ΗΠΑ Ταξίδι στις ΗΠΑ.

Μηνύματα
138
Likes
937
Ονειρεμένο Ταξίδι
EBC Nepal
Απο το skyscanner τα βρηκες η απο καποιο σιτε;
Skyscanner τα βρήκα και viva τα έκλεισα,αν και αυτη τη προσφορά της swiss τη βλέπω συχνά ως διαφήμιση απο το skyscanner αρκεί να εισαι ευέλικτος στις ημερομηνίες
 

werip

Member
Μηνύματα
280
Likes
126
TIP: Για πιο φθηνές τιμές ψάχνετε πάντα μέσω skyscanner, γιατί κάποια πρακτορεία όπως το travelplan εμφανίζουν πιο φθηνές τιμές εκεί.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ονειρεμένο Ταξίδι
RTW
μεσώ kayak (διαφορετικές χώρες), dohop (διαφορετικές χώρες), momondo (διαφορετικές χώρες)
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.184
Likes
4.034
Πετάω το Σάββατο για Νέα Υόρκη για 9 μέρες με 1 διανυκτέρευση Γενεύη, 1 Μαΐάμι και 7 Νέα Υόρκη το budget μου είναι περίπου στα 1200€, όπου 380€ τα αεροπορικά με swiss απο skg ,110€ Νέα Υορκη -Μαΐάμι(round trip) με Frontier air line, 50€ το ξενοδοχείο στη Γενεύη (Best western hotel strasbourg) 270€ στη Νέα Υόρκη για 7 βράδια (US Pacific hotel) στη chinatown και 15€ (The Tropics hotel and hostel south beach) επισης Μetrocard 30€ στη ΝεαΥορκη και 30€ Top of the rock , μουσεία πληρώνεις όσο θέλεις στα πιο πολλά και γενικά υπάρχουν πολλά free που μπορείς να κάνεις σύνολο 885€ και έχω να περάσω 9 μέρες με 35€ τη μερα τρώγoντας street food οπως λεει και ο Andrew Zimmern "the best food served on the street",όλα κλεισμένα από Φεβρουάριο με συνολικό κόστος 1200€ τώρα αν βγει 1300€ δε θα πεθάνω άλλα είμαι της λογικής των πολλών ταξιδίων με όσο πιο μικρο bugdet μπορώ.Θα σας γράψω το τελικό κόστος όταν γυρίσω.
Θα το παλέψετε αλλά με μεγάλο ζόρι. Μουσεία ένα δολαριο και πολύ τους είναι :haha:. Νομίζω ότι οι Halal Guys που είναι δίπλα στο Μόμα θα πρέπει να έχουν την τιμητική τους στο όλο σας γαστρονομικό ταξίδι.
 
Μηνύματα
138
Likes
937
Ονειρεμένο Ταξίδι
EBC Nepal
Θα το παλέψετε αλλά με μεγάλο ζόρι. Μουσεία ένα δολαριο και πολύ τους είναι :haha:. Νομίζω ότι οι Halal Guys που είναι δίπλα στο Μόμα θα πρέπει να έχουν την τιμητική τους στο όλο σας γαστρονομικό ταξίδι.
θα παω και ενα katz's και ενα fette Sau για την υπέρβαση :xalara:
 

stefanos_st

Member
Μηνύματα
9
Likes
2
Αγαπητοί φίλοι,
Είμαι νέο μέλος σχετικά και έχω διαβάσει/απολαύσει αρκετές ιστορίες σας.
Ο λόγος που έκανα λογαριασμό και δημοσιεύω το πρώτο μου θέμα είναι το επικείμενο μου ταξίδι στην Νέα Υόρκη και Φιλαδέλφεια και φυσικά έχω πολλές απορίες...
Επειδή τον τελευταίο χρόνο έχουν αλλάξει τα πράγματα με τα capital control κλπ., επιγραμματικά θα ήθελα μερικές απαντήσεις και συγνώμη αν υπάρχουν ήδη οι πληροφορίες σε άλλα threads και δεν τα βρήκα, απλά δώστε το link.

1. Ταξιδεύω μέσω Λονδίνου με British και η αναμονή πτήσης είναι 18 ώρες (απόγευμα-πρωί επομένης). Τι προτείνεται για διανυκτέρευση κοντά στο αεροδρόμιο Heathrow ; Θα μπορέσω να βγω και να επιστρέψω χωρίς πρόβλημα από το αεροδρόμιο με την χειραποσκευή μου ; Η μεγάλη βαλίτσα μου υποθέτω θα αλλάξει πτήση αυτόματα.

2. Για την διαμονή μου στην Αμερική, έχει χρησιμοποιήσει κανείς το roaming της Vodafone και αν έχει κάποιος να προτείνει κάρτα για mobile internet για 15 μέρες.

3. Ποια η πρόσφατη εμπειρία σας από χρήση κάρτας στην Αμερική, τώρα με τους περιορισμούς ;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
Αν υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να έχω υπόψη μου θα ήταν ευπρόσδεκτο.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Αγαπητοί φίλοι,
Είμαι νέο μέλος σχετικά και έχω διαβάσει/απολαύσει αρκετές ιστορίες σας.
Ο λόγος που έκανα λογαριασμό και δημοσιεύω το πρώτο μου θέμα είναι το επικείμενο μου ταξίδι στην Νέα Υόρκη και Φιλαδέλφεια και φυσικά έχω πολλές απορίες...
Επειδή τον τελευταίο χρόνο έχουν αλλάξει τα πράγματα με τα capital control κλπ., επιγραμματικά θα ήθελα μερικές απαντήσεις και συγνώμη αν υπάρχουν ήδη οι πληροφορίες σε άλλα threads και δεν τα βρήκα, απλά δώστε το link.

1. Ταξιδεύω μέσω Λονδίνου με British και η αναμονή πτήσης είναι 18 ώρες (απόγευμα-πρωί επομένης). Τι προτείνεται για διανυκτέρευση κοντά στο αεροδρόμιο Heathrow ; Θα μπορέσω να βγω και να επιστρέψω χωρίς πρόβλημα από το αεροδρόμιο με την χειραποσκευή μου ; Η μεγάλη βαλίτσα μου υποθέτω θα αλλάξει πτήση αυτόματα.

2. Για την διαμονή μου στην Αμερική, έχει χρησιμοποιήσει κανείς το roaming της Vodafone και αν έχει κάποιος να προτείνει κάρτα για mobile internet για 15 μέρες.

3. Ποια η πρόσφατη εμπειρία σας από χρήση κάρτας στην Αμερική, τώρα με τους περιορισμούς ;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
Αν υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να έχω υπόψη μου θα ήταν ευπρόσδεκτο.
1. Booking.com is your friend. Οι τιμές γενικά είναι ασανσέρ, ανεβοκατεβαίνουν συνέχεια. Ότι πετύχεις...
2. Μπες σε ένα κατάστημα T-mobile και πάρε μια αμερικάνικη SIM. http://prepaid-data-sim-card.wikia.com/wiki/United_States
3. Δεν υπάρχει θέμα, πληρώνεις ΠΑΝΤΟΥ με κάρτα και όλα περνάνε.
 

stefanos_st

Member
Μηνύματα
9
Likes
2
1. Easyhotel Heathrow, ναι, ναι
Ευχαριστώ πολύ, από ότι βλέπω είναι και το φθηνότερο εκεί κοντά.
Να υποθέσω ότι μπορώ να βγω από το αεροδρόμιο και να επιστρέψω χωρίς πρόβλημα (δεν θα χρειαστεί να ξανακάνω check-in).
Μήπως ξέρεις και ποιο είναι το δρομολόγιο για το συγκεκριμένο ξενοδοχείο ή που μπορώ να το ψάξω για μεταφορά με λεωφορείο/μετρό ;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.201
Ευχαριστώ πολύ, από ότι βλέπω είναι και το φθηνότερο εκεί κοντά.
Να υποθέσω ότι μπορώ να βγω από το αεροδρόμιο και να επιστρέψω χωρίς πρόβλημα (δεν θα χρειαστεί να ξανακάνω check-in).
Μήπως ξέρεις και ποιο είναι το δρομολόγιο για το συγκεκριμένο ξενοδοχείο ή που μπορώ να το ψάξω για μεταφορά με λεωφορείο/μετρό ;
Check-in δεν θα ξανακάνεις.

Τα υπόλοιπα τα λέει στην σελίδα τους.

http://www.easyhotel.com/hotels/united-kingdom/london-heathrow/
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.799
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom