Ικαρία Ικαρία

VALANTIS_p

Member
Μηνύματα
151
Likes
46
Επόμενο Ταξίδι
Αναλόγως τα λεφτά μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Kόστα Ρίκα
Εχω συμμετάσχει σε κάποιες πεζοπορίες κ προσφάτως εκανα κατάβαση του Βουραικου. Απλά ακούω αρκετούς να το παρουσιάζουν ως κάτι πολυ δύσκολο, γι αυτό ρώτησα. Όσο για τις προμήθειες, θα το φροντίσω τωρα που μου το ειπες! thanks!
Ε αυτοί που τα λένε αυτά, δεν έχουν κατέβει ούτε σκαλάκι στη ζωή τους. Αμα κατέβηκες Βουραικο, τότε μια χαρά θα πας κ εδώ...
Εγώ κατέβηκα φούλ φορτωμένος πράγματα, γιατί είμαστε κ τύποι που θέλουμε ανέσεις κ η κοπέλα μου με την πατερίτσα....
 

ksanthipi25

Member
Μηνύματα
14
Likes
18
Ε αυτοί που τα λένε αυτά, δεν έχουν κατέβει ούτε σκαλάκι στη ζωή τους. Αμα κατέβηκες Βουραικο, τότε μια χαρά θα πας κ εδώ...
Εγώ κατέβηκα φούλ φορτωμένος πράγματα, γιατί είμαστε κ τύποι που θέλουμε ανέσεις κ η κοπέλα μου με την πατερίτσα....
Mε πατεριτσα? Μπράβο της! Ωραία, το χουμε δηλαδη! Ευχαριστω για τις πληροφορίες Βαλάντη.
 

VALANTIS_p

Member
Μηνύματα
151
Likes
46
Επόμενο Ταξίδι
Αναλόγως τα λεφτά μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Kόστα Ρίκα
Mε πατεριτσα? Μπράβο της! Ωραία, το χουμε δηλαδη! Ευχαριστω για τις πληροφορίες Βαλάντη.
Ναι είχε πάθει ένα ωραία διάστρεμμα κ τις είχα πατερίτσα να βοηθάει το πόδι της...... Το κάναμε 30βάλε λεπτά, αλλα τοκατέβηκε και το χάρηκε.
 

Nat_assa

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Καλησπέρα παιδιά! Έχουμε κλείσει ξενοδοχείο στον άγιο κήρυκο Δυστυχώς χωρίς κάποιο μεταφορικό... υπάρχουν λεωφορεία που να σε πηγαίνουν σευχελλες και να; Και εάν γνωρισεζετε πόση ώρα είναι τα θερμά με τα πόδια από τον άγιο κήρυκο;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα παιδιά! Έχουμε κλείσει ξενοδοχείο στον άγιο κήρυκο Δυστυχώς χωρίς κάποιο μεταφορικό... υπάρχουν λεωφορεία που να σε πηγαίνουν σευχελλες και να; Και εάν γνωρισεζετε πόση ώρα είναι τα θερμά με τα πόδια από τον άγιο κήρυκο;
Καλησπέρα. Τα Θερμά δεν είναι μακριά, ωστόσο δε ξέρω αν γίνεται με τα πόδια.
Όσο για τα άλλα που ρωτάς, καλή τυχη. Ικαρία και συγκοινωνίες είναι μια έννοια ασύμβατη δυστυχώς. Μακρινές αποστάσεις, κακοί δρόμοι κτλ.
Ο Νας είναι προς την άλλη πλευρά, δίπλα στον Αρμενιστή. Θελεις κανενα 2ωρο.
Οι Σευχέλλες είναι προς Μαγγανίτη. Λιγότερο για εκεί, γιατί έχει καλό δρόμο σε αρκετά σημεία.
Συμβουλή μου είναι να προσπαθήσετε να βρείτε μεταφορικό.
 

ksanthipi25

Member
Μηνύματα
14
Likes
18
Καλησπέρα παιδιά! Έχουμε κλείσει ξενοδοχείο στον άγιο κήρυκο Δυστυχώς χωρίς κάποιο μεταφορικό... υπάρχουν λεωφορεία που να σε πηγαίνουν σευχελλες και να; Και εάν γνωρισεζετε πόση ώρα είναι τα θερμά με τα πόδια από τον άγιο κήρυκο;[/QUOTΕ
Η αποσταση Θερμα-Αγ Κηρυκος δεν περπατιέται. Τα λεωφορεια ως επι το πλειστον εξυπηρετουν Θερμα-Αγ Κηρυκο. Δεν πηγαινουν Να κ Σευχελλες. Να νοικιασετε εστω κ μηχανακι οπωσδηποτε...
 

travel_mind

Member
Μηνύματα
52
Likes
32
Ταξίδι-Όνειρο
Νότιος Αφρική
Καλησπέρα παιδιά! Έχουμε κλείσει ξενοδοχείο στον άγιο κήρυκο Δυστυχώς χωρίς κάποιο μεταφορικό... υπάρχουν λεωφορεία που να σε πηγαίνουν σευχελλες και να; Και εάν γνωρισεζετε πόση ώρα είναι τα θερμά με τα πόδια από τον άγιο κήρυκο;

Από τον Άγιο Κήρυκο για Θερμα έχει δρομολόγια λεωφορείων κάθε μισή ώρα. Πέρσι άρχισε η κατασκευή ενός δρόμου που θα συνδέει το λιμάνι του Αγιου Κηρυκου με τα Θερμα, παραθαλάσσια. Αν έχει τελειώσει αυτό το έργο τότε η απόσταση με τα πόδια θα είναι λιγότερη από 10 λεπτά.
 

ksanthipi25

Member
Μηνύματα
14
Likes
18
Kαλημέρα παιδιά! Μολις γυρισα απο Ικαρία. Όσα κ να είχα ακουσει, ήταν εκ των πραγμάτων λίγα μπροστα σε αυτα που είδα κ εζησα! Απο που να ξεκινήσω? Σευχελλες, Αγ Γεώργιος, Ιερό, Φάρος, Νας, Μεσακτή, Λιβάδι, Κάμπος...Όλες οι παραλίες μοναδικές, αν κ ο Νας ήταν απλησιαστος λόγω των κυμάτων! Τα βράδια ηταν υπέροχα στις Ραχες, αλλα κ το πανηγυρι στον Αγ Πολύκαρπο εμπειρια! Ωραιο το μονοπατι προς τον καταρρακτη του Χαλαρη, το μεγαλο φραγμα στ Πέζι, η διαδρομη, η θεα αλλα κ το λαογραφικο του μουσειο στους Βρακάδες, το αρχαιολογικο μουσειο στ Αγ Κυρηκο, η Μονή Θεοκτίστης, η Μονή Μουντέ, ο πύργος στ Δρακανο, το Καταφύγι,το μοναδικο ηλιοβασιλεμα στο Να... Αυτές οι εναλλαγες τοπίων, η ηρεμια που σου χαριζει η ιδια η φύση....Στιγμές που δεν θα ξεχάσω ποτε!
 

VALANTIS_p

Member
Μηνύματα
151
Likes
46
Επόμενο Ταξίδι
Αναλόγως τα λεφτά μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Kόστα Ρίκα
Καλησπέρα παιδιά! Έχουμε κλείσει ξενοδοχείο στον άγιο κήρυκο Δυστυχώς χωρίς κάποιο μεταφορικό... υπάρχουν λεωφορεία που να σε πηγαίνουν σευχελλες και να; Και εάν γνωρισεζετε πόση ώρα είναι τα θερμά με τα πόδια από τον άγιο κήρυκο;
έχει κάθε τόσο Καραβάκι που σε πάει απο Κήρυκο για θερμά. Εκτός του λεωφορείου που όμως έχει πιο αραιά δρομολόγια.
Με τα πόδια για να πας, θέλει πόδια κ πνευμόνια...
 

Nat_assa

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Καλησπέρα. Τα Θερμά δεν είναι μακριά, ωστόσο δε ξέρω αν γίνεται με τα πόδια.
Όσο για τα άλλα που ρωτάς, καλή τυχη. Ικαρία και συγκοινωνίες είναι μια έννοια ασύμβατη δυστυχώς. Μακρινές αποστάσεις, κακοί δρόμοι κτλ.
Ο Νας είναι προς την άλλη πλευρά, δίπλα στον Αρμενιστή. Θελεις κανενα 2ωρο.
Οι Σευχέλλες είναι προς Μαγγανίτη. Λιγότερο για εκεί, γιατί έχει καλό δρόμο σε αρκετά σημεία.
Συμβουλή μου είναι να προσπαθήσετε να βρείτε μεταφορικό.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Ξερεις εαν υπάρχει καραβάκι για άλλες παραλίες;;
 

VALANTIS_p

Member
Μηνύματα
151
Likes
46
Επόμενο Ταξίδι
Αναλόγως τα λεφτά μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Kόστα Ρίκα
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Ξερεις εαν υπάρχει καραβάκι για άλλες παραλίες;;
Απο Κήρυκο, όχι.
Ψαρόβαρκα υπάρχει μόνο για τις Σεϊχέλες που φεύγει απο τον Μαγγανίτη, το επόμενο χωριό.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.323
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom