Σιουφιχτά ή Σκιουφιχτά στα Χανιά

Sophiesk92

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα και απο μένα παιδιά !!
Όπως βλέπετε είμαι ερωτευμένη με το προαναφερθές πιάτο όπως κ να το ξέρετε! Ακούω για σιουφιχτά/ σκιουφιχτά και θυμάμαι απο παιδί που τα ειχα γευτεί για πρωτη φορά σε ενα παραδοσιακό μαγαζακι στο Κεφαλοβρυσι στη Σητεία. Ξέρετε που μπορώ να παω να τα τιμήσω?? Ειμαι ηδη στα Χανια 4 μέρες και φευγω την Κυριακη αν μποροουσατε να με βοηθησετε θα το εκτιμούσα! Τα φιλιά μου σε ολους και να περνάτε ομορφα!!!
 

kill_bill

Member
Μηνύματα
183
Likes
261
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Αγία Πετρούπολη
Κατά τη γνώμη μου, υπέροχα σιουφιχτά μακαρόνια θα βρεις στο εστιατόριο Σαλής στο Παλιό Λιμάνι των Χανίων! Καλή όρεξη! :)
 

Sophiesk92

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
αυριο λέγαμε να πάμε και Ρεθυμνο! Αν εχεις και για κει καμια καλη πρόταση ευπροσδεκτη! Σε ευχαριστώ πάρα πολυ παντως!
 

JoanneKapa

Member
Μηνύματα
185
Likes
1.399
Επόμενο Ταξίδι
Περού - Βολιβία - Χιλή
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Μέσα στην πόλη του Ρεθύμνου καλό φαγητό θα βρεις στη Γαλέρα και στο Πρίμα πλώρα . Αυτά τα δύο είναι τα κλασσικά δηλαδή. Βρίσκονται δίπλα και τα δύο, στον Κουμπέ. Αυτό που θα σου πρότεινα εγώ είναι ο Yialos , το οποίο άνοιξε πρόσφατα.Το επισκέφτηκα και αυτό που έχω να πω είναι απίστευτα πιάτα, ικανοποιητικότατες μερίδες...και όσο για τις τιμές.. πάμφθηνο, πάθαμε πλάκα ! Είναι και πάνω στο κύμα.. https://www.tripadvisor.com.gr/Rest...ant-Rethymnon_Rethymnon_Prefecture_Crete.html
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.251
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom