Γενικά Που να πάω τα Χριστούγεννα;

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.276
Κωνσταντινουπολη εχω παει......και ναι η αληθεια ειναι οτι εχω φοβηθει λιγο με τα τρομοκρατικα.....Την Λισαβωνα δεν την ειχα σκεφτει....
Δυστυχώς δεν ξέρουμε που θα γίνει το επόμενο τρομοκρατικό..΄Οποτε θέλει και λίγο ρίσκο,διαφορετικά θα πρέπει να σταματήσουμε τα ταξίδια.
Μάλλον οριακό ήθελα να γράψω για το budget και έγραψα πολύ.Με τα στοιχεία όμως που δίνουν οι συμφορουμίτες βγαίνει μια χαρά.Και αξίζει η πόλη(Λισαβώνα) κατά την γνώμη μου.
 

eleni79

Member
Μηνύματα
23
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ-ΒΡΑΖΙΛΙΑ
Για το που θα γινει παλι τρομοκρατικο η αληθεια ειναι οτι δεν ξερει κανεις........Εγω που κοιταω λιγο τωρα Λισαβωνα βγαινει γυρω στο 800.....Λισαβωνα δεν εχω παει ,δεν το εχω ψαξει ποτέ...... θα το ψαξω όμως τώρα να δω .
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Πηγαίνοντας λίγο κόντρα στο ρεύμα όσον αφορά την ασφάλεια, θα πρότεινα επίσης Ιερουσαλήμ, Βηθλεέμ κλπ.
Ξέρω ξέρω τουριστικό, επίφοβο και τα συναφή...
Πάντως αεροπορικά+διαμονή κάτω από 1000άρικο και ξεφεύγετε από τους κλισέ ευρωπαϊκούς χριστουγεννιάτικους προορισμούς.
 

proedros

Member
Μηνύματα
43
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Λευκαδα
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Κορεα
Καλησπερα σε ολους! Ετοιμαζομαστε με τη συζυγο για ταξιδι χριστουγεννων-πρωτοχρονιας φετος αλλα δεν μπορουμε να επιλεξουμε τον προορισμο! Λεμε για 5-6 διανυκτερευσεις και budget 1500 ευρω μαζι με διατροφη αν ειναι εφικτο. Να παμε προς Βιεννη ή προς Πραγα; Το Παρισι μαλλον ερχεται σε δευτερη μοιρα λογω των τρομοκρατικων που ποτε δεν ξερεις φυσικα απο που θα σου ρθει! :p
Θεωρουσα πως ειναι νωρις ακομα να οργανωθουμε αλλα βλεπω πως πολλοι το συζητατε εδω και καιρο! Συνδιασμος περιοχων-χωρων ευπροσδεκτος φυσικα! Περιμενουμε γνωμες με αγωνια! :xalara:
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.276
Οι προτάσεις στην προηγούμενη σελίδα(Λισαβώνα κτλ) δεν σας καλύπτουν;

Από τις δύο που λες θα προτιμούσα Βιέννη.Θα πρόσθετα Ρώμη και επίσης Γερμανικές πόλεις(συνδυασμός 1-2 πόλεις).
 

JoanneKapa

Member
Μηνύματα
185
Likes
1.399
Επόμενο Ταξίδι
Περού - Βολιβία - Χιλή
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Καλησπέρα! Βρισκόμαστε και εμείς σε αναζήτηση Χριστουγεννιάτικου προορισμού και ενώ αρχικά συζητούσαμε για Βιέννη, δεν ξέρω βαριέμαι στην ιδέα. Σίγουρα θα είναι μια πολύ όμορφη πόλη όμως θα ήθελα κάτι διαφορετικό. Έπειτα έπεσε η ιδέα για Ισλανδία ή Νορβηγία.
Εσείς τι θα είχατε να προτείνετε για αυτήν την περίοδο (Δεκέμβρη ή Γενάρη)?
Για ταξίδι 1 εβδομάδας περίπου. Ευχαριστώ !
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.276
Καλησπέρα! Βρισκόμαστε και εμείς σε αναζήτηση Χριστουγεννιάτικου προορισμού και ενώ αρχικά συζητούσαμε για Βιέννη, δεν ξέρω βαριέμαι στην ιδέα. Σίγουρα θα είναι μια πολύ όμορφη πόλη όμως θα ήθελα κάτι διαφορετικό. Έπειτα έπεσε η ιδέα για Ισλανδία ή Νορβηγία.
Εσείς τι θα είχατε να προτείνετε για αυτήν την περίοδο (Δεκέμβρη ή Γενάρη)?
Για ταξίδι 1 εβδομάδας περίπου. Ευχαριστώ !
Ισλανδία-Νορβηγία..' Εχετε ξανα-ταξιδέψει βόρεια τον χειμώνα;Σας άρεσε;
 

proedros

Member
Μηνύματα
43
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Λευκαδα
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Κορεα
Οι προτάσεις στην προηγούμενη σελίδα(Λισαβώνα κτλ) δεν σας καλύπτουν;

Από τις δύο που λες θα προτιμούσα Βιέννη.Θα πρόσθετα Ρώμη και επίσης Γερμανικές πόλεις(συνδυασμός 1-2 πόλεις).
Επειδη ειναι το πρωτο μας ταξιδι στο εξωτερικο μαζι ειπαμε να κινηθουμε σε ποιο safe προορισμους. Γι αυτο και η Βιεννη. Το budget μας καλυπτει λες για 5 διανυκτερευσεις ή θα ειμαστε στριμωγμενοι;
 

JoanneKapa

Member
Μηνύματα
185
Likes
1.399
Επόμενο Ταξίδι
Περού - Βολιβία - Χιλή
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Τόσο βόρεια , όχι δεν έχουμε ξαναπάει ! Για πείτε λοιπόν Ισλανδία ή Νορβηγία ?
Ποια από τις δύο χώρες θα απολαύσουμε περισσότερο σε μία βδομάδα?
Δεκτές κ άλλες προτάσεις αντίστοιχου τύπου..!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.807
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom