Ταξίδι μόνος ή μόνη??

dinosyakuza

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
αγγλικα ξερω πολυ καλα θα ρωτησω και εδω να μου πουν διαφοροι που μπορει να εχουν ταξιδεψει με interail
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
αγγλικα ξερω πολυ καλα θα ρωτησω και εδω να μου πουν διαφοροι που μπορει να εχουν ταξιδεψει με interail
Πληροφορίες για interrail μπορείς να πάρεις διαβάζοντας αυτά τα θέματα:
http://www.travelstories.gr/community/search/981430/?q=interrail&o=date&c[title_only]=1
Αν θες να ανοίξεις νέο θέμα: Ξεκινάς από εδώ: http://www.travelstories.gr/community/forums/
επιλέγεις την κατάλληλη ενότητα και πάνω δεξιά πατάς στο κόκκινο κουτί που γράφει "Νέο Θέμα"
 

dinosyakuza

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
ευχαριστω πολυ εγω που λεω να κανω τον γυρο της ευρωπης και νεα υορκη μονος ποια ειναι η γνωμη σας;αξιζει το φοβαμαι πολυ!
 
Last edited by a moderator:

taxidiakias

Member
Μηνύματα
52
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ορλαντο
Ονειρεμένο Ταξίδι
ορλαντο
Το πρωτο ταξιδι μου το εκανα με πρακτορειο το δευτερο στην ρωμη με την κοπελα μου.....θα κανω μια μικρη αναλυση εκτος ελλαδας οταν ταξιδευεις ειτε με φιλους ειτε με γκρουπ παντα θα τυχει κατι που θα σε ξενερωσει....πχ εμεισ στην ρωμη που πηγαμε ειπε η δικια ποπο ρε συ δεν το αφηνουμε το βατικανο με εχει πιασει η μεση μου τοσες μερες τι να πω εκει εκανα το γατακι και ξαναπηγα μονος μου ρωμη μετα απο ενα χρονο-μετα με την παρεα στην βαρκελωνη ειχε 16 ευρω το σπιτι του gaudi α ρε παιδια ειναι ακριβο μπειτε εσεις και θα σας περιμενουμε ε δεν παει ετσι...ετσι τα τελευται 4 χρονια ταξιδευω μονος μου δυο ειναι τα μειονεκτημα :
1)φαγητο οταν πας ασια κανενα προβλημα εχει hawker food και night market και τελειωνει ιστορια στην ευρωπη υπαρχει ενα θεμα ναι μεν θα βρεις φαστ φουντ κ.λ.π ομως ειναι ορισμενα μαγαζια που δεν γινεται να πας μονος σου ενα παραδειγμα στην ρωμη πιτσαρια est est est το να μπεις μονος σου εκει μεσα και να βλεπεις το μαγαζι τιγκα και εσυ να τρως μονος στην μεση του τραπεζιου δεν παλευεται αρα αφηνει καποια μαγαζια που θα επρεπες να πας μικρο το κακο

2)φωτογραφιες πρεπει σχεδον συνεχεια να λες please One photo χαχαχα,βεβαια εχει και τα τυχερα του αυτο αλλα το αφηνω

και τελος διαμονη τα σιχαινομουν τα hostel μεχρι που εμεινα σε ενα απο αυτα για πρωτη φορα μου(σιγκαπουρη) εκτοσ οτι ειναι πεντακαθαρα ασφαλες κ.λπ αν το ψαξεις ετσι οχι οτι να ναι ειναι παμθηνα-γνωριζεσαι και με αλλα ατομα για το χαβαλε και ειναι παμθηνα...γι αυτο ειτε βουδαπεστη ειτε ζανζιβαρη προτεινω παντα μονοςςςςς μαγειααααα.
 

vangelis_101

Member
Μηνύματα
25
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
ὀμόμεθα καὶ ἴδωμεν
μετά από μοιρασμένα ταξίδια - ίσος αριθμὸς δηλαδὴ ταξιδίων μὲ παρέα καὶ ταξιδίων μονάχους μονάχους, τείνω στό ότι είναι πολύ καλύτερα τὰ κατά μόνας!

Οπότε βούρ στόν πατσά! Καλά να περάσεις!
 

fairy tale

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
καλησπέρα σε όλα τα μέλη....!!! :)
Είμαι καινούριο μέλος και θα ήθελα να μοιραστώ και εγώ μαζί σας τις εμπειρίες μου για τα ταξίδια εντός και εκτός Ελλάδας καθώς και άλλα social θέματα...
Είμαι λάτρης των ταξιδιών και το πρώτο μου ταξίδι στο εξωτερικό το έκανα το 2009 στο Μπαλί. Από τότε έλεγα πως όταν μου δίνεται η ευκαιρία θα κάνω ταξίδια είτε κοντινά είτε μακρινά....
Πέρυσι πήγα για πρώτη φορά ταξίδι μόνη μου στην Κωνσταντινούπολη.. Ωραίο μέρος, ωραία εμπειρία αλλά θα μου άρεσε περισσότερο αν με ακολοθούσε η παρέα μου....
Εσείς προτιμάτε να ταξιδεύετε μόνοι ή με παρέα.?? Αν όμως οι φίλοι σου δεν μπορούν να σε ακολουθήσουν για οικονομικούς ή κοινωνικούς λόγους δεν είναι κρίμα να μένεις και εσύ πίσω..? Από την άλλη νιώθεις και ένα κενό όταν είσαι μόνος σου σε μια ξένη χώρα.....
Ποια είναι η γνώμη σας..?? :lol:
 

hitman47

Member
Μηνύματα
44
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Βιετνάμ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παναμάς- Κόστα Ρίκα
Παιζει κανα ομαδικό ταξίδι κάπου τελικά; Κανονίστηκε τπτ; Ξέμεινα μέσα Ιουλίου. όλοι οι φίλοι μου λόγω οικονομικών δυσκολειών έκαναν πίσω, ακόμη και για Ελλάδα.
 

barcelona

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Η κρίση έχει κτυπήσει όλη την παρέα, αλλά και εμένα προσωπικά. Όμως θα σκάσω αμα δεν πάω κάπου έστω και για λίγες μέρες...βλέπω για βουδαπέστη με κάτι φθηνα αεροπορικά...αλλά μόνος? μάλλον θα το τολμήσω..τι λέτε?
η βουδαπεστη ειναι ονειρικη ειχα παει πολυ παλια
Γιατί πάντα πρέπει να υπάρχει ένας φίλος γκρινιάρης;;;:shock:
Μήπως τελικά αυτοί που ανησυχούν περισσότερο απ' όσο πρέπει... είναι πιο γκρινιάρηδες;;:haha:
συμφωνω! εμενα σε κανενα ταξιδι δεν ετυχε να περασω ασχημα ! καλυτερα να εισαι με παρεα απλα συμφωνεις απο την αρχη οτι αν δεν συμπιπτουν τα πλανα κανει ο καθενας το δικο του .

Εδω εγω θέλω να πάω ΝΥ μόνος κι ερημος, για την Βουδαπέστη κολλας; Μην σκας, μια χαρα θα περάσεις και μόνος σου. Σκέψου να έχεις κανά φίλο γκρινιαρη, θα στο βγάλει απο τη μύτη

Sent from my iPhone using Travel stories
καλημερα! θελω και γω πολυ να παω ΝΥ ( δεν εχω ταξιδεψει ποτε εκτος ευρωπης ) και δεν εχω παρεα , η δεν εχουν λεφτα η δεν εχουν το δικο μου παθος για ταξιδια
 
Last edited by a moderator:

fabrikcoulture

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Σχεδιαζω να παω σαμοθρακη για ελευθερο καμπινγκ! υπαρχει καμια φιλη ή φιλος που θελει να ακολουθησει? αρχη του αυγουστου
 

mariza97

Member
Μηνύματα
15
Likes
9
Εγω ειμαι μεταξυ Ισλανδιας και Περου για κανενα 15ημερο μονη :p καλυτερα μονος παρα με γκρινιαρηδες φιλους που θα στο βγαλουν ξυνο ;)
Εδώ κοντά θα πας βλέπω.. Πως και επέλεξες αυτούς τους προορισμούς;
Σχεδιαζω να παω σαμοθρακη για ελευθερο καμπινγκ! υπαρχει καμια φιλη ή φιλος που θελει να ακολουθησει? αρχη του αυγουστου
Δεν φοβάσαι μην σε πιάσουν; Αν είπα βλακεία συγγνώμη δεν έχω κάνει ποτέ ελεύθερο κάμπινγκ. :p Από μια γρήγορη ματιά που έριξα, έχει τέλειες παραλίες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom