τετοιες "δουλειες".
 

werip

Member
Μηνύματα
280
Likes
126
Αμφισβητηση συναλλαγης. Αν και μου φαινεται αδιανοητο να τα χρεωσαν, αν πραγματι συνεβη αυτο θα δεις σε 2-3 εργασιμες μερες να εμφανιζεται η συναλλαγη στην αναλυση του λογαριασμου. Αν περασει αυτο το διαστημα και δεν εμφανιστει η χρεωση,τοτε απλα εγινε εγκριση και δεν εχουν παρει φραγκο.

Η αυτοματη αποδεσμευση κανει γυρω στις 15-20 εργασιμες μερες. Το εχω παθει και εγω με το travelodge αυτο στο Λονδινο.

Οπως και να εχει τα λεφτα δεν θα τους τα χαρισεις. Με τα σημερινα συστηματα ασφαλειας των καρτων δεν μπορουν να σου φανε cent.

Καλη τυχη!
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ονειρεμένο Ταξίδι
RTW
Δεν είναι αδιανόητο. Η fluege το κάνει συχνά αυτό. Αν δε μπορέσει να σου βγάλει το e-tix σου χρεώνει 100 ευρώ. Και δε μπορείς να κάνεις τίποτα γιατί έκανες accept τους όρους
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Δεν είναι αδιανόητο. Η fluege το κάνει συχνά αυτό. Αν δε μπορέσει να σου βγάλει το e-tix σου χρεώνει 100 ευρώ. Και δε μπορείς να κάνεις τίποτα γιατί έκανες accept τους όρους
Τι πάει να πει ''αν δεν μπορέσει να μου βγάλει το e-tick''? Γι΄αυτό δεν την έχει πληρώσει, ώστε να βγάλει το εισιτήριο; Αν δεν μπορεί να το βγάλει για ποιο λόγο το πουλάει;
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.356
Likes
6.701
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Happy Slam, AO

Attachments

Despinadmk

Member
Μηνύματα
288
Likes
1.122
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλασκα... <3
Εχουν κανει χρεωση κανονικη οι ατιμοι...περασα ομως και εγω στην αντεπιθεση και με
Αμφισβητηση συναλλαγης. Αν και μου φαινεται αδιανοητο να τα χρεωσαν, αν πραγματι συνεβη αυτο θα δεις σε 2-3 εργασιμες μερες να εμφανιζεται η συναλλαγη στην αναλυση του λογαριασμου. Αν περασει αυτο το διαστημα και δεν εμφανιστει η χρεωση,τοτε απλα εγινε εγκριση και δεν εχουν παρει φραγκο.

Η αυτοματη αποδεσμευση κανει γυρω στις 15-20 εργασιμες μερες. Το εχω παθει και εγω με το travelodge αυτο στο Λονδινο.

Οπως και να εχει τα λεφτα δεν θα τους τα χαρισεις. Με τα σημερινα συστηματα ασφαλειας των καρτων δεν μπορουν να σου φανε cent.

Καλη τυχη!
Εχουν κανει χρεωση κανονικη οι ατιμοι! Περασα ομως και εγω στην αντεπιθεση. Επικοινωνησα με την τραπεζα, τους εξηγησα οτι να φευγω συνεχως απο την δουλεια δεν ειναι ευκολο ειναι και αυτος ο κρυος και καθολου εξυπηρετικος υπαλληλος στο κοντινο μου καταστημα που οπως πολυ σωστα ειπαν τα παιδια εδω, μαλλον ηθελε να με ξεφορτωθει και μου ειπαν οτι μπορω να κανω την αιτηση ηλεκτρονικα. ( μολις την ελαβα). Μετα απο την συννενοηση με την τραπεζα δεν μπορουσα να ησυχασω και ξεκινησα τα ξεκατινιασματα στο ιντερνετ. Σε ηδη υπαρχων θεμα στο trip advisor απο αλλον πονεμενο οταν του ειχε απαντησει η travelegenio μας συγχωρειτε για το inconvenience θα κοιταξουμε την περιπτωση σας και καποιος συναδελφος θα επικοινωνησει μαζι σας στις επομενες ωρες...τσουπ απο κατω και εγω ..."ναι φυσικα αυτη ειναι μια πολυ ευγενικη και γρηγορη απαντηση που δωσατε και σε μενα αλλα εδω και τρεις μερες ακομα περιμενω" σε οτι σελιδα εβλεπα οτι απαντανε, να'την και η τρελη να σχολιαζει απο κατω. Trustpilot, facebook ( το οποιο σχολιο σβηστηκε νομιζω με μπλοκαραν κιολας).
Τοσα τηλεφωνα και ακρη δεν βγαλαμε, τοσα e mail περιορισμενα σε 400 χαρακτηρες και δεν επικοινωνησαν ποτε μαζι μου, μετα απο ολο αυτο το ξεκατινιασμα ως δια μαγειας ελαβα απαντηση οτι θα μουν κανουν επιστροφη.
 

Despinadmk

Member
Μηνύματα
288
Likes
1.122
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλασκα... <3
Καλα νεα,μπραβο!!!!
Ευχαριστω πολυ! Αλλα δεν επαναπαυομαι μεχρι να τα δω στον λογαριασμό...δεν τους εμπιστευομαι κ πολύ!παρολο που μου ειπαν οτι θα τα επιστρεψουν λεω να προχωρησω την διαδικασια αμφισβητησης μα δεν θα χασω και τπτ...η εστω να περιμενω μερικες μερες μηπως λυθει το προβλημα χωρις την παρεμβαση της τραπεζας και κανω πιο περίπλοκα τα πραγματα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.658
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom