Γενικά Πεκινο-σεουλ-Τόκιο

Sakis.serres

Member
Μηνύματα
38
Likes
25
καλησπερα σε όλους.σκεφτομαι για επόμενο ταξιδι να κανω ενα συνδυασμό προορισμών μιας και δεν εχω την δυνατότητα να ταξιδέψω ξανα στην άλλη άκρη της γης. Το σκεπτικό μου ειναι να παω Πεκίνο-σεουλ- Τόκιο χωρίς να εχω καταλήξει στη σειρά (ανάλογα με τη τιμη εισιτηρίων ). Πως βλέπετε αυτη μου τη σκέψη? ξερω οτι αναγκαστικά θα δω τα απολύτως βασικά λόγω του οτι θα διανυκτέρευσω κατα μέσο όρο 3 μερες σε καθε προορισμό. Αξίζει λέτε κατι τέτοιο? η πρέπει να μειώσω σε δυο τους προορισμούς? η σκέψη μου ειναι να μη παω Κίνα αν και ειναι η σημαντικότερη εξαιτίας της δύσκολης έκδοσης βίζας με ιστορίες που εχω διαβάσει , την τιμη της και το οτι μένω σερρες και ειναι μεγάλη υπόθεση να ταξιδεύω Αθήνα να βγάλω βίζα.εκτος και αν γνωρίζετε να βγάζουν κάπου στη Θεσσαλονίκη . Τέλος για Κορέα και Ιαπωνία δεν χρειάζεται βίζα ετσι δεν ειναι?παρακαλω όσοι ειναι γνωστές για θεματα αυτών των 3 χωρών να μου δώσουν συμβουλές για όλα.χρειαζομαι περισσότερες μερες για να δω αυστηρά και μονο αυτές τις πόλεις? ευχαριστω εκ των προτέρων σε όποιον ασχοληθεί να μου απαντήσει .

Αλλα μου σκέψη ειναι ο συνδυασμός Καμπότζης -μαλαισια- Πεκίνο ή Σιγκαπούρη
 

Sakis.serres

Member
Μηνύματα
38
Likes
25
Επισης οποίος γνωρίζει να μου πει τι γίνεται εκεί με τα χρήματα.αν μπορώ να βγάλω χρήματα απο atm με ελληνική κάρτα .πως ειναι ο καλύτερος τρόπος να κανω συνάλλαγμα.αν οι χρεωστικες κάρτες (οχι πιστωτικές) μπορούν να χρησιμοποιηθούν εκεί για αγορές η για φαγητό κτλ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom