ΗΠΑ Εστα η Βιζα?

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Σύμφωνα με αυτό...https://help.cbp.gov/app/answers/de...alid-for-my-entire-stay-in-the-united-states?
ακόμη και αν λήξει όταν είσαι εκεί,δεν πειράζει.Αρκεί να ισχύει όταν μπαίνεις...
καλό αυτό!
Η βίζα δεν ισχύει πιά;Αρα θα έχεις αλλάξει και διαβατήριο;
Η βίζα λήγει σε 10 μήνες, έχω αλλάξει διαβατήριο αλλά έχεις μαζί σου το παλιό με την Βίζα, το έχω κάνει μια φορά.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
καλό αυτό!

Η βίζα λήγει σε 10 μήνες, έχω αλλάξει διαβατήριο αλλά έχεις μαζί σου το παλιό με την Βίζα, το έχω κάνει μια φορά.
Συγνώμη αλλά το λινκ που σου έβαλα ήταν για την εστα....δεν ξέρω αν συτό βοηθάει για ότι αφορά την βίζα https://travel.state.gov/content/visas/en/general/visa-expiration-date.html
 

max1990

Member
Μηνύματα
47
Likes
11
Θα ήθελα να ρωτήσω που μπορώ να απευθυνθώ για να ρωτήσω το εξής. θα πάμε Νέα Υόρκη με τη κοπέλα μου η οποία είναι όμως κάτοχος κυπριακού διαβατηρίου. σκεφτόμαστε να κλείσουμε με turkish airlines μιας και οι τιμές είναι καλές αλλά σκεφτόμαστε μήπως της κάνουν κάποιο θέμα στο αεροδρόμιο της κωνσταντινούπολης λόγω και τω θεμάτων που έχουν με την Κύπρο. ξέρει κανείς που μπορώ να απευθυνθώ?
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Θα ήθελα να ρωτήσω που μπορώ να απευθυνθώ για να ρωτήσω το εξής. θα πάμε Νέα Υόρκη με τη κοπέλα μου η οποία είναι όμως κάτοχος κυπριακού διαβατηρίου. σκεφτόμαστε να κλείσουμε με turkish airlines μιας και οι τιμές είναι καλές αλλά σκεφτόμαστε μήπως της κάνουν κάποιο θέμα στο αεροδρόμιο της κωνσταντινούπολης λόγω και τω θεμάτων που έχουν με την Κύπρο. ξέρει κανείς που μπορώ να απευθυνθώ?
Τράνζιτ δεν θα περάσετε από Κων/λη;
Δεν ρωτάς καλύτερα στην Κυπριακή πρεσβεία και μετά στην Turkish;
Στο αεροδρόμιο της Κων/λης γίνεται έλεγχος(αργός και προσεκτικός) στα διαβατήρια και στην πύλη αναχώρησης αλλά από ιδιωτική εταιρεία ασφαλείας.Φυσικά δεν ξέρω τι αρμοδιότητες έχουν και αν καλούν την αστυνομία σε κάποια περίπτωση.
Οι Κύπριοι πως ταξιδεύουν στην Τουρκία;Με βίζα;Δεν ξέρω γενικά ρωτάω.
 

max1990

Member
Μηνύματα
47
Likes
11
Τράνζιτ δεν θα περάσετε από Κων/λη;
Δεν ρωτάς καλύτερα στην Κυπριακή πρεσβεία και μετά στην Turkish;
Στο αεροδρόμιο της Κων/λης γίνεται έλεγχος(αργός και προσεκτικός) στα διαβατήρια και στην πύλη αναχώρησης αλλά από ιδιωτική εταιρεία ασφαλείας.Φυσικά δεν ξέρω τι αρμοδιότητες έχουν και αν καλούν την αστυνομία σε κάποια περίπτωση.
Οι Κύπριοι πως ταξιδεύουν στην Τουρκία;Με βίζα;Δεν ξέρω γενικά ρωτάω.
Ναι θα περάσουμε απλά tranzit. Όχι ταξιδεύουν απλά με το διαβατήριο χωρίς βίζα.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Ναι θα περάσουμε απλά tranzit. Όχι ταξιδεύουν απλά με το διαβατήριο χωρίς βίζα.
Τότε δεν θα υπάρχει πρόβλημα και στο τράνζιτ.Για να μην αγχώνεστε κάνε ένα τηλ.στην Turkish πριν κλείσεις τα εισιτήρια.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Την έχει στις χώρες που θέλουν βίζα. για το τρανζιτ όμως είναι υποχρεωτική και η έκδοση βίζας?
Τότε μάλλον έκανες λάθος που έγραψες προηγουμένως ότι οι Κύπριοι ταξιδεύουν χωρίς βίζα..Γιατί δεν ρωτάς στην Τουρκική πρεσβεία;Η Turkish δεν σήκωσε το τηλ. ακόμη;

Λογικά πάντως το τράνζιτ δεν πρέπει να θέλει βίζα αλλλα σιγουρέψου ρωτώντας κάπου....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.666
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom