Ξενοδόχοι βαζουν εξωφρενικες τιμες στο booking και δεν τηρούν τα συμφωνηθέντα

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.983
Ειμαι απο χθες Συρο και μου εχει συμβει το ακριβως αντιθετο: εχω κλεισει δικλινο απο το χειμωνα σε χειμερινη τιμη, ητοι τιμη πατος, σε ωραιοτατη παραλιακη πανσιον. Οταν εμφανιστηκαμε η μπαρμπα Μητσαινα δηλωσε εκπληκτη που πιαστηκε κοροιδο και εκλεισα πριν βαλει θερινη τιμη. Οποτε μου εδωσε δωματιο με κοινοχρηστο μπαλκονι και παραθυρο μια σταλια. Οταν της επισημανα τα χαρακτηριστικα του δωματιου στην κρατηση ειπε οτι κανω λαθος και οτι δεν εχει κανονικο δωματιο (ψεμμα) Τηλεφωνο στην booking και σε μια ωρα μεταφερθηκα σε δωματιο της αρεσκειας μου στο ιδιο καταλυμα γιατι επεσε προφανως απειλη απο την booking να με μεταφερει σε πολυ ακριβοτερο την τελευταια στιγμη με ιδια χαρακτηριστικα. Αυτες τις κουτοπονηριες να μην ειχαν οι μπαρμπα Μητσοι. Την λυπηθηκα γιατι με παρακαλουσε στο τελος να πω στον υπαλληλο της booking οτι εμεινα ευχαριστημενη. Σημειωτεον οτι παντα κλεινω στη χαμηλοτερη δυνατη τιμη και στο εξωτερικο και ποτε δεν μου εδωσαν δωματιο κατωτερο, ακομη και οταν ζηταω με μπαλκονι για καπνισμα με θεα το παιρνω παντα και με προθυμια.
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Αυτα ισχυουν και στο hotels.com; Για καποιο λογο εχω κολλησει πιο πολυ με αυτη την σελιδα, αν και βλεπω οτι λιγο πολυ τα ιδια πραγματα προσφερουν.
 

spirto48

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Αυτα ισχυουν και στο hotels.com; Για καποιο λογο εχω κολλησει πιο πολυ με αυτη την σελιδα, αν και βλεπω οτι λιγο πολυ τα ιδια πραγματα προσφερουν.
Απλα αν βρεθεις στην αναγκη (μπλοκα αγροτων 2/2016) να επικοινωνησεις με την Hotels.com για να βρεις λυση τοτε...την πατησες!! Θελεις καλες γνωσεις αγγλικων,απεριοριστα λεπτα προς ΑΜΕΡΙΚΗ...και τεραστια υπομονη!! Σε τετοια site το Α και το Ω ειναι το customer service...
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
555
Likes
437
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Αυτο με την καλυψη εξοδων πουλ αναλαμβανει ο ξενοδοχος σε περιπτωση ακυρωσης απο υπαιτιοτητα του ειναι σιγουρο οτι ισχυει; Γιατι σε μια γνωστη μου φετος ,της ακυρωσε 3 μερες πριν την αφιξη ο ξενοδοχος κρατηση που ειχε κανει 2 μηνες πριν και απο την booking της προτειναν απλα κοντινα ξενοδοχεια με 5πλασιες ομως τιμες και δεν της ειπαν οτι τη διαφορα θα την καλυψει ο ξενοδοχος.Εκτος αν εννοειται....

Επισης εγω δεν ξαναμπαινω πια booking για κρατησεις εσωτερικου γιατι ειναι κουραστικο να προσπαθω να ξετρυπωσω απο 100 ξενοδοχεια τα ολιγα που θα εχουν γηινες τιμες και οχι μαϊμου. Φετος εκλεισα, χρησιμοποιωντας για την εξευρεση ξενοδοχειων τοπικο site της Θασου,απευθειας με τον ξενοδοχο και ηταν και πολυ πιο φτηνες οι τιμες.
Μια φορα που εκλεισα Ελλαδα μεσω booking πηγα στο ξενοδοχειο και με πληροφορησε ο κυρ Μητσους,αφου ειχα κατσικωθει στη ρεσεψιον με 2 μικρα παιδια και απαιτουσα το δωματιο μου "ουτι booking ουτι xebooking ιγω του δουματιου του χω δωσ σ αλλον.Λυπουμι."
Φυσικα μας ακουσε ολο το βουνο και μετα τις απειλες μου οτι θα τον μαυρισω σε ολο το διαδικτυο ΚΑΙ στη booking of course εκανε μαγικα και εξαφανισε σε μιση ωρα τους αλλους ενοικους και πηραμε το δωματιο που ειχαμε κλεισει.
Αλλα αμα ειναι να συγχιζομαι...δεν booking για κρατησεις εσωτερικου...Μονο Μητσους τηλεφωνιν....
 
Last edited:

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.743
ο ξενοδοχος σε περιπτωση ακυρωσης απο υπαιτιοτητα του ειναι σιγουρο οτι ισχυει;
Ισχύει και παρά ισχύει.

Γιατι σε μια γνωστη μου φετος ,της ακυρωσε 3 μερες πριν την αφιξη ο ξενοδοχος κρατηση που ειχε κανει 2 μηνες πριν και απο την booking της προτειναν απλα κοντινα ξενοδοχεια με 5πλασιες ομως τιμες και δεν της ειπαν οτι τη διαφορα θα την καλυψει ο ξενοδοχος
Ή η γνωστή σου κάτι δεν κατάλαβε,ή κάτι δεν σου εξήγησε σωστά.
Μου έχουν δώσει 5/στερο χωρίς να επιβαρυνθώ.

Αλλα αμα ειναι να συγχιζομαι...δεν booking για κρατησεις εσωτερικου...Μονο Μητσους τηλεφωνιν....
Ο καθείς όπως βολεύετε καλύτερα.
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Να το πιασουμε απο την αρχη; Παω στο ξενοδοχειο και ειτε δεν ειναι ετσι οπως πρεπει ειτε δεν εχει δωματιο. Τι κανω; Στελνω email και περιμενω να συννενοηθω με τον Αγγλο οταν το δει και ευκαιρησει να μου απαντησει; Απο οσο εχω δει δεν εχουν κανει καν τον κοπο να εχουν τηλεφωνικη εξυπηρετηση στην γλωσσα μας.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.743
Να το πιασουμε απο την αρχη; Παω στο ξενοδοχειο και ειτε δεν ειναι ετσι οπως πρεπει ειτε δεν εχει δωματιο. Τι κανω; Στελνω email και περιμενω να συννενοηθω με τον Αγγλο οταν το δει και ευκαιρησει να μου απαντησει; Απο οσο εχω δει δεν εχουν κανει καν τον κοπο να εχουν τηλεφωνικη εξυπηρετηση στην γλωσσα μας.
Προφανώς δεν αναφέρεσαι στην booking γιατί με την κράτηση σου δίνουν ένα τηλέφωνο με υποστήριξη στα ελληνικά.Αν κάτι συμβεί με το δωμάτιο παίρνεις τηλέφωνο και ψάχνουν να σου βρουν λύση.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.983
Κι εγώ απο ακυρωςη έμεινα σε πολύ ανώτερο ξενοδοχείο χωρίς να επιβαρυνθω, μέσω booking . Έχασε ευκαιρία η φίλη σου, δυστυχώς.
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Ναι σωστα τα λετε, μπερδευτικα με το hotels.com
Προφανος εγκαταλειπω την συγκεκριμενη σελιδα (αφου πρωτα εξαργυρωσω μια δωρεαν διανυκτερευση που εχω). Πλεον θα ψαχνω με booking
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
555
Likes
437
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Κι εγώ απο ακυρωςη έμεινα σε πολύ ανώτερο ξενοδοχείο χωρίς να επιβαρυνθω, μέσω booking . Έχασε ευκαιρία η φίλη σου, δυστυχώς.
Μαλλον δεν της διευκρινησαν οτι για τα δωματια που της προτειναν δεν θα πληρωνε τη διαφορά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.251
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom