Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
660
Βρε παιδιά, θέλω να κλείσω ένα εισιτήριο με μίλια από Θεσσαλονίκη για Αθήνα για τις 21/8, αλλά το σύστημα μού εμφανίζει διαθέσιμα τα 3 πρωινά και το τελευταίο βραδινό δρομολόγιο που δεν με βολεύουν. Ξέρει κανείς αν υπάρχει περίπτωση κάποια στιγμή αργότερα να διαθέσουν εισιτήρια και στα υπόλοιπα δρομολόγια (δηλαδή στα δρομολόγια των 12.25, 17.10 και 20.35) ώστε να περιμένω ή να κλείσω τώρα που "γυρίζει";
Δύσκολο να διαθέσουν κι άλλα,μόνο από ακύρωση αν βρεις,άρα......κλείσε τώρα που ¨γυρίζει"...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.986
Κλεισε τωρα. Με την αναξιοπιστια του ΟΣΕ λογω απεργιων ειναι αναρπαστα.
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Σας ευχαριστώ πολύ παιδάκια! Κλείνω τώρα!

ΥΓ. Χρόνια πολλά @paefstra, να χαίρεσαι τη γιορτή σου. :)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.986
Αλλα 2 περιστατικα που κανω αναζητηση μιλιων κράτησης μεσω booking και στην Aegean πετανε χαρταετό. Η μια κρατηση 5 εβδομαδες πριν, η αλλη 3 εβδομάδες πριν. Στελνω, ξαναστελνω μειλ με αποδειξεις, δεν κινειται τιποτα. Αλλες 2 κρατήσεις που είχα περάστηκαν αυτόματα. Έχω αρχίσει να το βαριέμαι όλο αυτό.
 
Μηνύματα
64
Likes
26
Ταξίδι-Όνειρο
Kashmir
γίνεται να προσθέσω εισιτήριο που ειναι σε διαφορετικο ονομα στο miles+bonus μου για να πάρω τα bonus?
 

johnny7

Member
Μηνύματα
13
Likes
6
γίνεται να προσθέσω εισιτήριο που ειναι σε διαφορετικο ονομα στο miles+bonus μου για να πάρω τα bonus?
Όχι με τίποτα. Μόνο αν τους ξεγελάσεις με παραπλήσια ονόματα
Πχ Mitrou Eleni στο εισητήριο
Mitrou Eleana στο λογαριασμό m&b
 

Travel4Fun

Member
Μηνύματα
143
Likes
253
Επόμενο Ταξίδι
Χαϊδελβέργη
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Η εξαργύρωση μιλίων μου φαίνεται τελικά δεν συμφέρει.. 10000 miles πηγαινε και έλα στην Αθήνα απο Θεσσαλονίκη+53€.. Σκέτη η διαδρομή χωρίς τα μίλια κάνει 60€ μας δουλεύουν μαλλον!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
μας δουλεύουν μαλλον!
μηπως τους περασες για φιλανθρωπικό ιδρυμα? πριν πεις το κριτικο σχολιο καλο θα ηταν να εχεις ενα μετρο συγκρισης περαν αυτου που σε βολευει. ξερεις καποιο αλλο προγραμμα μηπως που να σου χαριζει τους φορους, εξοδα κλπ? μονο το γερμανικο ξερω που τους πλερω σε εξτρα μιλια.
προφανως σε καποια δρομολογια, ημερομηνιες, θεσεις, δεν αξιζει να χαλας τα μιλια σου, σε αλλα (αμετρητα...οπως τεχερανη. ερεβαν, ριαντ και και...) αξιζει.
 

Travel4Fun

Member
Μηνύματα
143
Likes
253
Επόμενο Ταξίδι
Χαϊδελβέργη
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
μηπως τους περασες για φιλανθρωπικό ιδρυμα? πριν πεις το κριτικο σχολιο καλο θα ηταν να εχεις ενα μετρο συγκρισης περαν αυτου που σε βολευει. ξερεις καποιο αλλο προγραμμα μηπως που να σου χαριζει τους φορους, εξοδα κλπ? μονο το γερμανικο ξερω που τους πλερω σε εξτρα μιλια.
προφανως σε καποια δρομολογια, ημερομηνιες, θεσεις, δεν αξιζει να χαλας τα μιλια σου, σε αλλα (αμετρητα...οπως τεχερανη. ερεβαν, ριαντ και και...) αξιζει.
To θέμα είναι απλό, για να μαζέψεις 10000 μίλια πρέπει να κάνεις την διαδρομή 25 φορές. Αυτό σημαίνει πως έχει ξοδέψει το λιγότερο 1500€ και αυτοί σου κάνουν δώρο 16€, με λίγα λόγια 0,10% έκπτωση. Τρομερά πράγματα, θα μπούνε μέσα!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
To θέμα είναι απλό, για να μαζέψεις 10000 μίλια πρέπει να κάνεις την διαδρομή 25 φορές. Αυτό σημαίνει πως έχει ξοδέψει το λιγότερο 1500€ και αυτοί σου κάνουν δώρο 16€, με λίγα λόγια 0,10% έκπτωση. Τρομερά πράγματα, θα μπούνε μέσα!
ωραια τα λες αλλα μονοπλευρα και ισοπεδωτικα...αν εχεις μια προθεσμιακη παιρνεις δεκαδες χιλιαδες μιλια χωρις να εχεις ξοδεψει 1 Ε. αν πας ΑΒ. κοτσοβολους κλπ επισης. επαναλαμβανω τα μιλια εσυ αποφασιζεις πως να τα διαθεσεις. και υπαρχουν καλυτερα δρομολογια απο το αναφερθεν.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.986
Εξαργύρωσα πρόσφατα σε εσωτερικό δρομολόγιο τελευταία στιγμή. Πλησιαζε το κατοστάρικα το εισιτήριο μια εβδομάδα πριν την πτήση κι εγώ έδωσα μόνο 15 ευρώ στη διαδρομή. Φυσικά και προτιμώ την εξαργύρωση εξωτερικό, αλλά στις επειγουςες περιπτωςεις σου λύνει τα χέρια.

To θέμα είναι απλό, για να μαζέψεις 10000 μίλια πρέπει να κάνεις την διαδρομή 25 φορές. Αυτό σημαίνει πως έχει ξοδέψει το λιγότερο 1500€ και αυτοί σου κάνουν δώρο 16€, με λίγα λόγια 0,10% έκπτωση. Τρομερά πράγματα, θα μπούνε μέσα!
Το πως συγκεντρώνεις εσύ τα μίλια σου είναι άλλη υπόθεση. Δεν νομίζω ότι είναι πολλοί στο προγραμμα που περιμένουν να συγκεντρώσουν δωρεάν εισιτήριο πετώντας Αθήνα Θεσσαλονίκη. Ο Samion σου είπε πως λειτουργεί ο πυρήνας του προγράμματος το οποίο είναι σπουδαίο.
 
Last edited by a moderator:

Travel4Fun

Member
Μηνύματα
143
Likes
253
Επόμενο Ταξίδι
Χαϊδελβέργη
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Συμφωνώ Samion αλλά τα μίλια αυτά είναι καθαρά απο ταξίδια και όχι απο προθεσμιακές ή Κωτσόβολο κλπ. Απλά με απλά μαθηματικά φαίνεται ότι δεν είναι τίποτα το εξωφρενικό αυτό που προσφέρουν. Εμένα πάντως μου φαίνεται λίγο, αλλους μπορεί να τους ικανοποιεί. Όταν βάζουν την διαδρομή στις προσφορές 9 ή και 19€ τότε οι φόροι τι γίνονται; Θέλω να πω οι φόροι δεν είναι στάνταρ; Απο την διαδρομή Αθήνα Θεσσαλονίκη η αεροπορική παίρνει 8€ το άτομο, μου φαίνεται λίγο παράλογο αλλά ίσως να μην τα βλέπω σωστά τα πράγματα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.274
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom