ΗΠΑ Ταξίδι στις ΗΠΑ.

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031

Triplover

Member
Μηνύματα
1.184
Likes
4.034
Από Οκτώβρη εμφανίζονται καλές τιμές. Μην σας ξεγελούν όμως τα φετινά δεδομένα. Συνήθως μια τιμή γύρω στα 450 ευρώ είναι πολύ καλή. Φέτος λόγω πολύ χαμηλής τιμής του πετρελαίου μεταξύ άλλων, βγήκαν κάποιες εξαιρετικές προσφορές αλλά και αυτές μονάχα από μία εταιρία και από Θεσνίκη. Συνοψίζοντας, τιμή γύρω στα 450 ευρώ με καλή ανταπόκριση είναι αρκετά ικανοποιητική. Όσον αφορά τα 30*3=100€, αυτά είναι ένα πολύ μικρό μέρος των εξόδων του ταξιδιού. Η Νέα Υόρκη είναι αρκετά ακριβή, ιδιαίτερα στη διαμονή
 

Alex0077

Member
Μηνύματα
231
Likes
115
Για την TAP Portugal τι γνώμη έχετε; Επειδή παρακολουθώ καθημερινά τις τιμές, είδα μια προσφορά με 304 ευρώ μετ επιστροφής..(από Μιλάνο μέσω Λισαβώνας) Για Ιούνιο βέβαια. Αν υπάρξει κάτι παρόμοιο και για τους μήνες που θέλω να το κλείσω; Δεν έχω ξαναταξιδέψει με αυτήν.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
Για την TAP Portugal τι γνώμη έχετε; Επειδή παρακολουθώ καθημερινά τις τιμές, είδα μια προσφορά με 304 ευρώ μετ επιστροφής..(από Μιλάνο μέσω Λισαβώνας) Για Ιούνιο βέβαια. Αν υπάρξει κάτι παρόμοιο και για τους μήνες που θέλω να το κλείσω; Δεν έχω ξαναταξιδέψει με αυτήν.
Και να υποθεσουμε οτι Αθήνα Μιλάνο θα βρείς κατι οικονομικό.
Εγώ,θα προτιμούςα ενιαίο ειςιτήριο ακόμη και αν ηταν ακριβότερο η αν έςπαγα το ειςιτήριο θα εκλεινα και διανυκτερευση στο Μιλάνο.
Παντα για τον φόβο καθυστέρησης η αναβολής της πρώτης πτήσης.
 

apostolosgl

Member
Μηνύματα
63
Likes
135
Alex0077 κάνε υπομονή, μπορείς να βρεις πολύ φθηνότερα εισιτηρια... εγώ είχα βρει με 340 Ευρώ, τρεις μήνες πριν με AirFrance και Alitalia. Και έμεινα πολύ ευχαριστημένος και με τις ώρες και με τις εταιρίες.
 
Μηνύματα
138
Likes
937
Ονειρεμένο Ταξίδι
EBC Nepal
Πετάω το Σάββατο για Νέα Υόρκη για 9 μέρες με 1 διανυκτέρευση Γενεύη, 1 Μαΐάμι και 7 Νέα Υόρκη το budget μου είναι περίπου στα 1200€, όπου 380€ τα αεροπορικά με swiss απο skg ,110€ Νέα Υορκη -Μαΐάμι(round trip) με Frontier air line, 50€ το ξενοδοχείο στη Γενεύη (Best western hotel strasbourg) 270€ στη Νέα Υόρκη για 7 βράδια (US Pacific hotel) στη chinatown και 15€ (The Tropics hotel and hostel south beach) επισης Μetrocard 30€ στη ΝεαΥορκη και 30€ Top of the rock , μουσεία πληρώνεις όσο θέλεις στα πιο πολλά και γενικά υπάρχουν πολλά free που μπορείς να κάνεις σύνολο 885€ και έχω να περάσω 9 μέρες με 35€ τη μερα τρώγoντας street food οπως λεει και ο Andrew Zimmern "the best food served on the street",όλα κλεισμένα από Φεβρουάριο με συνολικό κόστος 1200€ τώρα αν βγει 1300€ δε θα πεθάνω άλλα είμαι της λογικής των πολλών ταξιδίων με όσο πιο μικρο bugdet μπορώ.Θα σας γράψω το τελικό κόστος όταν γυρίσω.
 
Last edited:

tzenipan

Member
Μηνύματα
252
Likes
1.033
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αργεντινη
Πετάω το Σάββατο για Νέα Υόρκη για 9 μέρες με 1 διανυκτέρευση Γενεύη, 1 Μαΐάμι και 7 Νέα Υόρκη το budget μου είναι περίπου στα 1200€, όπου 380€ τα αεροπορικά με swiss απο skg ,110€ Νέα Υορκη -Μαΐάμι(round trip) με Frontier air line, 50€ το ξενοχειο στη Γενεύη (Best western hotel strasbourg) 270€ στη Νέα Υόρκη για 7 βράδια (US Pacific hotel) στη chinatown και 15€ (The Tropics hotel and hostel south beach) επισης Μetrocard 30€ στη ΝεαΥορκη και 30€ Top of the rock , μουσεία πληρώνεις όσο θέλεις στα πιο πολλά και γενικά υπάρχουν πολλά free που μπορείς να κάνεις σύνολο 885€ και έχω να περάσω 9 μέρες με 35€ τη μερα τρώγoντας street food οπως λεει και ο Andrew Zimmern "the best food served on the street",όλα κλεισμένα από Φεβρουάριο με συνολικό κόστος 1200€ τώρα αν βγει 1300€ δε θα πεθάνω άλλα είμαι της λογικής των πολλών ταξιδίων με όσο πιο μικρο bugdet μπορώ.Θα σας γράψω το τελικό κόστος όταν γυρίσω.
Σοφοκλή, καλή τύχη στο εγχείρημά σου!!
Φυσικά θα περιμένουμε να μοιραστείς την εμπειρία σου όταν επιστρεψεις μαζί μας!
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
310
Likes
169
Πετάω το Σάββατο για Νέα Υόρκη για 9 μέρες με 1 διανυκτέρευση Γενεύη, 1 Μαΐάμι και 7 Νέα Υόρκη το budget μου είναι περίπου στα 1200€, όπου 380€ τα αεροπορικά με swiss απο skg ,110€ Νέα Υορκη -Μαΐάμι(round trip) με Frontier air line, 50€ το ξενοδοχείο στη Γενεύη (Best western hotel strasbourg) 270€ στη Νέα Υόρκη για 7 βράδια (US Pacific hotel) στη chinatown και 15€ (The Tropics hotel and hostel south beach) επισης Μetrocard 30€ στη ΝεαΥορκη και 30€ Top of the rock , μουσεία πληρώνεις όσο θέλεις στα πιο πολλά και γενικά υπάρχουν πολλά free που μπορείς να κάνεις σύνολο 885€ και έχω να περάσω 9 μέρες με 35€ τη μερα τρώγoντας street food οπως λεει και ο Andrew Zimmern "the best food served on the street",όλα κλεισμένα από Φεβρουάριο με συνολικό κόστος 1200€ τώρα αν βγει 1300€ δε θα πεθάνω άλλα είμαι της λογικής των πολλών ταξιδίων με όσο πιο μικρο bugdet μπορώ.Θα σας γράψω το τελικό κόστος όταν γυρίσω.

και εγω με swiss ειχα παει αλλα μεσω ζυριχης. 380 ευρω που την βρηκες την πτηση με swiss ? skg - jfk , mia - skg ??
 
Μηνύματα
138
Likes
937
Ονειρεμένο Ταξίδι
EBC Nepal
και εγω με swiss ειχα παει αλλα μεσω ζυριχης. 380 ευρω που την βρηκες την πτηση με swiss ? skg - jfk , mia - skg ??
Δε βρήκα ,η πτήση είναι skg-NewYork-skg 380€ και εσωτερική πτήση roundtrip για Miami 110€ με Frontier airlines.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom