ΗΠΑ Αμερική και Ευρωπαϊκές ηλεκτρονικές συσκευές

Boxeraki

Member
Μηνύματα
187
Likes
182
Επόμενο Ταξίδι
Χαβάη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα
Eλα εσύ με το καλό..τακτοποιησου και θα πιούμε και μια μπύρα:)
 

Elena2812

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
:rolleyes:Καλησπέρα σε όλους. Σε λίγους μήνες φεύγω μόνιμα για Καναδά κι έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλήμα. Δεν ξέρω ποιες συσκευες θα μπορώ να πάρω μαζί μου... Σίδερο μαλλιών και σίδερο ατμού για παράδειγμα, λένε και τα δύο 250w. Πως θα μπορούσα να τα πάρω μαζί μου; Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
:rolleyes:Καλησπέρα σε όλους. Σε λίγους μήνες φεύγω μόνιμα για Καναδά κι έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλήμα. Δεν ξέρω ποιες συσκευες θα μπορώ να πάρω μαζί μου... Σίδερο μαλλιών και σίδερο ατμού για παράδειγμα, λένε και τα δύο 250w. Πως θα μπορούσα να τα πάρω μαζί μου; Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων!
Καταρχήν κοιτάς τα Volt (V). Επίσης σίγουρα θα χρειαστείς αντάπτορα πρίζας. Διάβασε και το υπόλοιπο θέμα για περισσότερες πληροφορίες.[/QUOTE]
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.656
Likes
50.443
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ηλίθια ερώτηση από άνθρωπο (προφανώς) παντελώς άσχετο με τα κινητά: το κινητό μου (samsung της πλάκας δεν έχω ιδέα για το μοντέλο) ή το android (εδώ κι αν δεν έχω ιδέα) τα οποία λειτουργούν κaνονικότατα σε Ελλάδες, Κούβες, Λατινικές Αμερικές κλπ θα λειτουργεί και στις ΗΠΑ; Κάπου διάβασα ότι το αμερικάνικο σύστημα δεν είναι συμβατό με τα ευρωπαϊκά και τις προηγούμενες φορές που πήγα δεν είχα κινητό.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Στις ΗΠΑ αν δεν κάνω λάθος έχουν GSM 1900, ενώ Ευρώπη παίζουν GSM900 και 1800, όπερ σημαίνει πρέπει να δεις αν το κινητό σου υποστηρίζει GSM1900.

Αυτό είναι κάπως δύσκολο να το ξέρουμε χωρίς να γνωρίζουμε το μοντέλο. :)
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.369
Likes
6.851
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
αυτά με τις μπριζες κ τα βολτ που ισχύουν στις ΗΠΑ, ξέρει κανείς αν ισχύουν και στο Μεξικό η εκεί ισχύουν άλλα, βλ ευρωπαϊκά στάνταρτς?
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.365
Likes
14.259
Γιά το μοντέλο πήγαινε στις ρυθμίσεις καί λογικά μετά θα δείς πληροφορίες συσκευής.Πιθανόν μετά το ρυθμίσεις να έχει διάφορα μενού.Πήγαινε στο περισσότερα και μετά θα βρείς το πληροφορίες συσκευής.Όταν ανοίγεις/ενεργοποιείς το κινητό δεν σου γράφει το μοντέλο;
 

Boxeraki

Member
Μηνύματα
187
Likes
182
Επόμενο Ταξίδι
Χαβάη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα
Μερικές χώρες στην Αμερική που χρησιμοποιεί τα τηλέφωνα των GSM- 1900:

έχεις πάει σε κάποια από αυτές τις χώρες και το τηλέφωνο σου δούλευε? αν ναι τότε θα είσαι οκ και εδώ..
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.656
Likes
50.443
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
GTe2600 και GTS 5301

Κερδίζω κάτι; Δεν έχω σε καμία από τις ανωτέρω με κινητό...
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.365
Likes
14.259
Για το GTS 5301 ισχύουν αυτά:

2G Δίκτυο: GSM 850/900/1800/1900
- 3G Δίκτυο: HSDPA 900/2100

Για το άλλο δεν ξέρω.
 

Natalie_

Member
Μηνύματα
32
Likes
26
Δεν ξέρω άμα έγινε και σε σας, πάντως η μπαταρία του κινητού μου άρχισε να τα παίζει μετά από λίγες μέρες που το φορτίζω Αμερική.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.158
Μηνύματα
882.410
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom