Κέρκυρα Κέρκυρα εντυπώσεις

elinaa

Member
Μηνύματα
103
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλια-Ουαλία, Νορβηγια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λαπωνία, Καραιβική
παιδια ξερει κανεις ποσα ειναι τα διοδια απο αθηα ηγουμενιτσα πανε ελα? επηγει
 

filippia

Member
Μηνύματα
356
Likes
372
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Τσεχία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
19 ευρώ είναι περίπου μέχρι το Ρίο-Αντίριο, μετά έχει διόδια μόνο στην υποθαλάσσια στο Ακτιο 3 ευρώ.
 

elinaa

Member
Μηνύματα
103
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλια-Ουαλία, Νορβηγια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λαπωνία, Καραιβική
μονο τοσα? ευχαριστω
 

filippia

Member
Μηνύματα
356
Likes
372
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Τσεχία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Έκανα το ανάποδο ταξίδι πριν ένα μήνα (Λευκάδα-Αθήνα). Το Ρίο είναι 13,2 ευρώ και πληρώσαμε αν θυμάμαι καλά άλλες 2 φορές. Δεν ξέρω αν έχει διαφορά στο πήγαινε αλλά συνήθως είναι το ίδιο. Πάντως δεν το λες και "μόνο!".
 

HKLEOPATRA

Member
Μηνύματα
304
Likes
1.054
Επόμενο Ταξίδι
ΚΡΑΚΟΒΙΑ-ΒΡΟΤΣΛΑΒ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Το επόμενο !!!!
Από χτες είμαστε στη Κέρκυρα! Για πείτε καμιά ωραία παραλία προς τα νότια.. Αμμουδιά θέλουμε και καθαρή! Στην Γλυφάδα δεν αξίζει;
Nα πας στον Αγιο Γιώργη στο bar "Issos" καταπληκτικη παραλία και το bar τέλοιο, θα με θυμηθείς:surf2:
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.571
Στην παραλια του Αι Γιοργη στον νοτο ειναι πολυ ωραια,μετα την Μεσογγη.
Nα πας στον Αγιο Γιώργη στο bar "Issos" καταπληκτικη παραλία και το bar τέλοιο, θα με θυμηθείς:surf2:
Πήγαμε τελικά προχτές στην παραλία του Ίσσου (λογικά δίπλα σαυτή που μου προτείνετε) και ήταν μεγάλη και ωραία παραλία με αμμόλοφους! Αλλά ο καιρός μας τα χάλασε λίγο γιατί είχε συννεφιά και αέρα (άρα ανακατεμένη θάλασσα και κύμα) :(
Πάντως από όσες έχω δει ως τώρα μου άρεσε πολύ παρά τις συνθήκες. Αντίθετα στη Γλυφάδα που πήγαμε πριν λίγες μέρες με ξενέρωσε που εκεί που σκάει το κύμα έχουν ξεθαφτεί από την άμμο τρεις τεράστιοι σωλήνες που ρίχνουν επεξεργασμένα λύματα στη θάλασσα από τα ξενοδοχεία από πάνω.
Επίσης παρατηρησα και γω αυτό που γράφτηκε ότι οι παραλίες στη Κέρκυρα είναι πολύ πιο ζεστές από τι τις θυμάμαι προηγούμενα καλοκαίρια, χωρίς αυτό να είναι απαραίτητα αρνητικό για μένα :)
 

HKLEOPATRA

Member
Μηνύματα
304
Likes
1.054
Επόμενο Ταξίδι
ΚΡΑΚΟΒΙΑ-ΒΡΟΤΣΛΑΒ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Το επόμενο !!!!
Πήγαμε τελικά προχτές στην παραλία του Ίσσου (λογικά δίπλα σαυτή που μου προτείνετε) και ήταν μεγάλη και ωραία παραλία με αμμόλοφους! Αλλά ο καιρός μας τα χάλασε λίγο γιατί είχε συννεφιά και αέρα (άρα ανακατεμένη θάλασσα και κύμα) :(
Πάντως από όσες έχω δει ως τώρα μου άρεσε πολύ παρά τις συνθήκες. Αντίθετα στη Γλυφάδα που πήγαμε πριν λίγες μέρες με ξενέρωσε που εκεί που σκάει το κύμα έχουν ξεθαφτεί από την άμμο τρεις τεράστιοι σωλήνες που ρίχνουν επεξεργασμένα λύματα στη θάλασσα από τα ξενοδοχεία από πάνω.
Επίσης παρατηρησα και γω αυτό που γράφτηκε ότι οι παραλίες στη Κέρκυρα είναι πολύ πιο ζεστές από τι τις θυμάμαι προηγούμενα καλοκαίρια, χωρίς αυτό να είναι απαραίτητα αρνητικό για μένα :)
Kριμα που δεν πετύχεις καλο καιρό γιατί η θάλασσα εκεί υπο κανονικες συνθηκες ειναι φανταστική !!!Οσο για τη Γλυφάδα δεν με πολυαρεσε προσωπικα αν και η θαλασσα ηταν ωραια. Αυτο που με χαλουσε ηταν
τα παλιοξενοδοχεια που εβλεπα γυρω γυρω.
 

fotikisios

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Η Κέρκυρα είναι μεγάλο νησί, όποτε έχει και ορισμένα άσχημα. Είναι πολύ λίγα όμως σε σχέση με τα πολύ ωραία. Ιδικά η βόρεια Κέρκυρα έχει μερικές απίστευτες παραλίες και μοναδικά φυσικά μέρη. Ο βοράς είναι το ποιοτικότερο κομμάτι του νησιού και από τους Περουλάδες μέχρι την Κασσιώπη, σου προσφέρει πάρα πολλά ιδιαίτερα σημεία. Κυρίως για τους λάτρεις των εναλλακτικών ταξιδιών . Οι Πεουλάδες, η Αχαράβη, η Κασσώπη, η παλιά περιθεια και πολλά μικρά χωρια με σπήλαια, καταρράκτες, ιστορικές οικίες, μπορεί να μην είναι ιδιαίτερα γνωστά, αλλά είναι αυτό που λέμε ποιοτικοί προορισμοί.
 
Last edited by a moderator:

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Ολα τελεια με το νησι,απιστευτη η πολη της Κερκυρας αλλα με ενα απο τα χειροτερα οδικα δικτια κ με τρελους τουριστες να σου πεταγονται απο παντου στο δρομο
 

fotikisios

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Ναι ισχύει. Έτσι είναι όμως σε όλα τα μεγάλα νησιά. Η Κέρκυρα έχει μεγάλη έκταση, με άλλα τα άσχημα μιας μεγάλης έκτασης. Όμως τα καλά της είναι πολλά περισσότερα από τα άσχημα
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.559
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
αλο!
παραλιοπληκτη και ιονιοπληκτη εδω.
φετος λεω να πρωτοτυπησω και να παω ιονιο :haha: εκανα αποχη 2 ετων, οποτε νομιζω ηρθε η ωρα να επιστρεψω.
σκεφτομαστε και την κερκυρα, εχουμε παει λευκαδα, κεφαλονια και ζακυνθο (η σειρα δεν ειναι τυχαια, ειναι η σειρα προτιμησης των νησιων). εχουν σχεση οι παραλιες της κερκυρας με αυτες των νησιων που ανεφερα ή θα απογοητευτω. μιλαω για παραλιες του τυπου κατσικι, εγκρεμνοι, μυρτος, αντισαμος, οχι βασιλικη. μπορω να γουγλαρω αλλα θελω αποψεις ατομων που εχουν παει.
επισης εχει νεολαια το νησι (παναθεμα με :bleh:) ή ειναι τελειως οικογενειακα;
γκραθιας!:D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.798
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom