Kuching για Kalimantan visa

gavros7

Member
Μηνύματα
37
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Μαλαισια
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονια
Αποφασισα να παω στο καλιμανταν 3 εβδομαδες το δρομολογιο εχεις εως εξης απο κουτσινγκ λεωφορειο και απο κει Pontianak`s(Ινδονησια) και παλι το ιδιο επιστροφη.Iσχυει η On arrival visa με λεωφορειο δηλαδη θεωρηση να μου κανουν εκει στο οποιο πληρωνω 22 ευρω η θα χρειαστει να παω στην πρεσβεια?
 

LIK

Member
Μηνύματα
101
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
ΝΟΤΙΟΣ ΑΜΕΡΙΚΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ
Ειμαι Ινδονησία τώρα και γνωρίζω τώρα ότι για 30 ημέρες παραμονή δεν υπάρχει βίζα ρώτησε και την πρεσβεία της Ινδονησίας στην Αθήνα
 

gavros7

Member
Μηνύματα
37
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Μαλαισια
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονια
καλα να περασεις.Αγοραζεις βιζα(θεωρηση 22 ευρω) Ισχυει 30 μερες οπως ειπες αλλα επειδη θα παω απο κουτσινγκ οδικως μηπως αλλαζει κατι δεν το σηκωνουν το τηλ μπορει ν βρεθει να απαντησει καποιος αλλος που ξερει να μου φυγει η καψα και να κλεισω τ ticket επιστροφης αλλιως θα παω στην πρεσβεια μολισ γυρισω απο ροδο ευχαριστω παντως
 

LIK

Member
Μηνύματα
101
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
ΝΟΤΙΟΣ ΑΜΕΡΙΚΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ
Πάντως η Visa για Ευρωπαίους έχει καταργηθεί στην Ινδονησία Απο τον Ιανουάριο 2016
 

gavros7

Member
Μηνύματα
37
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Μαλαισια
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονια
Πάντως η Visa για Ευρωπαίους έχει καταργηθεί στην Ινδονησία Απο τον Ιανουάριο 2016
τωρα που μπηκα στην επισημη σελιδα με προεδρικο διαταγμα εκει για 165 χωρες ειναι δωρεαν,απλα στα λιμανια και στα αεροδρομια εχουν φτιαξει ειδικα σταντ στο οποιο σου βαζουν μια σφραγιδα δινεις μια φωτογραφια και το εισητηριο επιστροφης.Το κολλημα ειναι απο το κουτσινγκ στο κεντρικο σταθμο κανει στοπ για την θεωρηση στη ινδονησια η θα γυρισω πισω χαχουχαχα ουτε απο το τηλεφωνο θα βρω ακρη παω στοιχημα.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.934
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
  • Like
Reactions: LIK

gavros7

Member
Μηνύματα
37
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Μαλαισια
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονια
ετσι ειναι οπως τα λες taver τωρα ειδα το μηνυμα σου πηρα στην πρεσβεια τηλ και μου ειπε το ιδιο με εξαιρεση οπως μου ειπε η κοπελα να εχω και το εισητηριο επιστροφης μαζι με το διαβατηριο ολα καλα ευχαριστω
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.621
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom